Tukumā – ziema pavasarīgās noskaņās

Lai arī atkusnis lielāko daļu sniega jau paņēmis līdzi un arī sals krietni mazinājies, no rīta ietves ir slidenas, daudzviet – mirkst ūdenī, arī ledus no jumtiem apdraud gājējus.

Lai arī atkusnis lielāko daļu sniega jau paņēmis līdzi un arī sals krietni mazinājies, no rīta ietves ir slidenas, daudzviet – mirkst ūdenī, arī ledus no jumtiem apdraud gājējus.

Bruģis – slidens

Agrās rīta stundās iešana pa ietvēm pilsētā joprojām ir apgrūtināta, jo bruģa akmenīši apledojuši. Tā kā vietām kaisīts netiek, gājējiem jāuzmanās, lai nepakluptu. Uzklausītie iedzīvotāji norāda: ja reiz pašvaldība vēlas, lai visas ielas būtu bruģētas, tad tai jādomā, kā tās kopt.

Problēmas rada arī sniegs un ledus uz jumtiem – lai gan garu lāsteku un daudz sniega nebija, šur tur mana no jumta kritušu sniegu un ledu, tāpēc noteikti jāuzmanās.

Vai beidzot pašvaldība nevar vismaz bruģētās ietves tīrīt centralizēti, lai gājējiem nebūt jāmokās? Tukuma domes izpilddirektors Ēriks Lukmans skaidroja, ka šāda centralizēta ietvju kopšana visā pilsētā prasītu lielus finanšu resursus, tāpēc jau pērn nolemts, ka pašvaldība to nedarīs. Iedzīvotāji var slēgt līgumu ar uzņēmējiem, kas ietves tīra ar tehnikas palīdzību.

Kā noskaidrojām, šādu maksas pakalpojumu piedāvā SIA «V Vikings» (tālrunis 29296079) un SIA «Tukuma ainava» (slēdz līgumu uz gadu, nodrošina ietves kopšanu gan ziemā, gan pārējā laikā, tālrunis 63125896).

Ūdenī līdz ceļiem

Vairāki iedzīvotāji sūdzējās par milzīgajiem ūdeņiem pie kāpņu telpām, uz ietvēm. Viņu jautājums: ja reiz pilsēta tik lielu naudu iegulda lietus ūdens savākšanā, kāpēc tas uzreiz nenotek? Iedzīvotāji arī pamanījuši, ka ne visas noteku restītes ielās atbrīvotas no sniega, vietām tās sasalušas, bet dažas vēl pavisam nesen bijušas pilnas ar koku lapām. Lieki teikt, – vietām tās ierīkotas tā, ka ūdens nemaz nevar tajās satecēt, jo ielas slīpums vērsts uz pavisam citu pusi. Diemžēl iedzīvotāji nevarēja nosaukt konkrētu vietu, kur šāda aplamība pieļauta, tāpēc to nevaram komentēt.

SIA «Tukuma ainava» labiekārtošanas darbu vadītāja Gita Lāce skaidroja, ka avārijas darbu veicēji regulāri iztīra tās vietas, kur lietus ūdeņiem būtu jānotek, tāpat darbinieki palīdz aizplūst lielākajām peļķēm ielās un pagalmos. Tomēr tajās vietās, kur gar ielas malu joprojām ir sniega vaļņi, to ir grūti izdarīt. Nereti arī aizplūstošais ūdens sanes dubļus un ūdens noteci aizsprosto.

Laikā, kad sniegs un ledus strauji kūst, allaž ir problēmas, taču tās nav uzreiz atrisināmas, jo ne visur ūdenim ir, kur palikt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *