Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: ctala.com

Kandavā konstatē ieroču glabāšanas noteikumu pārkāpumus

Pirmdien, 18. janvārī, ap pulksten 22.33 Kandavas novadā uz ceļa Kandava – Saldus 9. kilometrā policisti, veicot dienesta pienākumus, apturēja automašīnu «Toyota Land Cruiser» un pārbaudes laikā transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā konstatēja divas ieroču somas. Vienā somā atradās medību ierocis, par ko transportlīdzekļa vadītājs uzrādīja ieroča glabāšanas atļauju, taču par otrā ieroču somā esošo karabīni, kurā atradās aptvere ar 2 patronām, vīrietis nevarēja uzrādīt ieroča glabāšanas atļauju, un paskaidroja, ka tas pieder viņa tēvam.

Izvērtējot notikušā apstākļus, ieroči tika izņemti, un uzsākti 2 administratīvā pārkāpuma procesi par Ieroču aprites likuma 35. panta ceturtās daļas un 98. panta trešās daļas prasību pārkāpumiem. Jāpiebilst, ka par šaujamieroča, šāviena trokšņa slāpētāja (klusinātāja) un šaujamieroča munīcijas aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kurai ir attiecīgā ieroču atļauja, fiziskai personai var tikt piemērots naudas sods no 20 līdz 150 naudas soda vienībām jeb 100 līdz 750 eiro, papildus atņemot šaujamieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena līdz trim gadiem.

Valsts policija vērš uzmanību, ka nekādā gadījumā nav pieļaujama ieroča, tā maināmo būtisko sastāvdaļu, munīcijas un tās sastāvdaļu nokļūšana nepiederošu personu rokās, un ieroču aprites noteikumu kārtība attiecas arī uz vienas ģimenes locekļiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.