«Karotītes» produktus ražo arī Degolē

Par preču zīmes «Kvalitatīvs produkts Latvia» jeb tautā sauktās «Karotītes» zīmes produktu ražotāju kļuvis arī piena pārstrādes uzņēmums SIA «Edaks» Degolē.

Par preču zīmes «Kvalitatīvs produkts Latvia» jeb tautā sauktās «Karotītes» zīmes produktu ražotāju kļuvis arī piena pārstrādes uzņēmums SIA «Edaks» Degolē.

8. novembrī Latviešu biedrības namā Rīgā noslēdzās preču zīmes «Kvalitatīvs produkts Latvia» jeb tautā sauktās «Karotītes» zīmes sešu gadu jubilejas pasākums. Tradicionāli šajā pasākumā sumina konkursa uzvarētājus divās nominācijās: «Mīlētākais karotītes produkts» un «Labākais karotītes produktu tirgotājs». Uzvarētāji tika noteikti pēc aptaujām dažādās konferencēs un Pārtikas izstādē «Riga Food 2007». Šogad par tautā mīlētāko karotītes produktu pasludināta «Īstā Lāču rupjmaize», «Rīgas piensaimnieka» ražotais vaniļas sieriņš «Kārums» un a/s «Talsu piensaimnieks» ražotais zaļais «Talsu Ritulis». Par karotītes produktiem draudzīgāko tirgotāju kļuva veikalu tīkls «Elvi».
Pamazām aizvien biežāk «Karotītes» zīmi iegūst arī mūsu rajonā ražotie produkti. Līdzās «Pure food» uzņēmumam nu par karotītes produktu ražotāju kļuvis arī piena pārstrādes uzņēmums SIA «Edaks» Degolē. Kā mums pastāstīja meistare Gita Francberga, «Karotītes» zīme piešķirta visiem trim uzņēmumā ražotajiem sieriem. SIA «EDAKS» ražo balto sieru, sieru ar zaļumiem un «Našķi«. Dažkārt arī nedaudz sieru ar papriku, taču tam pagaidām vēl nav «Karotītes» zīmes. Visas trīs siera šķirnes ir pircēju iecienītas. Siera ražošanai izmanto pienu, ko sarecina ar biezpiena suliņām. Pieliek atbilstošas garšvielas un sieru formiņās novieto presēties. Sevišķi iecienīts ir «Našķis», kas ir salds, ar rozīnēm.
Kā zināms, SIA «Edaks» ražo kefīru, biezpienu, krējumu, jogurtu, pilnpienu. Tā produkcija nav terminizēta ar konservantiem, tāpēc uzglabāšanas termiņi nav ilgi. Taču jāatzīst, ka šī produkcija nav zaudējusi savas labās garšas īpašības un ir dabīgs produkts. Cerams, ka laika gaitā arī SIA «Edaks» sieri iegūs tautā iemīļotākā produkta titulu. Pagaidām to, ka «Edaka» produkcija ir iecienīta, liecina rindas pie uzņēmuma produkcijas vitrīnas Tukuma tirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *