Attēlam ir ilustratīva nozīme

Piedzēries vīrietis ārdās kafejnīcās

20. jūnijā Tukumā, Brīvības laukumā, kāds vīrietis, būdams alkohola reibumā, traucēja kafejnīcas darbu, izturējās agresīvi, saplēsa alus glāzi un draudēja ar fizisku izrēķināšanos gan kafejnīcas darbiniekiem, gan arī apmeklētājiem. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Policija

No 18. līdz 21. jūnijam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 68 notikumi, uzsākti divi kriminālprocesi, 65 administratīvā pārkāpuma procesi, to skaitā 21 – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

  1. jūnijā

Engures novada Smārdes pagastā 2000. gadā dzimis jaunietis vadīja motociklu «Kawasaki Ninja ZX-6R» un ceļa līkumā netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā jaunietis guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Engurē, Kapteiņa ielā, 2008. gadā dzimis pusaudzis vadīja mopēdu «Peugeot» bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām mopēda vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Tukuma novada Sēmes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Volvo V40» un, veicot apdzīšanas manevru, neievēroja drošu braukšanas intervālu ar tajā pašā virzienā braucošo automašīnu «Volkswagen Golf Plus«, kā rezultātā tika sabojāta mašīnas virsbūve. Tomēr pēc notikušā «Volvo V40» vadītājs neapstājās un turpināja ceļu vēl aptuveni 5-6 minūtes. «Volkswagen Golf Plus» vadītājs, kurš sekoja transportlīdzeklim, kas izraisīja sadursmi, par notikušo ziņoja likumsargiem. Policisti, operatīvi ieradušies notikuma vietā, konstatēja, ka «Volvo V40» vadītājs sēdies pie stūres, būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 2,05 promiles. Policijā par notikušo sākti 2 administratīvā pārkāpuma procesi.  Ceļu satiksmes likumā ir noteikts, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, var tikt piemērots naudas sods no 1200 līdz 2000 eiro un atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 5 gadiem.

Engures novada Smārdes pagastā, Milzkalnē, pa ceļu Tukums – Klapkalnciems, 8 gadīgs zēns brauc ar velosipēdu un viņam nebija aizsargķiveres. Policija atgādina, ka par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vecākiem var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro, savukārt Ceļu satiksmes likuma 68. pantā noteikts, ka par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu vadītājiem, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu velosipēda vadītājam no 10 līdz 30 eiro.

  1. jūnijā

Lapmežciema pagastā no saimniecības ēkas nozagts kuģošanas līdzekļa motors 800 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Lapmežciema pagastā nozagts velosipēds «Gust» melni oranžā krāsās. Uzsākts kriminālprocess.

Engures novada Smārdes pagastā, ceļa Kalēji-Durbe 5. kilometrā, sieviete vadīja «Audi A6» un, neizvēloties drošu braukšanas ātrumu, ņemot vērā, ka ceļš – grants seguma. Rezultātā auto avarēja – nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā cieta transportlīdzekļa vadītāja.

Engures pagastā, ceļa Sloka-Talsi 29. kilometrā, vīrietis vadīja motociklu «BMW» un, nepārliecinoties par ceļu satiksmes drošību, veica apdzīšanas manevru, kā rezultātā notika sadursme ar pretī braucošo «Mercedes Benz E220». Negadījumā cieta motocikla vadītājs.

Tukuma novada Irlavas pagastā, ceļa Tukums-Auce 14. kilometrā, vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā (1,72 promiles).

  1. jūnijā

Pūres pagastā, ceļa Rīga-Ventspils 90. kilometrā, vīrietis, vadot «VW Passat», veica apdzīšanas manevru vietā, kur tas aizliegts, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar «Nissan», kurš krustojumā veica apgriešanās manevru.

 

Tukumā, Raudas ielā, kādai ēka nolauzta un nozagta videonovērošanas kamera. Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus.

Ziņas sniedza Valsts policijas Zemgales RP

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.