Kur svinēt Lieldienas?

Tukumā 

 1. aprīlī no 12.00 līdz 17.00 Pilsētas parkā lieli un mazi Tukuma iedzīvotāji aicināti apmeklēt Lieldienu svinības! Godā cels Lieldienu tradīcijas un rotaļas, varēs krāsot un ripināt olas, kā arī baudīt dažādus priekšnesumus; 15.00 kultūras namā notiks filmas «Trusītis Pēterītis 2: Mazais bēglis».

Irlavā 

Mājražotāju un amatnieku tirdziņš

 1. aprīlī no 11.00 līdz 14.00 «Ostiņās» pagasta centrā notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš Lieldienu noskaņās. Aicināti amatnieki, mājražotāji un, protams, pircēji. Piedāvājumā: dārzeņi, zaļumi, puķu stādi, dažādi gardumi un mājās noderīgas lietas.

Lieldienu ieskandināšana

 1. aprīlī 13.00 centra parkā būs Lieldienu ieskandināšana kopā ar kultūras nama folkloras kopu. Būs radošās darbnīcas, putnu būru gatavošana, olu ripināšana, pankūku cepšana, konkursi, spēles un rotaļas. Līdzi jāņem krāsotas olas.

Slampe/Džūkste

Ceļojošais Lieldienu sveiciens

 1. aprīlī ar svētku sveicienu Lieldienu zaķis un draugi viesosies: no 10.45 līdz 11.05 – Pienavas centrā, no 11.20 līdz 11.45 – pie Džūkstes kultūras nama, no 12.00 līdz 12.25 – pie Džūkstes pasaku muzeja Lanceniekos, no 12.40 līdz 13.00 – pie Slampes kultūras pils un no 13.15 līdz 13.40 – Ozolnieku ciema bērnu rotaļu laukumā.

Lieldienas Slampē

 1. aprīlī 13.00 pie kultūras pils būs Lieldienu šeptes kopā ar folkloras kopām «Pūrs» un «Milzkalnieki». Līdzi jāņem krāsotas olas un labs noskaņojums, savukārt 20.00 kultūras pilī būs pavasara koncerts Lieldienu noskaņās, kurā piedalīsies vokālais ansamblis «Rio», kā arī deju kolektīvi «Laisma», «Namejs» un «Jumis».

Lieldieniņas

 1. aprīlī 11.00 tautas namā būs svētkiem veltīts amatiermākslas kolektīvu koncerts, kā arī spēles un rotaļas. Būs trušu izstāde.

Sēme/Zentene

Lieldienas svinam!

 1. aprīlī 11.00 pie Sēmes tautas nama un 13.00 Zentenes pils parkā būs Lieldienu svinēšana kopā ar amatierteātra «Āža dziesma» dalībniekiem. Līdzi jāņem krāsotas olas, taču būs iespēja tās nokrāsot arī uz vietas.

Pūre

Lieldienas

 1. aprīlī 12.00 kultūras namā  būs Lieldienu svinēšana «Vadīsim Lieldienu pār augstu kalnu..» – kopā ar folkloras kopām «Milzkalnieki», «Pūrlāde» un «Pūrs» un deju kolektīviem «Ķipari», «Pūre» un «Pūrenieks». Būs arī olu ripināšana un zaķu sporta aktivitātes.

Jaunsāti

Lieldienu svinēšana

 1. aprīlī 14.00 pie tautas nama būs Lieldienu pasākums kopā ar folkloras kopu «Milzkalnieki» – olu ripināšana, krāsotu olu izstāde un citas aktivitātes.

Engure

 

Jampadracis Zušuciema parkā 

 1. aprīlī Lieldienu svinības notiks Zušciema parkā. Koncerts, kurā uzstāsies pagasta kolektīvi, sāksies 12.00. Tāpat būs radošās darbnīcas un sportiskās aktivitātes. Dalībniekiem jāņem līdzi – vismaz divas krāsotas olas.

«Apkārt Engurei»

Atgādinām, ka 18. aprīlī notiks skrējiens vai brauciens (pēc pašu izvēles) «Apkārt Engurei». Distance, kas jāpieveic, – no Rideļiem līdz Engures Saieta namam; starts – 12.00. Bet noslēgumā tiks prezentētas «Ciema garšas».

Lapmežciemā

Lieldienu svinības 

 1. aprīlī 14.00 Lapmežciema pagasta tautas namā būs svētbrīdis kopā ar mācītāju Kārli Rozentālu. Pasākumu muzikāli kuplinās sieviešu vokālie ansambļi un pianista Māris Žagars. Savukārt 18. aprīlī no 12.00 Lieldienu jampadracis parkā aiz tautas nama.

Smārdē 

Lieldienas Šlokenbekā un Smārdē

 1. aprīlī no 11.00 līdz 12.30 Smārdes «Vēju dārzā» būs Lieldienu izdarības. Savukārt no 13.00 līdz 17.00 tikšanās Šlokenbekas muižas pagalmā, kur būs mini zoodārzs, olu izstādes, burbuļi un citas atrakcijas.

Jaunpilī 

 

Otrajās Lieldienās – 18.aprīlī no 13.00 Jaunpils pils pagalmā notiks Lieldienu svinēšana. Kopā ar Smaidu darbnīcu notiks jestru lieldienu svinēšana Būs , jautras rotaļas un izklaides gan lieliem, gan maziem – Pavasara podiņu izgatavošana, lielformāta krāsu gleznas veidošana, olu ripināšana, meklēšana un  krāsošana. Kā arī līdzi paņemto olu izstāde un skaistākās olas konkurss

Visas dienas garumā būs ekskluzīva iespēja baudīt mūsu ukraiņu viesu gatavotus ēdienus. Bērniem par prieku būs ieradies arī lielais zaķis Robis, lai kopā izskrietu burkānu stafeti.

 

Kandavas un pagastu apvienībā 

17. aprīlī Kandavā: no 11.00 līdz 14.00 pie muzeja būs olu krāsošana, ripināšana un citas aktivitātes; 12.00 Kandavas promenādē notiks izrādes bērniem; 13.00 pilsētas centrā gatavos putnu būrīšus un būs sportiskas aktivitātes visai ģimenei; 14.00 – konkursa Lieldienu zaķu figūras un zīmējumu konkursa «Dziedošais cālis» laureātu apbalvošana; 15.00 Kandavas kultūras namā kora «Kandava» Lieldienu koncerts.

17. aprīlī Zantes kultūras namā: 11.00 – pašdarbības kolektīvu koncerts, izrādes, Lieldienu izdarības, kā arī skatāma mīļdzīvnieku foto izstādes un izstādes – krāšņākā Lieldienu ola. Līdzi jāņem olas olu kaujā un izstādīšanai.

17. aprīlī Zemītes kultūras namā: 11.00 – koncerts, 12.30 – būs multiplikāciju filmu programma «Zelta Lieldienas». 13.30 būs Lieldienu pasākums baznīcā, bet vakarā – 21.00 – tautas namā balle diskoritmos.

17. aprīlī 12.00 Lieldienu izdarības Matkulē, graviņā pie Mārtiņa. Būs arī burbuļu šovs un tradicionālais skrējiens apkārt Baznīckalniņam.

Lieldienas Vānē – 17. aprīlī 12.00 kultūras namā. Būs muzikāls sveiciens, mīklu minēšana un citas izdarības. Lūdzi jāņem krāsotas olas izstādei, kā arī olu ripināšanai. 14.00 kultūras namā – Lieldienu animācijas izlase.

Cēres pagastā visi uz Lieldienu izdarībām aicināti 17. aprīlī 12.00 pie Cēres skoliņas. Līdzi ņemamas krāsotas olas.

 

Komentāri

 1. Ir Lieldienu laiks. Katoļiem, protestantiem un citiem kristiešiem šogad Lieldienas ir 17. un 18. aprīlī. Bet pareizticīgo baznīcai Lieldienas šogad ir 24., 25. aprīlī. Tomēr gadu no gada Latvijā uzvirmo jautājums. Kad tad patiesībā ir Lieldienas? Kas ir Lieldienas? Šie jautājumi ir mūžseni, pat lielākā daļa kristiešu nemācēs atbildēt uz šiem kutelīgajiem jautājumiem.
  Pie mums – baltu zemēs – kristietību varmācīgi uzspieda Vatikāns un Vatikāna vasaļi. Vēlāk mainoties dažādām varām, baltu zemēs iesoļoja pareizticīgo baznīca (pēc būtības pareizticīgo baznīca ir kārtējais Vatikānā vasalis). Tā arī mūsu senču strādināšana un kalpināšana turpinājās līdz 1861. gadam, kad dzimtbūšana tika atcelta. Mūsdienās pareizticīgo baznīca atrodas Maskavas patriarhāta (Maskavas Kremļa) pakļautībā. Kāda sumpurņa pēc Latvijas Republikā ir vajadzīga pareizticīgo baznīca? Kāda sumpurņa pēc latviešiem vajag šo Kremļa 5. kolonnu? To arī es pats līdz galam nesaprotu. Kad Padomju Krievija okupēja Latvijas Republiku 1940. gada 17. jūnijā dievturība tika uzreiz aizliegta, bet pareizticīgo baznīca no okupācijas praktiski necieta. Dievturība tapa iznīcināta. Mūsu vietējie kristieši un jūdaisti ziņoja par dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu NKVD darboņiem (čekistiem), rezultātā 1940. gada 6. jūlijā Ernestu Brastiņu arestēja un izveda uz Padomju Krieviju. 1942. gadā Ernestu Brastiņu notiesāja ar nāves spriedumu – nošāva. Pieļauju, ka arī pareizticīgo baznīcas garīdzniecība pielika izpalīdzīgu roku Ernesta Brastiņa nāvē.
  Mūsdienās cilvēks var ticēt jebkam, pat rabīnam Mozum vai rabīnam Jēzum Kristum, vai kristietim Muhamedam. Tomēr mums ir jāapzinās ābramisko reliģiju – jūdaisma, kristietības un islāma – asiņaino vēsturi. Pasaulē eksistē daudzas jo daudzas politeiskās reliģijas. Tad kāpēc sevi aprobežot ar monoteismu?
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.

 2. Наступило время Пасхи. Католики, протестанты и другие христианине Пасху в этом году отмечают 17. и 18. апреля. Православная церковь Пасху отмечает 24., 25. апреля. Каждый год в Латвии возникает вопрос. Когда надо праздновать Пасху? Что такое Пасха? На эти вечные вопросы неспособны внятно ответить большинство христиан.
  У нас – в землях балтов – христианство нашим предкам насильно навязал Ватикан со своими вассалами. После смены различных управ, земли балтов оккупировала православная церковь (по своей сути православная церковь это очередной вассал Ватикана). Так крепостное право (узаконенное рабство) длилось до 1861. года. Православная церковь находиться под Московским патриархатом (на попечение Московского Кремля). Какого лешего в Латвии нужна православная церковь? Кого лешего латышам надо терпеть 5. колонну Кремля? Это даже я не могу понять. Когда Советский Союз оккупировал Латвию 17. июня 1940. года, язычество (диевтурибу) запретили, а православная церковь почти не пострадала. Диевтурибу уничтожили. Наши местные христиане и иудаисты сдали латвийского язычника и жреца Латвийских Богов Эрнеста Брастиня в руки НКВД (в руки чекистов), его арестовали 6. июля 1940. года и вывезли в ГУЛАГ. 1942. году его расстреляли. Скорей всего православная церковь приложила руку к смерти Эрнеста Брастиня.
  В эпоху свободы и демократии человек может верить во что угодно, даже в раввина Моисея или в раввина Исуса Христа, или в христианина Мухамеда. Всё-таки нам стоит знать историю авраамических религий – иудаизма, христианства и ислама – их кровавую историю. В нашем мире существует множество политеистических религий. Тогда зачем себя ограничивать монотеизмом?
  С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.

 3. Šogad Lieldienas ir iekritušas 17. un 18 aprīlī. Lieldienas ir svētīgs laiks, kad pavasara un rītausmas Dieviete Ostara sniedz mums savu svētību, tomēr šogad Lieldienu prieku ir aptumšojis karš Ukrainā. Karš Ukrainā rit teju vai divus mēnešus, kopš Krievijas Federācija 24. februāra rītā iebruka Ukrainas Republikas teritorijā. Tas ir traģiski. Lūgsim Dievieti Oskaru par mieru Ukrainā! Lūgsim Dievieti Ostaru par mieru pasaulē! Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šajā laikā Dievietes Ostaras spēks ir sasniedzis savu pilnību. Un Dievietes Ostaras svētība ir nākusi par pasauli.
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022. #StandWithUkraine #KaršUkrainā #24.02.2022.

 4. В этом году Пасха состоится 17.и 18 апреля. Пасха — это священное время, когда Богиня весны и рассвета Остара дарует нам своё благословение, но в этом году Пасхальное волшебство затмила война на Украине. Война на Украине идёт почти два месяца, с той поры, когда Российская Федерация утром 24. февраля вторглась на территорию Украинской Республике. Это трагедия. Вознесём молитву Богине Остаре за мир в Украине! Вознесём молитву Богине Остаре за мир во всём мире! Пасха — это время Богини Остары. В это время сила Богини Остары достигает своего пика. И благодать Богини Остары наполняет мир.
  С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. #17.04.2022. #18.04.2022. #StandWithUkraine #ВойнанаУкраине #24.02.2022.

 5. Lieldienas ir īstais laiks, lai lūgtu Dievieti Ostaru sniegt mums savu svētību un aizgādību. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ar prieku uzklausīs mūs un dāvās mums savu labvēlību. Vajag tikai lūgt Dievieti Ostaru savās mājās. Un iedegt svecīti par godu Dievietei Ostarai pie dzīru galda.
  Lūgšana Dievietei Ostarai: «Welcome, welcome, warm fresh earth!
  Today we celebrate rebirth!
  Blowing wind, rising sun,
  Bringing the spring to everyone!
  Rabbits hopping, chicks in the nest,
  Spring is the season we love the best!
  Celebrate the green of the earth with me –
  Happy Ostara, and blessed be!».
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.

 6. Пасха — это то самое время, когда нам надо просить у Богини Остары благословение и покровительство. В это время Богиня весны и рассвета Остара благосклонна к людям. Она с радостью выслушает наши молитвы. Надо только дома помолиться Богине Остаре. И зажечь свечечку во славу Богини Остары на праздничном столе.
  Молитва Богине Остаре на Пасху: «Welcome, welcome, warm fresh earth!
  Today we celebrate rebirth!
  Blowing wind, rising sun,
  Bringing the spring to everyone!
  Rabbits hopping, chicks in the nest,
  Spring is the season we love the best!
  Celebrate the green of the earth with me –
  Happy Ostara, and blessed be!».
  С благословением Богини Остары, язычник Сколниециньш
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022.

 7. Como inmigrante en este país, sé de primera mano lo desafiante que puede ser navegar por la trámite
  y los condiciones legales. Es por eso que quiero compartir mi experiencia con Check4you, una compañía de apoyo para extranjeros en la
  Confederación Helvética.En lo personal, he utilizado
  sus asistencias y puedo dar fe de su profesionalismo, rapidez y gentileza.
  Me han ayudado con la renovación de mi visa, encontrar
  un nuevo departamento e incluso responder mis preguntas aleatorias sobre
  las usos y costumbres suizas.

 8. If you happen to be fascinated by discovering additional
  about Switzerland, its intriguing language-related environment, make sure to visit the
  following site with the piece. You will obtain a deeper appreciation for the country’s rich culture in addition to past.

 9. It is аppropriate time to mаke a few plans fⲟr
  the long rᥙn and it’ѕ tіme t᧐ be hаppy.
  І’ve learn thіs post and if Ι mаy I wɑnt to counsel you ѕome attention-grabbing issues оr tips.
  Maybe you can write subsequent articles гegarding this article.
  І desire to learn eѵen mоre issues abօut it!

 10. I will immediately grasp your rss feed as I
  can’t to find your email subscription link or newsletter service.
  Do you have any? Please permit me recognise so that I could
  subscribe. Thanks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *