Vērojot krīzi

Interneta vidē parādījusies kāda petīcija, kas vēlāk kopā ar atbalstītāju parakstiem tikšot iesniegta Zviedrijas valdībai, lai mūsu aizjūras kaimiņi beidzot saņemas un okupē Latviju. Pateicībā, ja zviedri tiešām lūgšanas uzklausītu, petīcijas parakstītāji apņemas maksāt Zviedrijas nodokļus, pakļauties likumdošanai, ja vien par viņiem kāds parūpētos tikpat labi, kā to Zviedrija dara ar saviem pilsoņiem. Smiek-lī-gi!

Interneta vidē parādījusies kāda petīcija, kas vēlāk kopā ar atbalstītāju parakstiem tikšot iesniegta Zviedrijas valdībai, lai mūsu aizjūras kaimiņi beidzot saņemas un okupē Latviju. Pateicībā, ja zviedri tiešām lūgšanas uzklausītu, petīcijas parakstītāji apņemas maksāt Zviedrijas nodokļus, pakļauties likumdošanai, ja vien par viņiem kāds parūpētos tikpat labi, kā to Zviedrija dara ar saviem pilsoņiem. Smiek-lī-gi!

Tomēr šādu petīciju eksistence (kaut tikai pa jokam) skaidrāk par skaidru norāda – nu neuzticamies mēs savai valdībai! Jūtamies totāli neaizsargāti! Saprotams jau, ka krīzi pašos pamatos ne jau mūsu pašu bāleliņi (valdošā koalīcija) izraisīja, jo tik lielapmēra globāliem mēsliem pat viņiem pietrūktu apgriezienu. Zināms arī, ka nu dabūsim savilkt jostas, jo gan algas tiek samazinātas, gan uzņēmumi bankrotē – ražo vien jaunus bezdarbniekus. Toties cenas precēm un pakalpojumiem kāpšot, ja valdība apstiprinās jauno – "pelnošo" – nodokļu sistēmu. Ticams, ka bez aizņemšanās valsts nevarēs vairs funkcionēt. Un vismaz es būtu gatava ar visām šīm neērtībām samierināties (Citu iespēju taču nav!), ja zinātu, ka viss reiz atkal būs labi vai vismaz stabili. Bet atliek vien palūkoties šobrīd valdošo sejās, un tiešām zūd cerības, ka kādam tiešām rūp arī tas vienkāršais vidusmēra latvietis. Finanšu ministrs, labi, neteiksim – muļķis, bet nu… šķiet ļo-ti "ierobežots" cilvēks. Kultūras ministre ar savu ļoti labi apmaksāto projektu kūrētāju komandu turpina būvēt sapņu pilis. Bet premjers…kļūst arvien drūmāks un draud ar atkāpšanos, ja kāds tik iepīkstēsies par viņa vadībā izstrādāto ekonomikas glābšanas plāna neatbilstību! Un runa jau nav pat par konkrētiem valdības cilvēkiem vai konkrētu rīcību šīs krīzes apstākļos (jo viss taču ir noslēpumā tīts!), bet par pēcgaršu, kas paliek: ja kaut uz brīdi atslābsi, ja tevi piemeklēs nelaime, ja zaudēsi darbu vai apgādnieku – nevienam jau tas neinteresēs. Bankas prasīs savu procentus, «Latvenergo», apsaimniekotāji – peļņu… Un ja nespēsi izturēt spiedienu…pats vainīgs. Jo, raugoties mūsu valdības vīru un sievu, deputātu sejās, nerodas pārliecība, ka arī viņi jūtas atbildīgi par šo valsti un tautu.

Komentāri

 1. Vai tic? Grieķi, piemēram?
  Vai ungāri?
  Pat īri vairs netic. Tas ir pilnīgi dabiski, ka cilvēki netic un meklē vainīgos. Nav pasaulē tādas valsts, kur nekritizē valdību. 90. gadu krīzes laikā zviedri tāpat neticēja savai valdībai.Toreiz Zviedrijas valdība pieņēma traki nepopulārus lēmumus, tādēļ šodien var palīdzēt mums.
  Starp citu, neesmu TP un Slaktera fans, bet viņš vakar bija Stokholmā par to pašu aizdevumu runāt. Produktīvi runāt.Protams, nevajadzēja viņam Bloomberg dot interviju angliski. Nekļūdās jau tikai tas, kurš neko nedara.
  Mēs izķepurosimies, ja nebūsim ļauni viens pret otru.Vai pienāks latviešiem tie laiki, kad – mēs viens otru atbalstīsim?

 2. to logoss
  Kaa tu zini, ka shis produktiivi runaaja? Nu klausiijos vakar diskusiju ieksh Domburshova un kaut kaa neradaas iespaids, ka tur valdiibaa kaads tieshaam zina, ko dara. es pat nerunaaju par kaut kaadu konkreetu nozaru glaabshanu – viss ir piecieshams, bet Godmanis jau uz jautaajumiem taa arii neatbildeeja (piemeera, kaadeelj vajadziigs celt PVN), tik ar cipariem meetaajaas. Visi taa kaa taupa u.tml., tik nezinu, kaadeelj griezh nost tik jau taa nabagiem vai gruutiibaas nonaakushajiem? Daargo teritoriaalo reformu – realizees, gaismas pili – cels, a polichiem algas – snjik, shnjak.

 3. Jā ko mēs diez darītu bez superīgās tantes ar viņas pili!!! Bāc tur tā valts arī grimst. Tieši šajā brīdī vēl arī digitālo televīziju kādam nabadziņam savajadzējās. Bāc nevar pāris gadus pagaidīt kamēr izlienam no bedres. Protams ka nevaram jo visvieglāk jau ir piebāzt pilnas kabatas tad kad viss brūk un jūk…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.