Trešdiena, 2017. gada 23. augusts
Valgudis, Ralfs, Vitālijs
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s
Ivonna Plaude

Malā stāvēt nevarēsim nekad

Ivonna Plaude
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 8. augusts 09:30

Par teju vai regulārām un ļoti patīkamām sarunu partnerēm dienās, kad uzklausu «Ceturtdienas sarunas», ir kļuvušas divas kundzes, kā noprotams, jau cienījamos gados. Hermīnes kundze kā jau bijusī mediķe vienmēr padalās ar kādām svarīgām atziņām gan veselības aprūpes, gan izglītības, gan arī mazdārziņa kopšanas jautājumos. Jāatzīst, viņa ir viena no tām lasītājām, kas arī neskopojas ar ieteikumiem, kā padarīt mūsu – laikraksta veidotāju – darbu pamanāmāku un arī racionālāku, gan, iesakot kādu tematu, gan arī, rosinot padomāt, vai nebūtu labāk, ja šodien – interneta laikmetā, kad ļaudis ir tik aizņemti, avīzi, iespējams, biezāku, tomēr izdotu tikai divas reizes nedēļā…

Savukārt otra kundze, kuras vārdu diemžēl joprojām nezinu, aizkustina un arī pārsteidz ar dziļajām zināšanām, kas viņai ir par teju katru politisko un arī saimniecisko norisi mūsu valstī. Bet zināšanas, kā izrādās, nenāk vienas…

Tās rada bažas un daudz daudz uztraukumu: ”Tiešām sāp sirds un naktīs nevaru gulēt, domājot par tiem, kam nav nekā svēta, kas, izņemot sevi, nedomā ne par vienu, jo mūsu valsts viņiem ir tikai līdzeklis savu kabatu pildīšanai un pārpildīšanai!” Un pēdējā laikā kundzi visvairāk uztraucis tas, ka pamazām vien izjūk, viņasprāt, vienīgā partija, kam daudz maz varējusi uzticēties… ”Un vai tad mums vēl būs cilvēki, kas, šito visu redzot, būs gatavi iet politikā un savas valsts izdeju aizstāvēt kā godīgi cilvēki?!” satraukusies vaicāja lasītāja.

Tad nu kundzi un varbūt arī citus līdzīgi domājošus lasītājus, kas ar bažām raugās nākotnē, tomēr gribētos mierināt. Mums pieder liels retums; skatoties pagātnē un apkārt pasaulē, jāatzīst, – tas ir brīnums, ka tik nelielai, senai tautai ar ļoti vāju (vai arī pazaudētu un aizmirstu) pašorganizācijas pieredzi ir sava valsts! Pašiem sava valsts! Un tā nu ir sanācis, ka lielākā cīņa, lai to paturētu, arī ir jāizcīna vienīgi pašiem ar sevi. Ar savu alkatību, ar varas kāri, ar bailēm un augstprātību. Tās pēdējās, manuprāt, ir iemesls tam, kāpēc ”kārtīgs latvietis” partijās neiet – ir bail, ka nenosmej, ir bail, ka neizdosies, un no tā arī augstprātība – sak, muļķi tie, kas tur plēšas kā pliki pa nātrām… Vai arī otrs – tur tikai nelgas un nelieši uz naudas siles pusi lien. Un lien jau ar, kā tad bez tā, ja tādā skolā gājuši!? Ja teju visi pirmie vadoņi no reiz vienīgās un komunistiskās nākuši, bet pirmie jaunie viņiem līdzināties gribējuši?

Laikam gluži kā no mazbērnu īsbiksēm, tā arī no pagātnes skolas un rēgiem ir jāizaug. Un, manuprāt, par partijām runājot, ir vismaz divas, iespējams, būs arī trīs, uz kuru puišiem un meitām mēs reiz atkal varam cerēt, ka tie var par savas valsts vīriem un sievām tapt.

Bet tiem, kas krietni ļaudis, bet darba vai, iespējams, jaunības vai vecuma dēļ partijās neiet, manuprāt, tik un tā vienmēr jābūt gataviem – mums pašiem par savu valsti vienmēr būs jācīnās. Mēs nevarēsim ”apnikt” un nepiedalīties. Nevaram un nevarēsim, jo esam sena un maza tauta, kam savs brīnums ir jāsargā.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Anna teica:

  Un, protams, kā vienmēr – Ivonna tā visgudrākā uz pasaules…smiekli nāk!!!
  Katra cilvēka viedoklis ir vērā ņemams, un nevajag jums – žurnālistiem (vai dažam pat ir žurnālista izglītība) vienmēr tēlot tos gudros!!!

  • Nu ja teica:

   Pilnīgi piekrītu, katra cilvēka viedoklis ir vērā ņemams. Un kāpēc ne žurnālista? Viedoklis paliek viedoklis, gribi piekrīti, gribi ne, un nav ko cepties. Bet smieklīga gan te nekā neredzu, ja valsti kā aci no pieres zog laukā. Tāpēc paldies žurnālistiem, ka neļauj to visu norakt.

  • Pēteris teica:

   Annīt, neņemies tik sparīgi! Žurnālisti dara, strādā, raksta un komentē visu, kas mums svarīgs. Dari tu tāpat un sirds būs mierīga:)

 2. Ludis teica:

  Anniņai laikam kāds mazbērniņš domes krēsliņā sargājams. Tāpēc tāds niknums. Ka žulti nesabeidz!

 3. Anna teica:

  Nomierinieties visi, kuri tik sparīgi aizstāv žurnālistus ( ja tikai neraksta tie paši – viņi, lai aizstāvētos)…
  Anniņa palasa šo lapeli, kurā bieži ir kļūdas un aplami viedokļi un nevienu negrasās aizskart, ne aizstāvēt!
  Nepatīk, ka brīžiem žurnālisti uzskata, ka ir sprīdi pārāki par pārējo tautu!
  Jā, un tas, ka mans vārds ir Anna – nenozīmē, ka esmu 100 gadniece, kura neko nesaprot!!!

  • Pēteris teica:

   Anniņ, tu man patīc aizvien vairāk 🙂 Neesmu gan pamanījis, ka kāds žurnālists, rakstīdams par svarīgo un arvien vairāk par kliedzošajām situācijām mūsu pilsētā un apkārtnes pagastos, justos pārāks par mani, Anniņu vai Rasmiņu.

  • Nu ja teica:

   Nu, tu, Anniņ, galīgi auzās iebrauci! Pati pret sevi kā ar tanku! Izrādās, neviens par tevi nedrīkst gudrāks būt, tur tā nelaime, jo tu esi tā, kas zina, ka ir pareizie un ”nepareizie” viedokļi”

  • Jaunajai Annai teica:

   Kāpēc tāds naids pret žurnālistiem? Labi, ka viņi tādi ir, pretējā gadījumā mēs “vienkāršie” daudz ko neuzzinātu.
   Nevajag lamāt NTZ par “lapeli”.
   Katrs mēs ar kaut ko nodarbojamies un esam personība. Negribētu, ka mani un manu nodarbošanos tik nicīgi apsaukātu! Katrs savā profesijā esam zinoši.

 4. interesanti, teica:

  kā tas pārākums izpaužas? Ka nedzied slavas dziesmas “partijai un valdībai”? Ka aicina sekot līdzi pašvaldības darbam? Ka prasa atbildību par nelikumīgi izzāģētajiem kokiem? Ka nav prasīts viedoklis pagasta iedzīvotājiem? Ka nav veikts kāds projekta saskaņojums?

 5. Viktors teica:

  Katram savas domas, un nevajag tagad te kādu kritizēt par to!
  Tas jau vien norāda, ka komenti tiek rakstīti no žurnālistu puses, jo taču grūti pieņemt kritiku!

 6. Anna teica:

  Ai, ai, kā žurnālistiņi aizstāvējās!!!
  Raugieties tikai, ka nākamajos rakstiņos nav atkal kļūdas, par ko, kad aizrādīšu, uzmetīsiet lūpiņu…
  Tikai skumji, ka komentējiet zem savām lamu iesaukām, laikam bail tomēr skatīties tautai acīs???
  Bija superīgi palasīt tāaadus aizstāvības vārdus!!!
  Tā turpiniet ( ai, bet tikai gan bez kļūdiņām un pirkstiņiem uz augšu…mēs esam labākie…)

 7. teica:

  Ku ta nu tik pēkšņi visi komentāri “no tautas” tik garamatiski pareizi? Neko tādu nebiju te agrāk manījis. Piekrītu viedoklim, ka komentāri ir pašu žurnālistu (un arī tikai viena vai dažu indivīdu) sacerēti. Vai tas tomēr nav zemiski?

 8. Inta teica:

  Man gan patīk komentāri tāpat kā Annai. Pat ļoti. Asprātīgi, ar stilu. Malači, vienalga, kas to raksta.

 9. Sviests teica:

  Var jau mainīt vārdu, formu, saturu…bet stilu un to aso adatu cauri visam noslēpt ir grūti..attopieties tak…par ko tāds naids uz visu notiekošo?

  • sviests dārgs, nevaram atļauties teica:

   forša, veselīga ironija, nekāda naida tur meklēdams netaradīsi 🙂

   • Sviests teica:

    Nepiekrītu. Lielais vairums rakstu par it kā sabiedrībai sāpīgām tēmām caurvijas ar tādu rūgtumu un pesonisku aizvainojumu, pat naida iezīmēm. Tad kur meklējama tā patiesā sāpe?

    • Nepiekrītu Sviestam teica:

     Žurnālista uzdevums nav žūžot un glaudīt sabiedrībai ausis ar maigiem tekstiem vai izpatikt vietvarai. Drosmīga, prasīga, kritiska, izaicinoša žurnālistika – tādai tai jābūt, ne tikai galvaspilsētas mediju piedāvājumā, bet arī reģionos. Esam ieguvēji, jo mūsu novadā NTZ komanda mums tādu sniedz.

     • Dins teica:

      Nu, izbeidziet, žurnālisti, sevi slavēt! Te taču katrā otrajā komentārā lasāms, kas tos raksta, protams, ka paši žurnālisti, jo ārkārtīgi grūti saprast, ka arī pārējie cilvēki ir ar savu domu un to drīkst izteikt!
      Bet, redzams, ka tas gan nepatīk nevienam no šī laikraksta žurnālistiem!
      Rakstiet par visu, bet uzklausiet arī citu viedokļus, nevis tikai dziediet slavas dziesmas sev!

      • Hm teica:

       raksts ir tieši par to, ka visu laiku redakcijā tiek uzklausīti visdažādākie cilvēku viedokļi. Arī tev ir ļauts rakstīt un izteikties, tā ka nevajag.

 10. Dins teica:

  Teorētiski skan skaisti…bet- jums – no tās vēl tālu, jo praksē viss notiek ne tā!!!
  Un tik ļoti aizskar kāds aizrādījums!!!
  Varbūt vajag draudzēties vairāk ar sevi, lai inde nav jāuzgrūž tiem, kuri redz nepilnības un par tām runā!

 11. Ruta teica:

  Nu liecieties taču mierā, zurnālisti!!!
  Viss jau kļūst smieklīgi!
  Un tad vēl rakstiet – jā, mēs uzklausām tautas viedokli…
  Uzklausāt, jā, bet tūlīt nopeļat, un pat baidāties zem komentāriem rakst;it savu vārdu!
  KAUNS!!!

 12. MONSANTA teica:

  Pirksim ĢMO LinDa-1 veikalos, ĢMO – MONSANTA uzlīmes 🙂 ATBALSTA: LAVIJAS ZAļĀ PARTIJA:)

 13. Monsanta teica:

  Pērciet ASV ĢMO produkciju – Iesaka Latvijas zaļā partija:)

 14. Ritvars teica:

  Interesanti, vai kāda veča vairs savu vārdu neatcerās, ja jāslēpjās zem Pētera vārda ( ai, tagad jau zem Petera)…laiks pensionēties!!!

 15. :) teica:

  trollēni modušies

 16. Engures novads=ĢMO novads teica:

  Ir tikai dažas pašvaldības Latvijā, kuras nav noteikušas ĢMO aizliegumu savā teritorijā. Tās ir Engures, Babītes, Saulkrastu, Mārupes, Strenču novadu pašvaldības. PAŠVALDĪBAS LĒMUMU NOTEIKT ĢMO AIZLIEGUMU SAVĀ TERITORIJĀ PIEŅEM BALSTOTIES UZ IEDZĪVOTĀJU IZTEIKTAJIEM IEROSINĀJUMIEM. ENGURES NOVADĀ LĒMUMS PAR AIZLIEGUMU VISU LAIKU NETIEK PIEŅEMTS! Pārējās nosauktās pašvaldības aizbildinoties ar lauksaimniecības zemju trūkumu savā novadā.
  Ar ko aizbildinās ENGURES NOVADA PAŠVALDĪBA?!

  • Engures novadam teica:

   Raksts nav par tēmu šajā lapā!
   Atkal žurnālisti piestrādā, lai novirzītu komentārus???
   Ja tā, tad skumji un muļķīgi!!!

   • Engures novads=ĢMO novads teica:

    Kā nu ne, lasītāji paši tēmu ierosināja. Vakar lasītājs “Monsanta” ļoti konkrēti tēmu par ĢMO aktualizēja savā komentārā. Un tā patiešām ir svarīga, sen nerisināta, iedzīvotājiem aktuāla problēma tieši Engures novadā.

    • Engures novadam teica:

     Lūk, kā sevi – žurnālisti – nodevāt…tātad, tomēr pašas šos komentārus rakstāt…
     Kauns nav???
     Un neuztraucieties- Engures novada pašvaldība pati tiks ar savām problēmām galā bez jūsu iejaukšanās!!! Tieciet tikai galā ar savējām, kuru ir milzums reižu vairāk kā visām LV pašvaldībām kopā!!!

     • Engures novads=ĢMO novads teica:

      āāā, nu tu sevi nodevi! Esi no pašvaldības! Tik dedzīgs pašvaldību problēmu aizstāvis, ka tik turies! Ja pašvaldība būtu gribējusi ar šo konkrēto problēmu tikt galā, sen jau to būtu izdarījusi. Acīmredzot ir kāds cits iemesls.

 17. Aivars teica:

  Ja atļauts audzēt indi visapkārt, tad tak nav ko brīnīties, ka cilvēki sāk jocīgi palikt! Pašvaldība vainīga.

 18. Lasītājs teica:

  Skatos, ka domes trollēni tomēr vāji; spēle ar trulām rupjībām; normālam dialogam spēciņi par vājiem

  • žurnālistiem teica:

   Neslēpieties zem lasītāju vārda!!!
   Paskatieties uz sevi un saprotiet, kas esiet!!!
   Cilvēku viedokļi jums ļoti nepatīk, tad kāpēc vispār atļaujiet komentārus zem saviem rakstiem? Slēdziet un miers un visi jūs liks mierā, varēsiet snaust uz lauriem arī turpmāk!
   Un ar pašvaldībām tieciet galā paši, neiesaistot cilvēkus, kuri atļaujās izteikt savu viedokli!

 19. Lasītājs teica:

  Aplams ieteikums žurnālistiem. Esmu pārliecināts, ka viņi nealkst, lai viņus kāds liktu mierā. Aplami arī uzskatīt, ka žurnālistiem kā tādiem vientiesīgiem “ivanuškiem duračokiem” būtu pienākums cīnīties ar pašvaldībām kā ar tādu piecgalvainu pūķi! Pašvaldību vadībai darba devējs ir neviens cits kā novada iedzīvotājs – vēlētājs. Žurnālisti aktualizē un palīdz iedzīvotājiem cīņā ar pašvaldību, ja tā ir izrādījusies piecgalvains pūķis.

  • Nav pat smieklīgi vairs teica:

   Kāds tu lasītājs? Ja nu vienīgi pārlasi sevis rakstīto.

  • Aivars teica:

   Kā lasu – nu nevariet jūs, žurnālisti, iztikt bez apvainojumiem – lasītāji – troļļi, pašvaldības – piecgalvaini pūķi…kā vēl apsaukāsiet??
   Un tad gaidiet cieņu pret jums pašiem?
   Ziniet – kā citus apsaukājiet, tādi paši arī esiet un paliksiet!!!

   • Lasītājs teica:

    Laikam esi sists ar aklumu vai izliecies? Palasi, draugs, un paskaiti tepat tos komentārus, kur žurnālisti tiek aprieti, apvainoti – avīze nosaukta par “kaku lapeli”, utml. Kas tad tie par tādiem “lasītāju viedokļiem” būtu?

    • Aivar, turklāt teica:

     vēl redaktore ir nosaukta par “gintermuižas pacienti” un arī citi darbinieki no tavu “izdomāto” lasītāju puses

    • lasītājam teica:

     Vistiešākie viedokļi, patīk žurnālistiem vai nē!
     Paši žurnālisti – skaitās inteliģence – tad paklusētu, nevis apsaukājuši cilvēkus!

     • Aivaram teica:

      paskaties, kā Puķītes kundze tika nozākāta, kad rakstīja par Slocenes ielas apbraucamā ceļa būvi! Cik atceros – tur bija “lasītāju viedokļi”: “Puķīte, vass!”, “a nu ka būdā”, “Plaude atkal izdzinusi savu suni paplēsties”, utt.

     • Aivaram teica:

      inteliģence neklusēs, lai mutes bajāri – tādi ar mehanizatoru izglītībām, sasēduši domnieku krēslos bļaustītos. I negaidiet!

 20. Māris teica:

  Tomēr vajadzētu kādam papētīt, kas tur ar to ĢMO lietu ir pie mums. Kāpēc Engure tik spītīgi turas pie tā izņēmuma, ka tur var audzēt to draņķi? Aizdomīgi. Vajadzētu papētīt, vai tiešām neviens pa kluso to sēklu arī neaudzē.

Pasākumu kalendārs

2017.08.23 | 13:00

Sociālā sporta diena Lauktehnikā 

2017.08.23 | 13:00

Kluba «Rosme» atpūtas pēcpusdiena Džūkstē 

2017.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem Tukumā 

2017.08.23 | 16:30

Diskutēs par vides pieejamību Kandavā 

2017.08.23 | 18:00

Nūjošana Zantē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 31. jūlija 15.20 līdz 1. septembra 18.03
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators