Bernhards, Boriss, Rojs

Tukuma jauno pianistu panākumi

Autors: Ligita Zemniece, Tukuma Mūzikas skolas direktore
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 26. decembris 15:00

Tukuma Mūzikas skolas 8. klavieru klases audzēkne Eva Blumberga šajā mācību pusgadā ar ļoti labiem rezultātiem piedalījusies divos nozīmīgos pianistu konkursos, iegūstot godalgotas vietas.

14. decembrī Šauļu 1. Mūzikas skolā notika Dainiaus Trinkūno vārdā nosauktais II Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 31 dalībnieks no dažādām Lietuvas mūzikas skolām. Konkursam jaunā pianiste sagatavoja klasisko J. Haidna «D-Dur sonāti», latviešu komponistes  L. Garūtas virtuozo «Etīdi fis-moll» un lietuviešu komponista A. Račiūnas skaņdarbu «Balāde». Pēc Evas uzstāšanās zālē atskanēja vētraini aplausi, kas liecināja par spilgto priekšnesumu. Kompetentā žūrija tikai trīs dalībniekiem piešķīra Laureāta Diplomus, kā labāko pianisti laureātu vidū nosaucot Evu Blumbergu!

Īpašais pārsteigums konkursā bija piešķirtā nominācija – balva Evai Blumbergai – par labāko lietuviešu skaņdarba interpretāciju.

IX Starptautiskajā Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkursā Cēsīs, kas notika 23. novembrī, mūsu audzēknei Evai Blumbergai arī liels panākums – 2. vieta valstī.

Eva paspēj visu – labi mācīties, piedalīties televīzijas spēlē «Gudrs vēl gudrāks», apgūt valodu prasmes un daudz ko citu, bet klavierspēlei Evas dzīvē ir ļoti nozīmīga loma.

Vēl viens skolotājas Mārītes Zutes 3. klavieru klases audzēknis Haralds Apinis 1. decembrī piedalījās  XIV Pētera Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkursā Koknesē un ieguva 3. vietu.

Arī šogad visi skolotājas Mārītes Zutes audzēkņi un viņu vecāki satikās,  lai muzicētu ar saviem bērniem, radiem un draugiem 8. decembra koncertā «Spēlējam un dziedam kopā».

Audzēkņu spilgtie panākumi konkursos apliecina skolotājas M. Zutes augsti profesionālo klavierspēles pedagoģisko darbu, kas prasa ļoti lielu pacietību un darba mīlestību. Skolotāja uzsver, ka liela nozīme ir labai sadarbībai ar audzēkņiem un viņu ģimenēm. Paldies Evas Blumbergas un Haralda Apiņa vecākiem par lielo atbalstu Tukuma Mūzikas skolai un skolotājai par lielo darba mīlestību!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool