Semināra mērķis ir pulcināt ekspertus un apmainīties viedokļiem par Pelēkās kāpas atjaunošanas problēmām. Seminārā piedalīsies NVO, Dabas aizsardzības pārvaldes un pašvaldību pārstāvji, lai meklētu risinājumu kā veicināt Pelēkās kāpas atjaunošanu. LZK vairāku projektu ietvaros ir uzsākusi šo atjaunošanas procesu, rīkojot talkas divu gadu garumā. Šos projektus šobrīd finansē Vācijas fondi. Diemžēl pat Natura2000 vietās Pelēkā kāpa piekrastē nav tikusi apsaimniekota gadiem un daudzviet novēlotā atjaunošanas procesa rezultātā tā ir kļuvusi par mežaino kāpu, kas ir jau cits biotops.
Eiropas Zaļās jostas asociācija pulcina daudzas vides un kultūras organizācijas, kuras robežojas ar vēsturiskā dzelzs priekškara robežām. Eiropas Zaļā josta stiepjas no Eiropas ziemeļu gala cauri Centrāleiropai līdz Melnajai un Adrijas jūrai un tā atklāj ļoti iespaidīgas un trauslas ainavas kā arī ir mājvieta tās maršrutā esošajiem reģioniem raksturīgajai dabiskajai florai un faunai. 12 500 km garumā Eiropas Zaļā josta apver 24 valstu kultūras un vides tradīcijas, kuras popularizē pilsoniskā sabiedība. Eiropas Zaļās jostas iniciatīvas mērķis ir saskaņot cilvēka darbības ar dabisko vidi un palielināt vietējo kopienu sociāli ekonomiskās attīstības iespējas. No 14.līdz 18.oktobrim Jūrmalā notiks Eiropas Zaļās jostas Konference, kurā piedalīsies visu dalībvalstu pārstāvji un konferences laikā dalībnieki iepazīsies arī ar vietējo Eiropas Zaļās jostas atbalstīto Latvijas projektu rezultātiem.
Baltijas reģionu šajā asociācijā pārstāv trīs vides NVO – BUND no Vācijas, GAJA no Polijas un Latvijas Zaļā kustība – LZK.
Vairāk informācijas par Eiropas Zaļo jostu: www.europeangreenbelt.org
Līdzīgi raksti
-
Novadā atklāts jauns literārais maršruts
-
Jaunpils vīri un Zantes jaunieši piedalās ugunsdzēsēju sacensībās. Izcīnīts zelts! /foto/
-
Tumē plāno būvēt Baltijas vienu no vērienīgākajiem saules paneļu parkiem
-
Divām novada izglītības iestādēm jauni vadītāji
-
Kā Pastariņa muzejā saulgriežus sagaidīja/foto, video/