Vēlēšanas Jaunpils novadā

Ap pulksten 16.00 pēcpusdienā Jaunpils novadā, abos vēlēšanu iecirkņos (871. un 881.) savu iespēju nobalsot par kādu no 13 partijām bija izmantojuši 905 vēlētāji.

Ap pulksten 16.00 pēcpusdienā Jaunpils novadā, abos vēlēšanu iecirkņos (871. un 881.) savu iespēju nobalsot par kādu no 13 partijām bija izmantojuši 905 vēlētāji.

Balso arī kāzu viesi
Kā pastāstīja Jaunpils vēlēšanu iecirkņa vadītāja Marija Jēkabsone, cilvēku aktivitāte šoreiz tiešām vērtējama kā augsta. Bijušas pat situācijas, kad veidojusies rinda uz vietu pie norobežotajiem vēlēšanu galdiem, tādēļ iecirknī papildus ienesuši krēslus – lai nebūtu jāstāv kājās. Iespēju nobalsot tieši Jaunpilī izmantojuši gan te iebraukušie tūristi, gan kāzu un citu godu viesi. Ap pulksten 16.00 – 747 balsotāji iecirknī bija jau pabijuši. Liels šajā dienā bijis arī to vēlētāju skaits, kas pieteikušies balsot savās mājās – 40 cilvēku. Un M. Jēkabsone, kā arī citi vēlēšanu komisija locekļi sprieda, ka galvenais, lai autobusiņš ar savāktajām balsīm paspēj atgriezties iecirknī līdz pulksten 20.00, kad sāksies balsu skaitīšana. Neskatoties uz vēlētāju aktivitāti, M. Jēkabsone spriež, daudz nenācies nodarboties ar skaidrošanas darbiem – cilvēki paši zinājuši par ko un kā nobalsot. Vienīgais "incidents" bijis, kad kāds no vēlētājiem vēlēšanu urnā līdz ar aploksni iemetis arī pārējo partiju sarakstu lapiņas. Jaunpilī kā vienīgais vēlēšanu novērotājs bija pieteicies kāds no partiju apvienības «Vienotība» cilvēkiem.
Tāpat kā vienmēr
Savukārt Viesatās visaktīvāk, kā pastāstīja iecirkņa vadītāja Vita Petrova, cilvēki balsot nākuši tieši rīta pusē – ap 10.00 – 11.00. "Viens no vēlētājiem pie iecirkņa savu iespēju nobalsot gaidīja jau pirms 7.00 un, kā izrādījās, šī ir arī viņa dzimšanas diena – viesatniekam apritēja apaļi 70 gadi," pastāstīja V. Petrova. Komisijas locekļi sprieda, ka cilvēku aktivitāte nav ne augusi, ne kritusies, jo arī citus gadus savu iespēju nobalsot Viesatās izmantojuši ne vairāk kā pārsimts cilvēku. Vakarpusē, kad iecirknī viesojāmies, nobalsot paspējuši bija jau 195 cilvēki, bet klātesošie sprieda, ka pagasta centram tuvāk mītošie, vēl tikai gatavojas vēlēšanās piedalīties. Arī lielākā daļa pašu komisijā sēdošo, izmantojot pēcpusdienas "tukšo periodu", bija savu balsi par kādu no partijām jau atdevuši.
V. Petrova stāsta, ka "pasi neviens vēlēšanu urnā nav metis", toties dažiem cilvēkiem bijis nepieciešama ilgs laiks, lai spētu izvēlēties par kuru sarakstu tad galu galā balsot. Bijusi arī viena sabojāta vēlēšanu aploksne, jo cilvēks, īsti nesapratis, kā tad to aizvērt, netīšām noplēsis aploksnes apakšu, kas balsu skaitīšana laikā būtu jādara komisijai. "Tad nu nācās izsniegt jaunu," saka V. Petrova. Viesatās balsu skaitīšanu novērot pieteikusies kāda no«Zaļo un Zemnieku savienības» pārstāvēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *