Jānis Vītols

Ugunsdzēsējiem slidenajā laikā pieaudzis glābšanas darbu skaits

Aizvadītajā diennaktī (no 30. janvāra 6:30 līdz 31. janvāra 6:30) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumus. Kopumā dzēsti 15 ugunsgrēki, veikti 17 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks.

Aizvadītajā diennaktī ( no 30. janvāra 6:30 līdz 31. janvāra 6:30) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumus. Kopumā dzēsti 15 ugunsgrēki, veikti 17 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks.

Slideno ceļu dēļ ugunsdzēsējiem glābējiem vairākas reizes bija jāsniedz palīdzība avarējušām automašīnām, kā arī pašiem bija apgrūtināta operatīva nokļūšana līdz notikuma vietai.

Vakar 16:36 VUGD saņēma informāciju, ka Engures novada, Smārdes pagastā, no autoceļa Rīga-Ventspils noskrējis autobuss un apgāzies uz sāniem. Ugunsdzēsēji glābēji pa jumta lūku no autobusa palīdzēja izkļūt 15 bērniem un četriem pieaugušajiem. Neviens šajā negadījumā necieta.

Uz Tallinas šosejas pēc divu automašīnu sadursmes ugunsdzēsēji glābēji veica ceļa braucamās daļas sakārtošanu, lai pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot satiksmi šajā ceļu posmā. Ap deviņiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji Bauskas novadā pēc smagās un vieglās automašīnas sadursmes vieglajai automašīnai atvienoja akumulatora klemmes un vienu cietušo nodeva mediķiem. Rīgas-Daugavpils 86. km smagā automašīna bija daļēji ieslīdējusi grāvī un aizšķērsojusi ceļa braucamo daļu. Diemžēl ar VUGD tehniku smago automašīnu uz ceļa nebija iespējams iztaisnot. Savukārt, ap pusnakti Gulbenes novadā kravas automašīna nevarēja uzbraukt kalnā un saslīdēja uz ceļa braucamās daļas. Ar troses palīdzību ugunsdzēsēji glābēji kravas automašīnu iztaisnoja uz ceļa un uzvilka kalnā. Šorīt ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Jaunjelgavas novadā, kur vieglā automašīna, kurā atradās sešgadīgs bērns, bija ieslīdējusi grāvī. Ar vinčas palīdzību ugunsdzēsēji glābēji automašīnu izvilka atpakaļ uz ceļa.

Krimuldas un Ropažu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ceļa braucamās daļas novāca vēja nolauztus kokus.

Šonakt 2:30 VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpils novada, Vaboles pagastā, deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja jau deg ar atklātu liesmu. Ugunsgrēka kopējā platība bija 95 m². Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus veca sieviete. Ugunsdzēsēju glābēju darbu apgrūtināja tas, ka slidenā un sliktā ceļa dēļ bija apgrūtināta piebraukšana notikuma vietai. No liesmām ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās pasargāt pirti, kūti un šķūni.

Šorīt, 5:51, VUGD saņēma informāciju, ka Siguldas novada, Siguldas pagastā deg kūts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kūts jumts jau deg ar atklātu liesmu. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās saimnieki no kūts bija izveduši četras aitas, viena gāja bojā. Kopējā degšanas platība ir 130 m². Ugunsgrēka likvidācijas darbi vēl turpinās.

Saglabājoties nelabvēlīgiem laika apstākļiem, kuru ietekmē veidojas ceļa apledojums, VUGD aicina autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem. Savukārt, kājāmgājējiem ir uzmanīgi jāpārvietojas pa ietvēm, jo no namu jumtiem var krist kūstošais sniegs un lāstekas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *