Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Ivonna Plaude

Malā stāvēt nevarēsim nekad

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 8. augusts 09:30

Par teju vai regulārām un ļoti patīkamām sarunu partnerēm dienās, kad uzklausu «Ceturtdienas sarunas», ir kļuvušas divas kundzes, kā noprotams, jau cienījamos gados. Hermīnes kundze kā jau bijusī mediķe vienmēr padalās ar kādām svarīgām atziņām gan veselības aprūpes, gan izglītības, gan arī mazdārziņa kopšanas jautājumos. Jāatzīst, viņa ir viena no tām lasītājām, kas arī neskopojas ar ieteikumiem, kā padarīt mūsu – laikraksta veidotāju – darbu pamanāmāku un arī racionālāku, gan, iesakot kādu tematu, gan arī, rosinot padomāt, vai nebūtu labāk, ja šodien – interneta laikmetā, kad ļaudis ir tik aizņemti, avīzi, iespējams, biezāku, tomēr izdotu tikai divas reizes nedēļā…

Savukārt otra kundze, kuras vārdu diemžēl joprojām nezinu, aizkustina un arī pārsteidz ar dziļajām zināšanām, kas viņai ir par teju katru politisko un arī saimniecisko norisi mūsu valstī. Bet zināšanas, kā izrādās, nenāk vienas…

Tās rada bažas un daudz daudz uztraukumu: ”Tiešām sāp sirds un naktīs nevaru gulēt, domājot par tiem, kam nav nekā svēta, kas, izņemot sevi, nedomā ne par vienu, jo mūsu valsts viņiem ir tikai līdzeklis savu kabatu pildīšanai un pārpildīšanai!” Un pēdējā laikā kundzi visvairāk uztraucis tas, ka pamazām vien izjūk, viņasprāt, vienīgā partija, kam daudz maz varējusi uzticēties… ”Un vai tad mums vēl būs cilvēki, kas, šito visu redzot, būs gatavi iet politikā un savas valsts izdeju aizstāvēt kā godīgi cilvēki?!” satraukusies vaicāja lasītāja.

Tad nu kundzi un varbūt arī citus līdzīgi domājošus lasītājus, kas ar bažām raugās nākotnē, tomēr gribētos mierināt. Mums pieder liels retums; skatoties pagātnē un apkārt pasaulē, jāatzīst, – tas ir brīnums, ka tik nelielai, senai tautai ar ļoti vāju (vai arī pazaudētu un aizmirstu) pašorganizācijas pieredzi ir sava valsts! Pašiem sava valsts! Un tā nu ir sanācis, ka lielākā cīņa, lai to paturētu, arī ir jāizcīna vienīgi pašiem ar sevi. Ar savu alkatību, ar varas kāri, ar bailēm un augstprātību. Tās pēdējās, manuprāt, ir iemesls tam, kāpēc ”kārtīgs latvietis” partijās neiet – ir bail, ka nenosmej, ir bail, ka neizdosies, un no tā arī augstprātība – sak, muļķi tie, kas tur plēšas kā pliki pa nātrām… Vai arī otrs – tur tikai nelgas un nelieši uz naudas siles pusi lien. Un lien jau ar, kā tad bez tā, ja tādā skolā gājuši!? Ja teju visi pirmie vadoņi no reiz vienīgās un komunistiskās nākuši, bet pirmie jaunie viņiem līdzināties gribējuši?

Laikam gluži kā no mazbērnu īsbiksēm, tā arī no pagātnes skolas un rēgiem ir jāizaug. Un, manuprāt, par partijām runājot, ir vismaz divas, iespējams, būs arī trīs, uz kuru puišiem un meitām mēs reiz atkal varam cerēt, ka tie var par savas valsts vīriem un sievām tapt.

Bet tiem, kas krietni ļaudis, bet darba vai, iespējams, jaunības vai vecuma dēļ partijās neiet, manuprāt, tik un tā vienmēr jābūt gataviem – mums pašiem par savu valsti vienmēr būs jācīnās. Mēs nevarēsim ”apnikt” un nepiedalīties. Nevaram un nevarēsim, jo esam sena un maza tauta, kam savs brīnums ir jāsargā.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Anna teica:

  Un, protams, kā vienmēr – Ivonna tā visgudrākā uz pasaules…smiekli nāk!!!
  Katra cilvēka viedoklis ir vērā ņemams, un nevajag jums – žurnālistiem (vai dažam pat ir žurnālista izglītība) vienmēr tēlot tos gudros!!!

  • Nu ja teica:

   Pilnīgi piekrītu, katra cilvēka viedoklis ir vērā ņemams. Un kāpēc ne žurnālista? Viedoklis paliek viedoklis, gribi piekrīti, gribi ne, un nav ko cepties. Bet smieklīga gan te nekā neredzu, ja valsti kā aci no pieres zog laukā. Tāpēc paldies žurnālistiem, ka neļauj to visu norakt.

  • Pēteris teica:

   Annīt, neņemies tik sparīgi! Žurnālisti dara, strādā, raksta un komentē visu, kas mums svarīgs. Dari tu tāpat un sirds būs mierīga:)

 2. Ludis teica:

  Anniņai laikam kāds mazbērniņš domes krēsliņā sargājams. Tāpēc tāds niknums. Ka žulti nesabeidz!

 3. Anna teica:

  Nomierinieties visi, kuri tik sparīgi aizstāv žurnālistus ( ja tikai neraksta tie paši – viņi, lai aizstāvētos)…
  Anniņa palasa šo lapeli, kurā bieži ir kļūdas un aplami viedokļi un nevienu negrasās aizskart, ne aizstāvēt!
  Nepatīk, ka brīžiem žurnālisti uzskata, ka ir sprīdi pārāki par pārējo tautu!
  Jā, un tas, ka mans vārds ir Anna – nenozīmē, ka esmu 100 gadniece, kura neko nesaprot!!!

  • Pēteris teica:

   Anniņ, tu man patīc aizvien vairāk 🙂 Neesmu gan pamanījis, ka kāds žurnālists, rakstīdams par svarīgo un arvien vairāk par kliedzošajām situācijām mūsu pilsētā un apkārtnes pagastos, justos pārāks par mani, Anniņu vai Rasmiņu.

  • Nu ja teica:

   Nu, tu, Anniņ, galīgi auzās iebrauci! Pati pret sevi kā ar tanku! Izrādās, neviens par tevi nedrīkst gudrāks būt, tur tā nelaime, jo tu esi tā, kas zina, ka ir pareizie un ”nepareizie” viedokļi”

  • Jaunajai Annai teica:

   Kāpēc tāds naids pret žurnālistiem? Labi, ka viņi tādi ir, pretējā gadījumā mēs “vienkāršie” daudz ko neuzzinātu.
   Nevajag lamāt NTZ par “lapeli”.
   Katrs mēs ar kaut ko nodarbojamies un esam personība. Negribētu, ka mani un manu nodarbošanos tik nicīgi apsaukātu! Katrs savā profesijā esam zinoši.

 4. interesanti, teica:

  kā tas pārākums izpaužas? Ka nedzied slavas dziesmas “partijai un valdībai”? Ka aicina sekot līdzi pašvaldības darbam? Ka prasa atbildību par nelikumīgi izzāģētajiem kokiem? Ka nav prasīts viedoklis pagasta iedzīvotājiem? Ka nav veikts kāds projekta saskaņojums?

 5. Viktors teica:

  Katram savas domas, un nevajag tagad te kādu kritizēt par to!
  Tas jau vien norāda, ka komenti tiek rakstīti no žurnālistu puses, jo taču grūti pieņemt kritiku!

 6. Anna teica:

  Ai, ai, kā žurnālistiņi aizstāvējās!!!
  Raugieties tikai, ka nākamajos rakstiņos nav atkal kļūdas, par ko, kad aizrādīšu, uzmetīsiet lūpiņu…
  Tikai skumji, ka komentējiet zem savām lamu iesaukām, laikam bail tomēr skatīties tautai acīs???
  Bija superīgi palasīt tāaadus aizstāvības vārdus!!!
  Tā turpiniet ( ai, bet tikai gan bez kļūdiņām un pirkstiņiem uz augšu…mēs esam labākie…)

 7. teica:

  Ku ta nu tik pēkšņi visi komentāri “no tautas” tik garamatiski pareizi? Neko tādu nebiju te agrāk manījis. Piekrītu viedoklim, ka komentāri ir pašu žurnālistu (un arī tikai viena vai dažu indivīdu) sacerēti. Vai tas tomēr nav zemiski?

 8. Inta teica:

  Man gan patīk komentāri tāpat kā Annai. Pat ļoti. Asprātīgi, ar stilu. Malači, vienalga, kas to raksta.

 9. Sviests teica:

  Var jau mainīt vārdu, formu, saturu…bet stilu un to aso adatu cauri visam noslēpt ir grūti..attopieties tak…par ko tāds naids uz visu notiekošo?

  • sviests dārgs, nevaram atļauties teica:

   forša, veselīga ironija, nekāda naida tur meklēdams netaradīsi 🙂

   • Sviests teica:

    Nepiekrītu. Lielais vairums rakstu par it kā sabiedrībai sāpīgām tēmām caurvijas ar tādu rūgtumu un pesonisku aizvainojumu, pat naida iezīmēm. Tad kur meklējama tā patiesā sāpe?

    • Nepiekrītu Sviestam teica:

     Žurnālista uzdevums nav žūžot un glaudīt sabiedrībai ausis ar maigiem tekstiem vai izpatikt vietvarai. Drosmīga, prasīga, kritiska, izaicinoša žurnālistika – tādai tai jābūt, ne tikai galvaspilsētas mediju piedāvājumā, bet arī reģionos. Esam ieguvēji, jo mūsu novadā NTZ komanda mums tādu sniedz.

     • Dins teica:

      Nu, izbeidziet, žurnālisti, sevi slavēt! Te taču katrā otrajā komentārā lasāms, kas tos raksta, protams, ka paši žurnālisti, jo ārkārtīgi grūti saprast, ka arī pārējie cilvēki ir ar savu domu un to drīkst izteikt!
      Bet, redzams, ka tas gan nepatīk nevienam no šī laikraksta žurnālistiem!
      Rakstiet par visu, bet uzklausiet arī citu viedokļus, nevis tikai dziediet slavas dziesmas sev!

      • Hm teica:

       raksts ir tieši par to, ka visu laiku redakcijā tiek uzklausīti visdažādākie cilvēku viedokļi. Arī tev ir ļauts rakstīt un izteikties, tā ka nevajag.

 10. Dins teica:

  Teorētiski skan skaisti…bet- jums – no tās vēl tālu, jo praksē viss notiek ne tā!!!
  Un tik ļoti aizskar kāds aizrādījums!!!
  Varbūt vajag draudzēties vairāk ar sevi, lai inde nav jāuzgrūž tiem, kuri redz nepilnības un par tām runā!

 11. Ruta teica:

  Nu liecieties taču mierā, zurnālisti!!!
  Viss jau kļūst smieklīgi!
  Un tad vēl rakstiet – jā, mēs uzklausām tautas viedokli…
  Uzklausāt, jā, bet tūlīt nopeļat, un pat baidāties zem komentāriem rakst;it savu vārdu!
  KAUNS!!!

 12. MONSANTA teica:

  Pirksim ĢMO LinDa-1 veikalos, ĢMO – MONSANTA uzlīmes 🙂 ATBALSTA: LAVIJAS ZAļĀ PARTIJA:)

 13. Monsanta teica:

  Pērciet ASV ĢMO produkciju – Iesaka Latvijas zaļā partija:)

 14. Ritvars teica:

  Interesanti, vai kāda veča vairs savu vārdu neatcerās, ja jāslēpjās zem Pētera vārda ( ai, tagad jau zem Petera)…laiks pensionēties!!!

 15. :) teica:

  trollēni modušies

 16. Engures novads=ĢMO novads teica:

  Ir tikai dažas pašvaldības Latvijā, kuras nav noteikušas ĢMO aizliegumu savā teritorijā. Tās ir Engures, Babītes, Saulkrastu, Mārupes, Strenču novadu pašvaldības. PAŠVALDĪBAS LĒMUMU NOTEIKT ĢMO AIZLIEGUMU SAVĀ TERITORIJĀ PIEŅEM BALSTOTIES UZ IEDZĪVOTĀJU IZTEIKTAJIEM IEROSINĀJUMIEM. ENGURES NOVADĀ LĒMUMS PAR AIZLIEGUMU VISU LAIKU NETIEK PIEŅEMTS! Pārējās nosauktās pašvaldības aizbildinoties ar lauksaimniecības zemju trūkumu savā novadā.
  Ar ko aizbildinās ENGURES NOVADA PAŠVALDĪBA?!

  • Engures novadam teica:

   Raksts nav par tēmu šajā lapā!
   Atkal žurnālisti piestrādā, lai novirzītu komentārus???
   Ja tā, tad skumji un muļķīgi!!!

   • Engures novads=ĢMO novads teica:

    Kā nu ne, lasītāji paši tēmu ierosināja. Vakar lasītājs “Monsanta” ļoti konkrēti tēmu par ĢMO aktualizēja savā komentārā. Un tā patiešām ir svarīga, sen nerisināta, iedzīvotājiem aktuāla problēma tieši Engures novadā.

    • Engures novadam teica:

     Lūk, kā sevi – žurnālisti – nodevāt…tātad, tomēr pašas šos komentārus rakstāt…
     Kauns nav???
     Un neuztraucieties- Engures novada pašvaldība pati tiks ar savām problēmām galā bez jūsu iejaukšanās!!! Tieciet tikai galā ar savējām, kuru ir milzums reižu vairāk kā visām LV pašvaldībām kopā!!!

     • Engures novads=ĢMO novads teica:

      āāā, nu tu sevi nodevi! Esi no pašvaldības! Tik dedzīgs pašvaldību problēmu aizstāvis, ka tik turies! Ja pašvaldība būtu gribējusi ar šo konkrēto problēmu tikt galā, sen jau to būtu izdarījusi. Acīmredzot ir kāds cits iemesls.

 17. Aivars teica:

  Ja atļauts audzēt indi visapkārt, tad tak nav ko brīnīties, ka cilvēki sāk jocīgi palikt! Pašvaldība vainīga.

 18. Lasītājs teica:

  Skatos, ka domes trollēni tomēr vāji; spēle ar trulām rupjībām; normālam dialogam spēciņi par vājiem

  • žurnālistiem teica:

   Neslēpieties zem lasītāju vārda!!!
   Paskatieties uz sevi un saprotiet, kas esiet!!!
   Cilvēku viedokļi jums ļoti nepatīk, tad kāpēc vispār atļaujiet komentārus zem saviem rakstiem? Slēdziet un miers un visi jūs liks mierā, varēsiet snaust uz lauriem arī turpmāk!
   Un ar pašvaldībām tieciet galā paši, neiesaistot cilvēkus, kuri atļaujās izteikt savu viedokli!

 19. Lasītājs teica:

  Aplams ieteikums žurnālistiem. Esmu pārliecināts, ka viņi nealkst, lai viņus kāds liktu mierā. Aplami arī uzskatīt, ka žurnālistiem kā tādiem vientiesīgiem “ivanuškiem duračokiem” būtu pienākums cīnīties ar pašvaldībām kā ar tādu piecgalvainu pūķi! Pašvaldību vadībai darba devējs ir neviens cits kā novada iedzīvotājs – vēlētājs. Žurnālisti aktualizē un palīdz iedzīvotājiem cīņā ar pašvaldību, ja tā ir izrādījusies piecgalvains pūķis.

  • Nav pat smieklīgi vairs teica:

   Kāds tu lasītājs? Ja nu vienīgi pārlasi sevis rakstīto.

  • Aivars teica:

   Kā lasu – nu nevariet jūs, žurnālisti, iztikt bez apvainojumiem – lasītāji – troļļi, pašvaldības – piecgalvaini pūķi…kā vēl apsaukāsiet??
   Un tad gaidiet cieņu pret jums pašiem?
   Ziniet – kā citus apsaukājiet, tādi paši arī esiet un paliksiet!!!

   • Lasītājs teica:

    Laikam esi sists ar aklumu vai izliecies? Palasi, draugs, un paskaiti tepat tos komentārus, kur žurnālisti tiek aprieti, apvainoti – avīze nosaukta par “kaku lapeli”, utml. Kas tad tie par tādiem “lasītāju viedokļiem” būtu?

    • Aivar, turklāt teica:

     vēl redaktore ir nosaukta par “gintermuižas pacienti” un arī citi darbinieki no tavu “izdomāto” lasītāju puses

    • lasītājam teica:

     Vistiešākie viedokļi, patīk žurnālistiem vai nē!
     Paši žurnālisti – skaitās inteliģence – tad paklusētu, nevis apsaukājuši cilvēkus!

     • Aivaram teica:

      paskaties, kā Puķītes kundze tika nozākāta, kad rakstīja par Slocenes ielas apbraucamā ceļa būvi! Cik atceros – tur bija “lasītāju viedokļi”: “Puķīte, vass!”, “a nu ka būdā”, “Plaude atkal izdzinusi savu suni paplēsties”, utt.

     • Aivaram teica:

      inteliģence neklusēs, lai mutes bajāri – tādi ar mehanizatoru izglītībām, sasēduši domnieku krēslos bļaustītos. I negaidiet!

 20. Māris teica:

  Tomēr vajadzētu kādam papētīt, kas tur ar to ĢMO lietu ir pie mums. Kāpēc Engure tik spītīgi turas pie tā izņēmuma, ka tur var audzēt to draņķi? Aizdomīgi. Vajadzētu papētīt, vai tiešām neviens pa kluso to sēklu arī neaudzē.

 21. citam Aivaram teica:

  Ja lasīt nemāki, tad nekā…

 22. Māris teica:

  Ja atradīs ĢMO sēklas audzētājus, tad tie ir jāsoda. Tur ar ķengāšanos cauri netikt.

 23. Mārim teica:

  Varbūt lai žurnālisti šo jautājumu uzdod Engures novada vadībai…lai te atkal nesanāk kāda aizdomu izteikšana, jeb zākāšanās…

  • Māris teica:

   Aizbildinājumus gan jau šie izdomās, par to nešaubos. Bet es, piemēram, noteikti negribu nekādu ĢMO brīvības zonu tepat Engures novadā. Ja neviens neaudzē, tad kāda velna pēc radīt iespējas kādam nelegālim to ĢMO sēklu audzēt? Citas normālās pašvaldības, lai pasargātu savus iedzīvotājus, tās lietas ir sen jau sakārtojušas. Mūsējie nav.

 24. Raudap_ MONSANTA teica:

  Zaļā partija visu var – skat linda uzpaluka tikai pēc In gas Inga visu var, pat stundu strādājot ārpus darba laika, Klau es ar pa 2500 EUR pasēdētu kafiju domē padzert:)

 25. večiņām teica:

  Tas ir super!
  Katrā vecumā savs skaistums!!!

 26. Dins - žurnālistiem teica:

  Gribiet iepazīties, ja interesē kur strādāju? Domāju, ka es jums nederu – esmu vēl jauniņš…

  • Dinam teica:

   kur Jūs, lūdzu, izlasījāt, ka kāds gribētu konkrēti ar Jums iepazīties? .. Taču, runājot neformāli – arī jauni “vecīši” ir noderīgi 🙂

  • Dinam teica:

   jaunība vēl nebūtu nekāds lielais trūkums, bet kā ar to humora izjūtu Jums? Vakar bijāt tāds jautrs un optimistisks, bet šodien visus apbēdināt sacīdams, ka absolūti neparko smiekli nenākot 🙁 Tad, kā tādas pēkšņas garastāvokļa maiņas jāsaprot?

   • Dins teica:

    Kā minēju – ja interesē mana darba vieta, tad domāju – es arī… Laikam iespaido pilnmēness…
    Pareizi jau sakāt – labāk pasmaidam un šķiramies kā draugi …hm…varbūt līdz nākamajam “asajam” rakstiņam…kas zina, kas zina…

    • Dinam teica:

     Var atkārtot vienīgi to pašu jautājumu – kur Jūs “rāvāt”, ka kādam interesē Jūsu darba vieta?? Taču, ja ir tā, ka Jūs gribētu mums palepoties ar savu nodarbošanos, vai Jums šķiet, ka tā varētu interesēt plašāku auditoriju, – lūdzu, esat brīvs par to mums pavēstīt 🙂

     • Dins teica:

      Lai tiešām nedomājiet, ka esmu sakarsis saulē, pārkopēju man uzdoto jautājumu:
      2017. gada 10. augusts 13:04
      nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?

      Bet, protams, kam gan tas interesē, katrs darām darbu, kurš patīk!

      • Dinam teica:

       Nu, ja pa smalko gribas, tad, ok, lai iet pa smalko! Skatāmies kontekstu. Skat.dialogu:

       žurnālistiem teica:
       2017. gada 10. augusts 12:01
       Ko visus aprejat?
       Atbildēt
       • Dinam teica:
       2017. gada 10. augusts 12:31
       kā sauc to, ko tu dari?
       Atbildēt
       o žurnālistiem teica:
       2017. gada 10. augusts 12:34
       …ne jau apreju cilvēkus, kā to darāt jūs – šajā lapelē…
       Atbildēt
        Dinam teica:
       2017. gada 10. augusts 13:04
       nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?
       /////

       Teksta analīze: Ja kāds saka žurnālisitiem: “ko visus aprejat?” Un atbilde ir: “ kā sauc to, ko tu dari?” Pārmetējs žurnālistiem atbild: “ ne jau apreju cilvēkus, kā to darāt jūs – šajā lapelē..” Savukārt atbilde uz to ir: “nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?”
       Attiecīgi skaidrojums jautājumam, dārgais dialoga partneri, ir sekojošs – KĀ SAUC TO, KO TU DARI ŠEIT UN TAGAD ŠAJĀ VIETNĒ VAI PLATFORMĀ? KĀ SAUC TO DARBĪBU, KURU TU ŠEIT UN ŠOBRĪD VEIC? Vai, pēc Tavām domām, tas saucas kaut kā savādāk, nekā tas, ko dara Tavs dialoga partneris? Jautājums nav, draudziņ, kāda ir Tava nodarbošanās vai profesija vispār. Ja Tu saki, ka Tavs dialoga partneris šeit un tagad kādu aprej, tad jautājums ir – ko pēc Tavām domām dari šeit Tu?

 27. :) teica:

  Labu zāli velkat, biedri..divās lapās komenti par neko:)

 28. komon teica:

  Izrádás, ka NTZ pilnmēness laikā jùk prātā un auditorija pavelkas līdz, neko citu no komentāriem, dialogiem un pat sarakstes izvērstas analīzes secināt nav iespējams. Kauns par tautiešiem.

 29. opis teica:

  Es to saprotu tā pavisam vienkārši. Viens grib izsaukt otru uz randiņu, a tas otrs tā kā ne..

 30. Laine teica:

  ŠAJOS TUKŠAJOS UN TRULAJOS KOMENTĀROS ATSPOGUĻOJAS SENAIS SECINĀJUMS PAR LATVIEŠIEM KĀ KAŠĶĪGU TAUTU, KURAI LABĀKAIS SALDAIS ĒDIENS IR OTRS LATVIETIS.

  KAUNS UN TIKAI KAUNS!!

  • Pēteris teica:

   Ak, tu viena kārtīgā, nekaunīgā latvju zeltene!!!
   Ja nemāki atšķirt viedokļu izteikšanu, tad labāk nebārsties ar saviem komentāriem!

  • Una Lainei teica:

   KAUNS! MAN TIK TIEŠĀM PAR JUMS KAUNS! Neatšķirat labu, ironiski dzēlīgu satīru no pliekanas tērgāšanas. Lasīju ar baudu. Redzēju, kas velk, kas nevelk dialogos. Labākā saruna tukumnieku vidū! 🙂 Kā teica viens lasītājs – “common”!

 31. Hm, Laine, teica:

  Jums laikam noteikti būtu neiespējami noskatīties Gata Šmita izrādi “Kārkli” Jaunajā Rīgas teātrī. Jums noteikti būtu KAUNS par visu latviešu nāciju, kas spējusi uzturēt un uztur TĀDU politbiznesa konglomerātu, kādu redzam gan Saeimā, gan Tukuma novada domē.

 32. Laine teica:

  Paldies par mani uzrunājošajiem komentāriem.Paldies, ka šajos 3 tekstos neizlasīju prastus, vulgārus ķengu vārdus, kurus tik viegli uzspļaut otram, jo pašu pasargā anonimitāte.Publiskās vietās par cilvēku cieņas aizskarošu uzvedību – soda.
  Pētera komentārā jaušams pareizais un vienīgais viedoklis, kurš ko zin un prot, kuram ļauts izteikties, kuram – nē.Demokrātijas piemērs?!

 33. Laine teica:

  Par “Kārkliem”.Šo izrādi noskatījos ar lielu sajūsmu.Super!Skatītos labprāt vēlreiz.
  Cien., tautieši!Pieminēto politbiznesa konglomerātu Saeimā un domē mēs neuzveiksim ar apsaukāšanās un banālām bļaustīšanās metodēm, bet gan ar gudrām, saskaņotām, vienotām aktivitātēm, ar argumentāciju, faktiem, izvērtējumiem, konstruktīvām diskusijām civilizētā gaisotnē, skatoties atklāti acīs problēmai un saviem oponentiem.

 34. Una Lainei teica:

  Divas lietas, nē, trīs lietas, Laine.
  1) piekritīsiet, ka nav īsti vietā runāt par diskusijas dalībnieku anonimitāti, ja arī Jūs pati saglabājat anonimitāti. Arī Jūsu vārds, bez uzvārda un papildus datiem, neizslēdz pseidonīma varbūtību, vai ne?
  2) Attiecībā uz „Kārklu” problemātiku. Kādas, lūdzu, Jūsu ieskatā varētu būt „gudras, saskaņotas un vienotas aktivitātes” (Jusu izteikums) mūsu pašu Tukuma novada domes politbiznesa konglomerāta uzveikšanai? Man interesētu tieši – kādas aktivitātes?
  3) Lieliski, ka „Kārkli” Jums patikuši. Bet, vai Jūs personīgi bijāt tādā mūsu tautas kopējās gribas aktivitātē, kā 13.jūlijā tautas sapulcē pie Prezidenta pils?

 35. vēl Lainei teica:

  Vēl interesi piesaista Jūsu izteikuma – KAUNS UN TIKAI KAUNS!! ģenēze. Vai iemesls Jūsu KAUNA piesaukšanai un PUBLIKAS KAUNINĀŠANAI nav tomēr meklējams ārpus šī raksta diskusijām – tepat līdzās esošos citu rakstu komentāros??

 36. Laine Unai teica:

  Paldies,Una,par Jūsu jautājumiem ar saturu un jēgu.

  1.Komentāros,protams,arī mans vārds ir mainīts.Anonimitātes dēļ tik viegli apliet ar dubļiem citus, tādēļ sevī jānostiprina iekšējais cenzors pēc principa – “Nedari otram to, ko nevēlies sev!”Cenšos to ievērot.
  2.Kauns attiecināms uz mūsu visu negatīvajām īpašībām( arī manām).Tas ir plašs temats ar garāku iztirzājumu.

 37. Laine Unai teica:

  …3.Sajutu gandarījumu par 13. jūlija aktivitātēm Rīgā,bet,diemžēl,tur nebiju,skatījos TV(skat,mans vājums).Tādēļ nedrīkstu liet žulti presē bez savas piedalīšanās.
  4.Tukuma domes politbiznesu neesmu pētījusi.Savus nodokļus maksāju citam novadam.Parasti,lai kaut ko kopīgi un idejiski paveiktu, ļaudis organizē savu domu biedru grupas,kustības,līderus,biedrības,piesaka savu vēlmi apmeklēt domes komisiju un sēžu laikus, aicina talkā deputātus,raksta iesniegumus,vāc materiālus, datus,faktus(sociāli aktīva darbošanās).

 38. Una Lainei teica:

  Pateicos par atbildi. Taču, pieņemot, ka esat gana drosmīga, gaidīju no Jums atbildes uz ļoti konkrētajiem jautājumiem :
  2) Kādas, lūdzu, Jūsu ieskatā varētu būt „gudras, saskaņotas un vienotas aktivitātes” (Jusu izteikums) mūsu pašu Tukuma novada domes politbiznesa konglomerāta uzveikšanai? Man interesētu tieši – kādas aktivitātes?
  3) vai Jūs, personīgi, ņēmāt dalību mūsu tautas kopējās gribas aktivitātē, kā 13.jūlijā tautas sapulcē pie Prezidenta pils?
  Tā taču bija “civilizēta gaisotne”, ja jau pats Prezidents tajā ņēma dalību, vai ne tā?

 39. Una Lainei teica:

  Nu, re kā, – Jūs sajūtat gandarījumu, bet pati nepiedalāties tik svarīgās aktivitātēs; Jūs sajūtat KAUNU un KAUNINĀT TUKUMA IEDZĪVOTĀJUS, kas dalās komentāros ar savu sašutumu par sava novada domes darbu vai bezdarbību, kam viņi, atšķirībā no Jums, maksā savus nodokļus . Ja jau neesat pētījusi Tukuma domes politbiznesu, kā pati apgalvojat, bet tukumnieki jau no tā visa ir noguruši, tad kā tad nākas, ka iesakāt, kā tukumniekiem paklusēt? Parasti jau aktīvi cilvēki, kas Jūsu pieminātajās grupās darbojas, nenorāj jau tā pazemotos iedzīvotājus, bet kā līderi cīnās ar korumpēto vietvaru un izcīna to taisnīgo risinājumu tieši apspiesto un pazemoto labā.

 40. Laine Unai teica:

  Una, Jūs esat mani nedaudz pārpratusi.
  Es nebūt NEVĒLOS KAUNINĀT UN APKLUSINĀT Tukuma iedzīvotājus par viņu izteiktajiem viedokļiem, kuros ir argumentācija un fakti.Kauns pārņem lasot tos komentārus, kuros ir klaja apsaukāšanās un rupjības( šajās 2 lpp. to netrūka…)

 41. Laine Unai teica:

  Vēlreiz uzsveru,ka nevienu necenšos ne klusināt, ne norāt.
  Bet – kaut ko mērķtiecīgi panākt un izcīnīt mums jāiemācās bez vulgaritātes – AR PAŠCIEŅU.
  P.s.- ja zināmi fakti par korupciju vai aizdomas par to, iesniegums rakstiskā formā jāsniedz VP vai KNAB.

  • Una Lainei teica:

   Jānopūšas. Jūs taču nedzīvojat ar aizsitām acīm šajā valstī. Iesakāt rakstīt iesniegumu KNAB? Laikam, maigi sakot, tā ir ironija, zinot cik diskreditēta ir šī iestāde. Teicāt, ka skatāties tv. Ir bijusi jau virkne diskusiju raidījumu gan radio, gan tv par šīs iestādes neatkarības problēmām. Nedomāju, ka ticat, ka Juta Strīķe atstāja šo iestādi labprātīgi. Tāpēc Jūsu ieteikums iedzīvotājiem rakstīt kaut kādus iesniegumus, neiztur kritiku. Lemberga tiesvedības sāga ir spilgts piemērs mūsu valsts justīcijas sistēmai. Tāpēc iedzīvotāji ir tiesīgi konfrontēt korumpētas domes darbošanos arī to nemitīgi kritizējot un norādot uz pārkāpumiem arī soctīklos un arī citādi. VULGĀRI? Nepatīkami? Jā, nevar nepiekrist. Taču noteikti piekritīsiet, ka nevar vēlēties augstu diskusiju kultūru no mehanizatoru izglītību ieguvušiem izpildvaras pārstāvjiem. Attiecīgi tauta atbild tādā pašā stilā.

 42. Una Lainei teica:

  manuprāt, šajās 2 lapās bija ļoti labā stilā ieturēti asprātīgi dialogi. Un kā sacījis Māris Gailis attiecībā uz oligarhu sarunām – politika nav nekāds tikumīgo jaunavu pansionāts.

 43. Laine Unai teica:

  Una,es ļoti labi esošo situāciju Latvijā izprotu,neesmu no Mēness.
  Žēlošanās un mūžīgo cietēju morāle mums šā vai tā nepalīdzēs.
  Iesaku Jums vēlreiz pārlasīt žurnālistes Plaudes rakstu ,tur arī rodamas atbildes mūsu diskusijai(pašorganizācija,cīņa ar savam bailēm,alkatību u.t.t.)
  Paldies Jums,Una,par vērtīgo un ieinteresēto,kulturālo diskusiju.Es šoreiz lieku punktu.

Pasākumu kalendārs

2018.07.27 | 13:00

Radošās darbnīcas Tukuma pilsētas parkā 

2018.07.28 | 19:00

Izrāde Durbes estrādē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool