Jaunpilī lemj par algu pielikumu

Janvāra finanšu komitejas un domes sēdē tika izskatīti un pēc tam arī vienbalsīgi apstiprināti septiņi jautājumi. Domes sēdē piedalījās četri deputāti – Velga Pavlovska, Līga Bierande, Dace Adiņa un Raivis Pranis. Arvis Rasa, un Raivo Altenburgs uz sēdi nebija ieradušies pamatdarba dēļ, savukārt  Andris Fridrihsons un Jānis Krūmiņš – personīgu iemeslu dēļ.

Janvāra finanšu komitejas un domes sēdē tika izskatīti un pēc tam arī vienbalsīgi apstiprināti septiņi jautājumi. Domes sēdē piedalījās četri deputāti – Velga Pavlovska, Līga Bierande, Dace Adiņa un Raivis Pranis. Arvis Rasa, un Raivo Altenburgs uz sēdi nebija ieradušies pamatdarba dēļ, savukārt  Andris Fridrihsons un Jānis Krūmiņš – personīgu iemeslu dēļ.

Pirmais jautājums – par 2018. gada budžeta izpildi tika skatīts arī finanšu komitejas sēdē, un galvenā grāmatvede Anta Skuja skaidroja, ka pamatbudžetā atlikums uz 2018 gada 31. decembri bijis 90 430 EUR, speciālajā budžetā – 30 690 EUR un ziedojumu budžetā – 488 EUR.

Finanšu komitejas sēdē tika skatīts arī jautājums par novada domes un domes iestāžu amatu sarakstu un pamatalgām. Priekšsēdētāja Ligita Gintere: “Pagājušo gadā, kad liels pielikums bija minimālajām algām, netika aizskartas – paaugstinātas pārējās algas (tās, kuras ir virs vidējās). Tad šogad plānojam tālāk, tā kā valdība nenosaka minimālās algas izmaiņas, tad mēs varēsim divu gadu ietvarā paskatīties par pārējām algām. Varu teikt, ka mēs esam veikuši arī optimizāciju – ir notikusi štatu samazināšana. Bet tajās nodaļās, kur ir cilvēki aizgājuši, tiek ar darbiem galā palikušie darbinieki. Pārsvarā algas palielinājums ir 5%, izņemot minimālajām algām, un tad, pārskatot vadītāju līmeni un tur, kur ir bijusi štata samazināšana (līdz ar to arī darba pienākumu palielināšanās), tur pienākumus padalot uz pārējiem nodaļas cilvēkiem, tad tur procentu pacēlums ir lielāks nekā 5%.”  Sīkāku skaidrojumu par to, kā veidojas algas, sniedza Vija Rasa: “Valsts un pašvaldības atlīdzības likums nosaka, ka domes priekšsēdētājam, vietniekam un deputātiem amatalgas rēķina pēc vidējās darba algas valstī 2016. gadā. Bet nu mums darba algas ir jārēķina pēc 2017. gada, kas ir lielāka nekā 2016. gadā (2016. gadā vidējā darba alga bija 859 EUR, tad šogad tā ir jau 926 EUR). Un mūsu – Jaunpils domes – nolikumā ir atrunāti koeficenti, ar kuriem aprēķina darba algu priekšsēdētājai un deputātiem.” L. Gintere skaidroja, ka lielākas algas – vairāk nekā 5% paaugstinājums – esot jaunatnes un tūrisma nodaļas darbiniekam, kurš esot pierādījis savu kompetenci un darba spējas. Vēl arī nekustamo īpašumu nodaļā,  labiekārtošanas nodaļā, kur šobrīd strādā nodaļas vadītājs, teritorijas pārziņi, teritorijas ēku pārzinis Viesatās un dārzniece. Šobrīd komanda sadarbojoties, esot parādījusi, ka ar darbiem tiek galā ļoti labi. ”Kopējais algu budžeta pieaugums ir 8.2%, tas nav ne liels ne maz, bet vērā ņemams. Šobrīd tiek likts uzsvars uz sakārtošanu un vadītāju stiprināšanu, un tad jau skatīsies, kā būs tālāk,” tā domes priekšsēdētāja.

Komentāri

 1. Ārprāts cik uzblīdusi, alkatīga un nekaunīga parazītu varza. Mikroskopisks novadiņš, bet štati kā kārtīgā lielvalstī. Un tagad vēl algas grib lielākas!

 2. Nu alga priekšniecei kā ministram,( 25tūkstoši 2017.g) kaut pagastiņš pavisam mazs, problēmas arī pavisam mazas, bet alga laba.

 3. Ja Jaunpilī ir līdzekļi algu palielināšanai, tad uz priekšu! Malači, ne visi novadi ir spējīgi tik sekmīgi attīstīties!

 4. Darbojas pēc principa. Kampjam kamēr vēl varam.
  Domes priekšsēdētāja jau saprot kad viņas valdīšanai ar viņas galmu drīz pienāks gals.
  Ko gan nošiem sīko novadu ķeizariņiem var gribēt.
  Šis veidojums jālikvidē, man vienalga kuram šo pundurnovadu pievieno, Tukumam vai Dobelei.

 5. Tukumnieks lai revidē Tukuma Domes sastāvu un radu būšanu. Jaunpilnieki varētu neklusēt un uzrakstīt, cik daudzos jautājumos Jaunpils pārspēj gan Tukumu, gan Kandavu.

 6. Malači,domā par to, lai cilvēki var dzīvot nevis eksistēt.Jaunpils ir piemērs apkārtējiem novadiem par to,kā rūpēties par iedzīvotājiem.Lai vēl kādam novadam tādu patriotisku komandu Domē kā Jaunpilī.Ginteres kundze ir sava novada saimniece .

 7. Prieks, kad atrodas lieka naudiņa algu pacelšanai !
  Visas negācijas kuras šeit tiek izteiktas no negatīviem cilvēkiem liek uzskatīt, ka personai skauž ! Respektīvi neuzskatu,kad lai strādātu domē tev ir jābūt pārgudram, tādējādi visi kuri šeit negatīvi kaut ko raksta, iesaku paprovēt pastrādāt domē !
  Lai izdodas !

 8. Redzams, ka jums “no augšas” diktēja – ko un kā rakstīt!
  Neko īpašu gan tai Jaunpilī neredz, ja vienīgi uzpūstos štatus un jau tagad milzīgās algas!
  Paskatieties – cik pelna pr-tājs, tā vietnieki un citas amatpersonas Engures novadā, un tad tikai sapratīsiet, ka Jaunpilī viss ir uzpūsts!

 9. Varētu padomāt, ka blakus novadā tā nav.ko piesējušies tai Jaunpilij.Tur ir viena priekšniece, bet kaimiņos i r daudz vairāk un katram laba alga.Bet vai vajag tik daudz priekšniekus?

 10. Piekrītu, ka pēdējā laikā Jaunpils pašvaldību daudz ķidā…kāpēc?
  Jaunpils jau ir vismazākā pašvaldība, tāpēc vajadzētu būt mazāk darbiniekiem, bet ir dauuuudz!!!
  Engures novads ir n-tās reizes lielāks, tāpat Tukuma novads, tāpēc arī vairāk pr-ku, bet darbinieku, manuprāt, pat mazāk kā Jaunpils pašvaldībā.

 11. Nu štati grandiozi vadītāji un vadītāju vietnieki, pat autotransporta nodaļas vadītājs, tikai jājautā cik to transporta līdzekļu un kādi maršruti. Neredzu neko vairāk kā citur, bet nodarbinātie gana daudz uz šiem apmēram 3000 iedzīvotājiem, bet reāli droši vien mazāk.

 12. Jaunpils ir jauka vieta ar uzņēmīgiem ļaudīm,ne jau par velti šeit ir Līvas un Jaunpils pienotava.
  Bail pat iedomāties kas notiks , kad Jaunpili apvienos ar blakus esošajiem parazitējošiem miestiem, no Jaunpils paliks tikai plika āda.
  Tāpēc pareizi dara , ka jau šodien izmanto savus līdzekļus, jo rīt tie tāpat būs atņemti un atdoti apkārtējiem badakāšiem.

 13. Novadam nav ne vainasBet Domē štatus gan vajadzētu samazināt Priekšniece arī ir super!!!Viņa cik var izpalīdzēt,pa savu pagastu cīnās

 14. Tieši pēdējā laikā uzradušies visādi uzbraucieni Jaunpils pašvaldībai. Tāpat vien nekas nenotiek.
  Vai tik gaidāmās teritoriālās reformas priekšvakarā kāds blakusnovads negrasās pievākt bagāto Jaunpili. Tas pats Tukuma novads ar savām pustukšajām tumbočkām labprāt noslauktu Jaunpili.

 15. Nesaprotu tos ļautiņus kuri šeit ir tik ļoti neapmierināti kad kādam palielina algu! Paši bļauj viss paliek dārgāks un dārgāks bet algas nepalielina! Šeit pēc raksta spriežot trīs gadus nav bijušas algu izmaiņas izņemo obligāto valsts minimālo un kad palielina tad atkal bļauj ! Tur tai domē tak arī ir cilvēki viņiem arī ir ģimenes, bet nē tiem domēs jau nedrīkst! Divkosīgi jūs cilvēciņi esiet un tas viss dēļ 5%? Nopietni?

 16. Par bagātiem novadiem sevi var saukt tikai tie, kas iemaksā izlīdzināšanas fondā. Tā kā vecā Tukuma rajona četri novadi no tā saņem dotācijas neviens no viņem nav bagāts!

 17. Ginterei alga 1415 EIRO nēnesī. Nu nesanāk 25000 EUR gadā.Ieej mājas lapā un apskaties…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *