Attēlam ir ilustratīva nozīme

Mājsēdi pārkāpj dubultā!

30. janvārī 22.50 Tukumā, Jelgavas ielā, sieviete vadīja «Caddy Life» un auto atradās vēl trīs vīrieši, kas nav no vienas mājsaimniecības. Tā kā nevienam no viņiem nebija pamatota iemesla, lai atrastos ārpus dzīves vietas pēc pulksten 22.00, piemēroti naudas sodi 300 un 500 eiro apmērā. Jāpiebilst, ka diviem vīriešiem bija spēkā policijas uzraudzība ar pienākumu no 23.00 atrasties dzīvesvietā. Visiem pasažieriem piemēroti naudas sodi vēl arī 100 apmērā – par neatļautu pulcēšanos.

Policija

No 28. līdz 31. februārim Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēti 102 notikumi, uzsākti 84 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 16 par mājsēdes neievērošanu, 10 par neatļautu pulcēšanos un 1 par mutes un deguna aizsega nelietošanu. Konstatēti 3 autovadītāji reibumā, viens no kuriem nebija ieguvis transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi.

 1. janvārī

Tukumā, Raudas ielā, vīrietis, kuram piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, vadīja automašīnu «Ford Mondeo». Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies, būdams alkohola reibumā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Kandavā, Lielajā ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Audi A6», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā konstatētas 1,93 promiles. Policijā par notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

 1. janvārī

9.40 Tukumā, Kurzemes ielā, vīrietis pārkāpa Zemgales rajona tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Uzsākts kriminālprocess un iespējamais vainīgais aizturēts.

14.00 Jaunpilī, Putnu un Pils ielas krustojumā, vīrietis vadīja «Audi A4», būdams alkohola reibumā, bet nebūdams transportlīdzekļa vadīšanas tiesību īpašnieks (nav iegūtas likumā paredzētā kārtībā). Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

17.00 Viesatu pagastā divi vīrieši un viena sieviete no dažādām mājsaimniecībām pulcējās vienuviet. Uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi un piemēroti naudas sodi 100 un 200 eiro apmērā.

21.10  Matkules pagastā kāds vīrietis, būdams alkohola reibumā (1,22 promiles), vadīja «Volvo S60». Uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods 850 eiro apmērā, atņemot transportlīdzekļa vadīšana tiesības uz trīs gadiem.

23.05 Tukumā, Jelgavas ielā, vīrietis vadīja «VW Passat». Pārbaudes laikā konstatēts, ka ne vadītājs, ne arī auto pasažiere nav aizpildījusi «Pašapliecinājumu», kas nepieciešams, atrodoties ārpus dzīvesvietas pēc pulksten 22.00, kad spēkā mājsēdes noteikumi.  Abiem piemērots naudas sods 100 eiro apmērā.

 1. janvārī

00.30 Tukumā, Durbes ielā, vīrietis pastaigājās, neievērojot mājsēdes noteikumus – atradās ārpus savas dzīves vietas pēc 22.00 un nebija aizpildījis pašapliecinājumus. Piemērots naudas sods 300 eiro apmērā.

Tukumā, Krasta ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Audi A4», nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca ceļa zīmei, to bojājot. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

22.45 Engures novada Lapmežciema pagastā kāds vīrietis vadīja «BMW X5» un, kaut pašapliecinājumu bija uzrakstījis, tajā nebija minējis nevienu izņēmuma gadījumu, kas ļautu viņam atrasties ārpus dzīves vietas pēc 22.00. Piemērots naudas sods 500 eiro apmērā.

 

 1. janvārī

00.20 Tukumā, Pavārkalna ielā, sieviete atradās ārpus dzīves vietas bez atbilstoša pamatojuma. Piemērots naudas sods 300 eiro apmērā.

1.10 Zentenes pagastā automašīnā «Audi A6» atradās sieviete un vīrietis, kas nebija aizpildījuši pašapliecinājumu un atrādās ārpus dzīves vietas laikā, kad tas bez pamatojuma ir liegts. Abām personām piemēroti naudas sodi 300 eiro apmērā.

17.25 Irlavas pagastā kāds vīrietis tirdzniecības vietā bija ieklīdis bez mutes un deguna aizsega. Piemērots naudas sods 10 eiro apmērā.

 

Komentāri

 1. bļ…. stulbie deputāteļi – tā vietā lai ierobežotu pārvietošanos pāri robežām, organizē sodu kampaņu. Visi tie angļu vistu plūcēji atvilkušies atpakaļ, lai kratās no kurienes nākuši.

 2. būdams alkohola reibumā, bet nebūdams transportlīdzekļa vadīšanas tiesību īpašnieks (nav iegūtas likumā paredzētā kārtībā). Ļoti interesanti.Tas ir kautkas jauns ,tiesības iegūt likumā neparedzētā kārtībā.Šausmas pat iedomāties kad par skribentiem kļūs šodienas attālināto mācību absolventi.

 3. automašinā atradās sieviete un vīrietis un dziedāja:
  “Es nezinu un nesaprotu,
  Ko grib no man šis liktenis.
  Par kādu nozieguma sodu
  Viņš manim ciest ir nolicis?

  Man nav ne tēvijas, ne mājas,
  Ne viena sirds, kas mīlē man.
  No rīta cēlies, aunu kājas,
  Dievs zin, kur vakars pienāk man.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.