Kā Jaunpilī rūpējas par ģimenēm?

Lasītājs jautā: “Man interesē, kā Jaunpils novads rūpējas par bērniem novadā? Klausos, visur citur ir paredzēts kāds atbalsts, domā par pusdienām, bet, kad mana meita (šobrīd trīs bērni – skolas vecumā), kura deklarēta novadā, aizgāja uz pagastu, vienīgais, ko piedāvāja, bija tā “bomžu” paka (Eiropas Savienības trūcīgo atbalsta paka).”

Esmu tādas redzējusi un zinu, kas tajās iekšā. Vienreiz bija tik melns konservs, ka gandrīz apvēmos… Jājautā, kur novads liek valsts piešķirto naudu? Labi, tas ir par 1.-4. klašu bērniem, un tomēr – kā atbalsta ģimenes?

Redakcija: Jaunpils novada sociālā dienesta darbiniece Dace Adiņa, kas strādā ar ģimenēm, kurās ir bērni, skaidroja, ka valsts skaitītā nauda, kas parastos apstākļos pienākas 1. līdz 4. klases bērnu brīvpusdienām, arī šajā brīdī visa tiekot tērēta bērnu ēdināšanai. Pārtikas pakas, kas tiek sagatavotas par šo naudu, saņem 1. līdz 9. klases bērni, kas nāk no daudzbērnu, trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm (0,71 eiro/dienā). Savukārt Eiropas Savienības atbalsta pakas (papildus) saņem visas trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes. Konkrētajā gadījumā, kā uzskata D. Adiņa, noteikti ir bijis pārpratums, jo daudzbērnu ģimenei noteikti pienākas gan ES atbalsta paka, gan arī papildu paka, ko gatavo par valsts piešķirtajiem līdzekļiem. Vēl D. Adiņa piebilda, ka ES atbalsta pakas nekādā gadījumā nevarot saukt par “bomžu” pakām, jo tajās ietilpst viss, ko parasti cilvēks iepērk veikalā. Vienam cilvēkam paredzētajā pakā ir: auzu pārslas (0,4 kg), makaroni (1,5 kg), pilnpiena pulveris (0,4 kg), iebiezinātais piens ar cukuru (0,4 kg), augstākā labuma kviešu milti (0,4 kg), kartupeļu biezputra bez piena (0,2 kg), manna un griķi (0,4 kg), sautēta cūkgaļa un sautēta liellopu gaļa (katra 0,5 kg), tvaicēti rīsi 0,4 kg, rafinēta rapšu eļļa (0,5 l), olu pulveris 0,1 kg, cukurs 0,5 kg un šķeltie zirņi 0,4 kg.

Lai saņemtu krīzes pabalstu, jāatbilst kritērijiem

Pagasta sociālajā dienestā, skaidroja D. Adiņa, esot arī vērsušās ģimenes, kas interesējušās par krīzes pabalsta saņemšanu. Taču, lai šo pabalstu – vienai personai 80 eiro mēnesī – saņemtu, ģimenei ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Proti, krīze ir tad, ja: 1) ģimenei (personai) saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu (piemēram, persona ir bezalgas atvaļinājumā, personai ir piešķirts bezdarbnieka statuss, bet vēl nav saņemts bezdarbnieka pabalsts, cilvēks ir pašnodarbināts vai strādājis ar uzņēmuma līguma vai uz cita veida līguma pamata nodarbinātas personas – pakalpojumu sniedzēji, kas zaudējuši ienākumu avotu, u.c.); 2) ģimenei (personai) ir radušies papildu izdevumi, ko tā pati nespēj segt, atrodoties pašizolācijā saistībā ar atgriešanos no COVID-19 skartajām valstīm/šobrīd jebkuras citas valsts (piemēram, ienākumi un uzkrājumi iztērēti papildus mājoklim, viesnīcai, transportam, u.c.); 3) ģimene (persona) atrodas vai ir atradusies karantīnā un tai nav iztikas līdzekļu. .
Tā kā katrs gadījums un katra ģimene ir atšķirīga, tad D. Adiņa lūdz sazināties ar viņu personīgi pa tālr. 26526519, īpaši tos, kas varbūt ir palikuši bez pārtikas pakām.

Komentāri

  1. Vai pārtikas pakas var saņemt jebkura daudzbērnu ģimene,vai tā,kas atbilst šiem trīs kritērijiem?

  2. A tie kas macas jaunpil skola vaitad nepienakas partikas pakas vai tikai kas jaunpilli dzivo mans berns ari nak no daudz bernu gimenes

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *