Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Andris Bērziņš, Harijs Spanovskis un Jānis Paukštello
Foto: fakti.lv

Dzejas dienās Jūrmalā uzstāsies Sīmanis; Ziedoņa dzeju lasīs Paukštello un Bērziņš

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 9. septembris 13:09

Šogad Dzejas dienu festivāls Latvijā norisinās no 5. līdz 15. septembrim. Jūrmalā tiek piedāvāta plaša Dzejas dienām veltīta kultūras programma.

Dzejas dienas Jūrmalā vienmēr ir saviļņojuma pilnas gan dzejniekiem, gan arī dzejas cienītājiem, jo gaisā virmo radošuma un iedvesmas atskaņas. Iespēja dzirdēt gan jaunos, gan arī jau par klasiku kļuvušos dzejniekus. Pasākuma ietvaros, paralēli dzejas lasījumiem, iespēja baudīt mūziķu sniegumu, kuru skaņdarbi tapuši ar dzejas rindām.

11. septembrī Majoros, Horna dārza lapenē 16:30 apmeklētāji tiek aicināti uz Ģirta Alstera dzejoļu grāmatas «Uz pirkstu galiem» pirmlasījumiem. “Ģirta Alstera dzejoļi liecina par to, ka autors mīl savienot tālu stāvošus kontrastus. Viņš redz pasauli visā tās dažādo galējību kopumā. Ģirts apliecina savu neiedragājamo ticību pasaulei tieši caur tās pretstatu, nenoteiktības, dramatisma, bīstamības un solījumu maiguma pazīšanu,” tā par Ģirta Alstera dzeju saka Līvija un Ieva Akurateres.

Būs iespēja dzirdēt jaunos dzejniekus – Niku Mihainovu un Oskaru Upenieku.

17:15 būs iespēja ielūkoties dzejā un mūzikā «Foreļu mīlestība» kopā ar Andri Akmentiņu.

Haralds Sīmanis klausītājus priecēs ar dziesmās ietērptu dzeju no 18:00. H. Sīmanis profesionālu muzikālo izglītību nav ieguvis, bet ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā, ir fantastisks dziesminieks, kura balss diapazons sasniedz teju vai četras oktāvas. Radošajā dzīvē viņš priekšroku dod mākslinieciskai brīvībai, un tas viņu padarījis par vienu no savdabīgākajiem komponistiem Latvijā.

Vakara izskaņā būs iespēja baudīt tradicionālo Burtiņu zupu kopā ar dzejniekiem!

Savukārt, piektdien, 13. septembrī Kauguru kultūras namā 13:00 visi interesenti laipni gaidīti tikties ar izdevniecību «Jumava», dzejnieku Uldi Ausekli un komponistu Uldi Fridrihsonu. Pasākumā piedalīsies arī dzejnieka iemīļotais draugs – runcis Francis ar savu draudzeni minci Munci. Būs kopīga dzejošana, dziedāšana un rotaļāšanās. Ulda Ausekļa un Ulda Fridrihsona uzstāšanos papildinās seminārveida diskusija vecākiem «Mūsdienu bērni: kā augt kopā?», kā arī integrālās spēles mazajiem.

19:00 Imanta Ziedoņa dzeju «Nav laiks. Ir tikai mirkļi…» lasīs un izdziedās Dailes teātra aktieri Jānis Paukštello un Andris Bērziņš.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool