Kandavas pensionāri prot svētkus svinēt

Spītējot neierasti aukstajai ziemas dienai un tik dzēlīgi asajam vējam, 5. janvārī Valdeķu kultūras nams bija ļaužu pilns. Uz svētku pasākumu kopā pulcējās turpat 300 novada pensionāri.

Spītējot neierasti aukstajai ziemas dienai un tik dzēlīgi asajam vējam, 5. janvārī Valdeķu kultūras nams bija ļaužu pilns. Uz svētku pasākumu kopā pulcējās turpat 300 novada pensionāri.

Jau zināms, ka šī cienījamā gadagājuma ļaudis prot svētkus svinēt. Katra kopā sanākšanas reize viņiem ir īpaša, jo tie ir svētki, atkalredzēšanās prieks un kavēšanās brīnišķīgās atmiņās.
Pasākums sākās ar svinīgo daļu, kuru ar svētku uzrunu atklāja ilggadējais novada pensionāru padomes priekšsēdētājs Vilnis Zutis. Savukārt domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis pateicās visiem par kopējo devumu pilsētas un novada izaugsmē. Jo – pagriežot laika ratu krietni atpakaļ, jāapzinās, ka šie kungi un dāmas bija tie, kuri ar savu darbu aizsāka pilsētas un novada attīstību kopumā. Visu cieņu viņu darbīgajām, ne būt vieglos darbos sastrādātajām rokām un sirmajām matu cirtām!

Sumina aktīvākos

Aizvadītā gada aktīvākie novada pensionāri svētku reizē saņēma patīkamu pārsteigumu – dāvanu karti. Pensionāru biedrības valdes sēdē tika nolemts sumināt septiņpadsmit aktīvistus: Gunāru Stūri, Veru Lauvu, Ainu Klajumu, Laimdotu Saliņu, Ludi Pakalnu, Ritu Sūnu, Emeritu Šuksti, Zaigu Piusi, Mirdzu Eņģeli, Tatjanu Martukāni, Brigitu Formani, Silviju Ozolu, Genovevu Ķezberi, Airu Skricku, Birutu Rācenāju, Līviju Šulci un Zentu Bogdanovu.
Padome apbalvojumam izvirzīja arī Edvīnu Čākuru un Ilgvaru Dišleru. Arī šie kungi ir īpaši aktīvi un palīdz, kur un kā vien varēdami, taču viņi no apbalvojuma atsacījās, uzskatot, ka kādam citam šajā situācijā šis atbalsts būtu daudz nepieciešamāks.
Šogad goda biedru rindas papildināja Erna Rozenštama, Marija Gricmane, Valija Zute un Gaida Kadiķe.

Gadi un dienas virpulī griež

Par jauku un noturīgu biedrības tradīciju kļuvuši apsveikumi nozīmīgās dzīves jubilejās. Šī gada nogalē savas 65 gadu jubilejas svētījušas divas cienījamas dāmas: Līvija Šulca un Vija Zinberga. Bet Valijas Freibergas gadskārtu lokos ierakstījies jau septītais gadu desmits – nosvinēta 70. jubileja. Pēteris Birziņš, Biruta Ankevica un Malvīne Štemmere jau atskatās uz 75. dzīves jubileju, savukārt kandavnieci Annu Ķeniņu sumināja teju nosvinētajā astoņdesmitgadē.
Garu kopdzīves mūža atskaites punktu sasnieguši divi laulātie pāri: Ludis un Biruta Pakalni, pārkāpjot Zelta kāzu slieksni, bet Staņislavs un Ērika Klindžāni kopīgu dzīves ceļu staigājuši jau 60 gadus!
Uzlūkojot jubilārus, ir gluži vai neiespējami noticēt, ka gadu nasta patiesi tik liela! Cēla stāja, izkoptas manieres un tik raits deju solis, ka tajā varētu lūkoties, lūkoties vēl un vēl. Nenogurdināmākos dejotāju pārus gaidīja pārsteiguma balviņas. Savukārt deju starplaikus piepildīja dalībnieku kompāniju savstarpējie apsveikumi.
Par interesantu nodarbi izvērtās šī gada simbola – Peles – aprišu zīmēšana gaisā un visādas citādas pasākuma vadītājas Ērodejas Kirillovas ierosinātas izdarības. Pasākuma dalībniekus priecēja Valdeķu aerobikas meiteņu sagatavotie priekšnesumi, bet ar skanīgām un melodiskām dziesmām – Valdeķu kultūras nama vokālais ansamblis Dzintras Lindes vadībā un dziedošā meiteņu grupa «Spārni» no Zemītes, kuru vada Sandra Šteinberga. Ballē muzicēja šlāgergrupa «SBL» no Sabiles.
Neaizmirstamos atmiņu stāstos, sarunās un dejās laiks pasteidzās nemanot. Pasākuma atmosfērā, kāda valdīja todien, nebija laika domāt par ierastajām ikdienas rūpēm un raizēm, jo apkārt virmoja patiess kopā sanākšanas un tikšanās prieks!
Vakara izskaņā, pateicoties visiem labajiem kopīgā pasākuma atbalstītājiem, Zuša kungs pensionāru padomes vārdā Jaunajā gadā vēlēja stipru jo stipru veselību, izturību un tikšanās prieku saglabāt arī turpmāk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *