Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vērienīgā policijas operācijā Tukuma novadā atsavina 59 000 nelegālās cigaretes

Turpinot aktīvu un mērķtiecīgu darbu akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanas jomā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti sadarbībā ar citām Valsts policijas struktūrvienībām sankcionētu kratīšanu laikā izņēma 59 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīžu markām un saistībā ar minēto noziedzīgo nodarījumu aizturēja divas personas.

Otrdien, 10. maijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti sadarbībā ar citām Valsts policijas struktūrvienībām veica piecas sankcionētas kratīšanas Tukumā un Tukuma novadā iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju organizētā grupā. Kratīšanu laikā likumsargi izņēma 59 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti 1950. un 1974. gadā dzimuši vīrieši, kurus ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Jāpiebilst, ka viens no vīriešiem tika aizturēts brīdī, kad viņš vadīja automašīnu. Policistiem radās pamatotas aizdomas, ka viņš sēdies pie stūres, būdams narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā, tāpēc viņu vispirms nogādāja medicīnas iestādē analīžu veikšanai.

Policijas rīcībā ir informācija, ka abas personas ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju organizētā grupā veic jau ilgstošu laiku, savā darbībā plaši izmantojot dažādas konspirācijas metodes, proti, bija izstrādāta sarežģīta komunikācijas un loģistikas shēma, lai apgrūtinātu noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un pierādīšanu.

Ceturtdien, 12. maijā, tiesa apmierināja policijas lūgumu un vienam vīrietim piemēroja apcietinājumu, savukārt otram – drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Par šādu nodarījumu draud  brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Jāuzsver, ka izmeklēšanas gaitā policija vērsīsies arī pret abu vīriešu iespējami noziedzīgi iegūto īpašumu vai mantu, to atsavinot valsts labā.

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Komentāri

  1. Nav jau tik traki. Civlēkiem trūkst naudas ‘DĀRGO’smēķējamo iegādei. un kamēr tā būs, BŪS ARĪ TIE, KURI PIEDĀVĀS ko lētāku. Visur tā ir. Un kaitējums, kas tiek nodarīts “valsts budžetam”, nav tas pats, kas bez šādas “tirzniecības”varētu tikt nodarīts- teiksim,” sociālai stabilitātei”valstī. Šīs darbīibas ir kriminalizētas,neņemot par pamatu iedzīvotāju iztikas līmeni. Jautājumu ir daudz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *