Malā stāvēt nevarēsim nekad

Par teju vai regulārām un ļoti patīkamām sarunu partnerēm dienās, kad uzklausu «Ceturtdienas sarunas», ir kļuvušas divas kundzes, kā noprotams, jau cienījamos gados. Hermīnes kundze kā jau bijusī mediķe vienmēr padalās ar kādām svarīgām atziņām gan veselības aprūpes, gan izglītības, gan arī mazdārziņa kopšanas jautājumos. Jāatzīst, viņa ir viena no tām lasītājām, kas arī neskopojas ar ieteikumiem, kā padarīt mūsu – laikraksta veidotāju – darbu pamanāmāku un arī racionālāku, gan, iesakot kādu tematu, gan arī, rosinot padomāt, vai nebūtu labāk, ja šodien – interneta laikmetā, kad ļaudis ir tik aizņemti, avīzi, iespējams, biezāku, tomēr izdotu tikai divas reizes nedēļā…

Savukārt otra kundze, kuras vārdu diemžēl joprojām nezinu, aizkustina un arī pārsteidz ar dziļajām zināšanām, kas viņai ir par teju katru politisko un arī saimniecisko norisi mūsu valstī. Bet zināšanas, kā izrādās, nenāk vienas…

Tās rada bažas un daudz daudz uztraukumu: ”Tiešām sāp sirds un naktīs nevaru gulēt, domājot par tiem, kam nav nekā svēta, kas, izņemot sevi, nedomā ne par vienu, jo mūsu valsts viņiem ir tikai līdzeklis savu kabatu pildīšanai un pārpildīšanai!” Un pēdējā laikā kundzi visvairāk uztraucis tas, ka pamazām vien izjūk, viņasprāt, vienīgā partija, kam daudz maz varējusi uzticēties… ”Un vai tad mums vēl būs cilvēki, kas, šito visu redzot, būs gatavi iet politikā un savas valsts izdeju aizstāvēt kā godīgi cilvēki?!” satraukusies vaicāja lasītāja.

Tad nu kundzi un varbūt arī citus līdzīgi domājošus lasītājus, kas ar bažām raugās nākotnē, tomēr gribētos mierināt. Mums pieder liels retums; skatoties pagātnē un apkārt pasaulē, jāatzīst, – tas ir brīnums, ka tik nelielai, senai tautai ar ļoti vāju (vai arī pazaudētu un aizmirstu) pašorganizācijas pieredzi ir sava valsts! Pašiem sava valsts! Un tā nu ir sanācis, ka lielākā cīņa, lai to paturētu, arī ir jāizcīna vienīgi pašiem ar sevi. Ar savu alkatību, ar varas kāri, ar bailēm un augstprātību. Tās pēdējās, manuprāt, ir iemesls tam, kāpēc ”kārtīgs latvietis” partijās neiet – ir bail, ka nenosmej, ir bail, ka neizdosies, un no tā arī augstprātība – sak, muļķi tie, kas tur plēšas kā pliki pa nātrām… Vai arī otrs – tur tikai nelgas un nelieši uz naudas siles pusi lien. Un lien jau ar, kā tad bez tā, ja tādā skolā gājuši!? Ja teju visi pirmie vadoņi no reiz vienīgās un komunistiskās nākuši, bet pirmie jaunie viņiem līdzināties gribējuši?

Laikam gluži kā no mazbērnu īsbiksēm, tā arī no pagātnes skolas un rēgiem ir jāizaug. Un, manuprāt, par partijām runājot, ir vismaz divas, iespējams, būs arī trīs, uz kuru puišiem un meitām mēs reiz atkal varam cerēt, ka tie var par savas valsts vīriem un sievām tapt.

Bet tiem, kas krietni ļaudis, bet darba vai, iespējams, jaunības vai vecuma dēļ partijās neiet, manuprāt, tik un tā vienmēr jābūt gataviem – mums pašiem par savu valsti vienmēr būs jācīnās. Mēs nevarēsim ”apnikt” un nepiedalīties. Nevaram un nevarēsim, jo esam sena un maza tauta, kam savs brīnums ir jāsargā.

Komentāri

 1. Un, protams, kā vienmēr – Ivonna tā visgudrākā uz pasaules…smiekli nāk!!!
  Katra cilvēka viedoklis ir vērā ņemams, un nevajag jums – žurnālistiem (vai dažam pat ir žurnālista izglītība) vienmēr tēlot tos gudros!!!

  1. Pilnīgi piekrītu, katra cilvēka viedoklis ir vērā ņemams. Un kāpēc ne žurnālista? Viedoklis paliek viedoklis, gribi piekrīti, gribi ne, un nav ko cepties. Bet smieklīga gan te nekā neredzu, ja valsti kā aci no pieres zog laukā. Tāpēc paldies žurnālistiem, ka neļauj to visu norakt.

  2. Annīt, neņemies tik sparīgi! Žurnālisti dara, strādā, raksta un komentē visu, kas mums svarīgs. Dari tu tāpat un sirds būs mierīga:)

 2. Anniņai laikam kāds mazbērniņš domes krēsliņā sargājams. Tāpēc tāds niknums. Ka žulti nesabeidz!

 3. Nomierinieties visi, kuri tik sparīgi aizstāv žurnālistus ( ja tikai neraksta tie paši – viņi, lai aizstāvētos)…
  Anniņa palasa šo lapeli, kurā bieži ir kļūdas un aplami viedokļi un nevienu negrasās aizskart, ne aizstāvēt!
  Nepatīk, ka brīžiem žurnālisti uzskata, ka ir sprīdi pārāki par pārējo tautu!
  Jā, un tas, ka mans vārds ir Anna – nenozīmē, ka esmu 100 gadniece, kura neko nesaprot!!!

  1. Anniņ, tu man patīc aizvien vairāk 🙂 Neesmu gan pamanījis, ka kāds žurnālists, rakstīdams par svarīgo un arvien vairāk par kliedzošajām situācijām mūsu pilsētā un apkārtnes pagastos, justos pārāks par mani, Anniņu vai Rasmiņu.

  2. Nu, tu, Anniņ, galīgi auzās iebrauci! Pati pret sevi kā ar tanku! Izrādās, neviens par tevi nedrīkst gudrāks būt, tur tā nelaime, jo tu esi tā, kas zina, ka ir pareizie un ”nepareizie” viedokļi”

  3. Kāpēc tāds naids pret žurnālistiem? Labi, ka viņi tādi ir, pretējā gadījumā mēs “vienkāršie” daudz ko neuzzinātu.
   Nevajag lamāt NTZ par “lapeli”.
   Katrs mēs ar kaut ko nodarbojamies un esam personība. Negribētu, ka mani un manu nodarbošanos tik nicīgi apsaukātu! Katrs savā profesijā esam zinoši.

 4. kā tas pārākums izpaužas? Ka nedzied slavas dziesmas “partijai un valdībai”? Ka aicina sekot līdzi pašvaldības darbam? Ka prasa atbildību par nelikumīgi izzāģētajiem kokiem? Ka nav prasīts viedoklis pagasta iedzīvotājiem? Ka nav veikts kāds projekta saskaņojums?

 5. Katram savas domas, un nevajag tagad te kādu kritizēt par to!
  Tas jau vien norāda, ka komenti tiek rakstīti no žurnālistu puses, jo taču grūti pieņemt kritiku!

  1. kurš tad kuru kritizē? Anniņa tak sāka! Iebēra smilšu kastē Jānītim acīs smiltis un pateica, ka Jānītis vainīgs 🙁 Kurš tad ir pie vainas?

 6. Ai, ai, kā žurnālistiņi aizstāvējās!!!
  Raugieties tikai, ka nākamajos rakstiņos nav atkal kļūdas, par ko, kad aizrādīšu, uzmetīsiet lūpiņu…
  Tikai skumji, ka komentējiet zem savām lamu iesaukām, laikam bail tomēr skatīties tautai acīs???
  Bija superīgi palasīt tāaadus aizstāvības vārdus!!!
  Tā turpiniet ( ai, bet tikai gan bez kļūdiņām un pirkstiņiem uz augšu…mēs esam labākie…)

  1. Man arī patikās, kā Anniņa mēģināja pagriezt to lietu par smilšu mešanu savā labā:) Meitenes jau to pieprot labāk:) Anniņa gan turpina šņukstēt un saka, ka Jānītis tomēr ir metis tās smiltiņas pirmais, tikai … neviens to nav redzējis. Taču tā kā pieteicies vēl vien cietušais – Rūdis, tad, droši vien, to lietu skatīs arī kādi pieaugušie.

       1. Katrs spriež pēc savām izdarībām…tā kā čiep vien tālāk, ja to esi iesācis darīt!

 7. Ku ta nu tik pēkšņi visi komentāri “no tautas” tik garamatiski pareizi? Neko tādu nebiju te agrāk manījis. Piekrītu viedoklim, ka komentāri ir pašu žurnālistu (un arī tikai viena vai dažu indivīdu) sacerēti. Vai tas tomēr nav zemiski?

 8. Man gan patīk komentāri tāpat kā Annai. Pat ļoti. Asprātīgi, ar stilu. Malači, vienalga, kas to raksta.

 9. Var jau mainīt vārdu, formu, saturu…bet stilu un to aso adatu cauri visam noslēpt ir grūti..attopieties tak…par ko tāds naids uz visu notiekošo?

  1. forša, veselīga ironija, nekāda naida tur meklēdams netaradīsi 🙂

   1. Nepiekrītu. Lielais vairums rakstu par it kā sabiedrībai sāpīgām tēmām caurvijas ar tādu rūgtumu un pesonisku aizvainojumu, pat naida iezīmēm. Tad kur meklējama tā patiesā sāpe?

    1. Žurnālista uzdevums nav žūžot un glaudīt sabiedrībai ausis ar maigiem tekstiem vai izpatikt vietvarai. Drosmīga, prasīga, kritiska, izaicinoša žurnālistika – tādai tai jābūt, ne tikai galvaspilsētas mediju piedāvājumā, bet arī reģionos. Esam ieguvēji, jo mūsu novadā NTZ komanda mums tādu sniedz.

     1. Nu, izbeidziet, žurnālisti, sevi slavēt! Te taču katrā otrajā komentārā lasāms, kas tos raksta, protams, ka paši žurnālisti, jo ārkārtīgi grūti saprast, ka arī pārējie cilvēki ir ar savu domu un to drīkst izteikt!
      Bet, redzams, ka tas gan nepatīk nevienam no šī laikraksta žurnālistiem!
      Rakstiet par visu, bet uzklausiet arī citu viedokļus, nevis tikai dziediet slavas dziesmas sev!

      1. raksts ir tieši par to, ka visu laiku redakcijā tiek uzklausīti visdažādākie cilvēku viedokļi. Arī tev ir ļauts rakstīt un izteikties, tā ka nevajag.

       1. Vispirms iemācies uzrakstīt savu vārdu, un tikai tad gudri spriedelē…aizvainoto žurnālist!
        Varbūt vienreiz protieties kauna un apstājieties sevi pucēt ar dižām spalvām!

         1. Es zinu savu vērtību un man nevajag nepārtraukti sevi parādīt publiski, kā jums – žurnālisti!

          1. Žurnālistika ir sabiedriska profesija, tai ir vistiešākais sakars ar publicitāti! Tas atšķir šīs profesijas pārstāvjus no tevis un tavas iedragātās pašvērtības sajūtas.

 10. Teorētiski skan skaisti…bet- jums – no tās vēl tālu, jo praksē viss notiek ne tā!!!
  Un tik ļoti aizskar kāds aizrādījums!!!
  Varbūt vajag draudzēties vairāk ar sevi, lai inde nav jāuzgrūž tiem, kuri redz nepilnības un par tām runā!

  1. taisni kā tādas čūskas tu iztēlo mums pievilcīgās un gudrās laikraksta žurnālistes, it kā mēs viņas nepazītu 🙂 Varbūt pastāsti, kā tieši tu draudzējies ar sevi ?

   1. Cik skaisti par sevi izteicāties… ja tikai tā būtu…bet – diemžēl…VĒL TAGAD SMEJOS!!!

    1. smiesimies kopā 🙂 humors paaugstina tonusu un izlīdzina nesaskaņas 🙂 tas nav – diemžēl, tas ir – prīmā!

          1. nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?

 11. Nu liecieties taču mierā, zurnālisti!!!
  Viss jau kļūst smieklīgi!
  Un tad vēl rakstiet – jā, mēs uzklausām tautas viedokli…
  Uzklausāt, jā, bet tūlīt nopeļat, un pat baidāties zem komentāriem rakst;it savu vārdu!
  KAUNS!!!

  1. vai ir kāds ļaundaris, kas liek Jums, Ruta, to visu lasīt, ja Jums tas nepatīk? Taču izskatās, ka laikam jau tomēr patīk.

        1. Lasu un brīnos – cik tālu gan ies šie žurnālisti, kuri neko jēdzīgu nav un nevar izdarīt, kā vienīgi ņirgāties par tiem cilvēkiem, kuriem šī avīze ir sen noriebusies!!!

         1. kāpēc lasi, ja sen noriebies? ir taču tik daudz mediju, ko lasīt – par lauksaimniecību, medicīnu, kulināriju, visvisādi šovi – no rīta līdz vakaram vari veldzēties.. nav tak spiesta lieta lasīt un sevi mocīt ar to, kas nepatīk!

          1. Šī avīze bāžās visur…neaizmirstiet abonēt utt.

          1. Rīgā jau ir gudri žurnālisti, kuri to var izdarīt!

         2. ja, iespējams, gribēsi kādreiz lasīt Tukuma puses “oligarhu sarunas”, būs vien tās NTZ jāabonē

          1. Paldies par piedāvājumu!
           Gan jau izvēlēšos – ko un kur lasīt!
           Jūsu laikrakstu neabonēju, tikai palasu šeit…bet, redzot, kā visus noliekat un apsaukājat par troļļiem, nepatīkami pat lasīt šeit…
           Tā kā nemeklējiet vainas citos, BET VIENREIZ – PASKATIETIES UZ SEVI, SAVIEM IZTEIKUMIEM UN APVAINOJOŠIEM VĀRDIEM!UN PIEŅEMIET FAKTU, KA JEBKURŠ CILVĒKS IR TIESĪGS IZTEIKT SAVU VIEDOKLI, NE TIKAI JŪS – ŽURNĀLISTI!

          2. no malas raugoties, nevienam lasītājam mute nav vēl aizbāzta

          3. Bet – palasi komentārus, tad redzēsi – kā šie žurnālisti to vēlās darīt un dara – lai tikai visi paklusē!!!

          4. nekādā veidā. Pilnīgs izdomājums bez pierādījumiem.

 12. Pirksim ĢMO LinDa-1 veikalos, ĢMO – MONSANTA uzlīmes 🙂 ATBALSTA: LAVIJAS ZAļĀ PARTIJA:)

 13. Interesanti, vai kāda veča vairs savu vārdu neatcerās, ja jāslēpjās zem Pētera vārda ( ai, tagad jau zem Petera)…laiks pensionēties!!!

  1. večukiņ, nu, uzvelc to garumzīmi, ja tā tev liek labāk justies:) atļauju esi paprasījis 🙂

    1. Ai, un pie viena – arī pielieciet s burtiņu ( pašas biju domājis)…būsiet kaut nedaudz atrautas no domām – ka tikai kāds lasītājs ko mums neaizrāda, jo mēs – večiņas – pašas labākās ( ai, līdz norietam, kurš tuvojās…)

     1. ak, cik maz tev to prasību! – tik saules lēktu sagaidīt ar burtiņu “s” un garumzīmi.. nu, jāsaka visām Tukuma večiņām, lai tev to prieku sagādā 🙂

       1. Nemānies, nu, ja nebūtu asprātīgi, tu nelasītu. Ir veikts monitorings.

        1. Monitorings – cik jūs – žurnālistu večas esiet asprātīgas??? Nu neizdodās jums! No malas labāk redzams!

         1. izdodas, izdodas! Nekreņķējies! Tas, ka negribi to atzīt, tas ir saprotams. Kā teikt – vienam patīk māte, otram māta, citam jauna kleita 🙂

          1. Tur nav neviena meita…tikai večiņas – kam gan tādas var patikt???

  1. Jā, darba diena sākusies…tikai. žurnālisti; ķerieties pie darba, lai atkal nav jāžēlojās, ka kāds cilvēks ko aizrāda…

 14. Ir tikai dažas pašvaldības Latvijā, kuras nav noteikušas ĢMO aizliegumu savā teritorijā. Tās ir Engures, Babītes, Saulkrastu, Mārupes, Strenču novadu pašvaldības. PAŠVALDĪBAS LĒMUMU NOTEIKT ĢMO AIZLIEGUMU SAVĀ TERITORIJĀ PIEŅEM BALSTOTIES UZ IEDZĪVOTĀJU IZTEIKTAJIEM IEROSINĀJUMIEM. ENGURES NOVADĀ LĒMUMS PAR AIZLIEGUMU VISU LAIKU NETIEK PIEŅEMTS! Pārējās nosauktās pašvaldības aizbildinoties ar lauksaimniecības zemju trūkumu savā novadā.
  Ar ko aizbildinās ENGURES NOVADA PAŠVALDĪBA?!

  1. Raksts nav par tēmu šajā lapā!
   Atkal žurnālisti piestrādā, lai novirzītu komentārus???
   Ja tā, tad skumji un muļķīgi!!!

   1. Kā nu ne, lasītāji paši tēmu ierosināja. Vakar lasītājs “Monsanta” ļoti konkrēti tēmu par ĢMO aktualizēja savā komentārā. Un tā patiešām ir svarīga, sen nerisināta, iedzīvotājiem aktuāla problēma tieši Engures novadā.

    1. Lūk, kā sevi – žurnālisti – nodevāt…tātad, tomēr pašas šos komentārus rakstāt…
     Kauns nav???
     Un neuztraucieties- Engures novada pašvaldība pati tiks ar savām problēmām galā bez jūsu iejaukšanās!!! Tieciet tikai galā ar savējām, kuru ir milzums reižu vairāk kā visām LV pašvaldībām kopā!!!

     1. āāā, nu tu sevi nodevi! Esi no pašvaldības! Tik dedzīgs pašvaldību problēmu aizstāvis, ka tik turies! Ja pašvaldība būtu gribējusi ar šo konkrēto problēmu tikt galā, sen jau to būtu izdarījusi. Acīmredzot ir kāds cits iemesls.

      1. Nemeklējiet vainu citos, bet paraugieties uz sevi – indes piepildītas, tāpēc visi raksti tādi!
       Ja neveicās dzīvē, tad citi cilvēki nav vainīgi!

       1. tavam draudziņam Ritvariņam noteikti nepatiks. Viens “u” par daudz. Nav arī saprotams par tām indēm. Vai tās ir tās, kas uz tiem laukiem tiek audzētas, ar to ģmo atļauju?

          1. Mēģinu jūsu indēm, žurnālisti, dot pretindi, bet tas neizdodas, jo jūsējā inde pārspēj visas!!!

          2. žurnālisti speciāli mācās kā tās sevišķās indes iegūt! tās ir tādas slepenās zintis 🙂

 15. Ja atļauts audzēt indi visapkārt, tad tak nav ko brīnīties, ka cilvēki sāk jocīgi palikt! Pašvaldība vainīga.

 16. Skatos, ka domes trollēni tomēr vāji; spēle ar trulām rupjībām; normālam dialogam spēciņi par vājiem

  1. Neslēpieties zem lasītāju vārda!!!
   Paskatieties uz sevi un saprotiet, kas esiet!!!
   Cilvēku viedokļi jums ļoti nepatīk, tad kāpēc vispār atļaujiet komentārus zem saviem rakstiem? Slēdziet un miers un visi jūs liks mierā, varēsiet snaust uz lauriem arī turpmāk!
   Un ar pašvaldībām tieciet galā paši, neiesaistot cilvēkus, kuri atļaujās izteikt savu viedokli!

 17. Aplams ieteikums žurnālistiem. Esmu pārliecināts, ka viņi nealkst, lai viņus kāds liktu mierā. Aplami arī uzskatīt, ka žurnālistiem kā tādiem vientiesīgiem “ivanuškiem duračokiem” būtu pienākums cīnīties ar pašvaldībām kā ar tādu piecgalvainu pūķi! Pašvaldību vadībai darba devējs ir neviens cits kā novada iedzīvotājs – vēlētājs. Žurnālisti aktualizē un palīdz iedzīvotājiem cīņā ar pašvaldību, ja tā ir izrādījusies piecgalvains pūķis.

   1. Man nu gan tavs vārdiņš nav svarīgs, vari būt gan grāvracis, gan domes ierēdnis. Svarīgi ir tas, ko tu saki.

  1. Kā lasu – nu nevariet jūs, žurnālisti, iztikt bez apvainojumiem – lasītāji – troļļi, pašvaldības – piecgalvaini pūķi…kā vēl apsaukāsiet??
   Un tad gaidiet cieņu pret jums pašiem?
   Ziniet – kā citus apsaukājiet, tādi paši arī esiet un paliksiet!!!

   1. Laikam esi sists ar aklumu vai izliecies? Palasi, draugs, un paskaiti tepat tos komentārus, kur žurnālisti tiek aprieti, apvainoti – avīze nosaukta par “kaku lapeli”, utml. Kas tad tie par tādiem “lasītāju viedokļiem” būtu?

    1. vēl redaktore ir nosaukta par “gintermuižas pacienti” un arī citi darbinieki no tavu “izdomāto” lasītāju puses

    2. Vistiešākie viedokļi, patīk žurnālistiem vai nē!
     Paši žurnālisti – skaitās inteliģence – tad paklusētu, nevis apsaukājuši cilvēkus!

     1. paskaties, kā Puķītes kundze tika nozākāta, kad rakstīja par Slocenes ielas apbraucamā ceļa būvi! Cik atceros – tur bija “lasītāju viedokļi”: “Puķīte, vass!”, “a nu ka būdā”, “Plaude atkal izdzinusi savu suni paplēsties”, utt.

     2. inteliģence neklusēs, lai mutes bajāri – tādi ar mehanizatoru izglītībām, sasēduši domnieku krēslos bļaustītos. I negaidiet!

      1. Protams, ka neklusējiet, bet ieklausieties arī cilvēkos…mēs neesam ienaidnieki, bet gribam palīdzēt!

 18. Tomēr vajadzētu kādam papētīt, kas tur ar to ĢMO lietu ir pie mums. Kāpēc Engure tik spītīgi turas pie tā izņēmuma, ka tur var audzēt to draņķi? Aizdomīgi. Vajadzētu papētīt, vai tiešām neviens pa kluso to sēklu arī neaudzē.

  1. Audzē, audzē, uzdod tik šiem žurnālistiem izpētīt!!!
   Atradīs visu! Un Kārtīgi noķengās!!!
   Kā var lasīt pēc komentāriem – citu jau neko viņi nemāk, kā tikai ņirgāties par cilvēkiem!
   Būtu vienreiz paklusējuši, nevis tērējuši cilvēku naudu, kuri abonē šo lapeli…

   1. nemāžojies nu tik traki! Šitam ar avīzes abonēšanu nav nekāda sakara. Tie, kas te gānās, avīzi neabonē!

    1. Kur lasi gānīšanos?
     Žurnālistiem vienkārši nav ko darīt, tāpēc te rupjības izdāļā…

      1. Varbūt vairs nestrādā žurnālistikā…un kādreiz bijis noķengāts no kolēģu puses…pēc komentāriem tā izskatās!

 19. Ja atradīs ĢMO sēklas audzētājus, tad tie ir jāsoda. Tur ar ķengāšanos cauri netikt.

   1. labi, ka ir sabiedrotie šai domai. Es tikai nesaprotu, kāpēc Engures novada vadība nav šādu aizliegumu izdevusi līdz šim, tāpat kā absolūti lielākā daļa Latvijas pašvaldību? Kā domājiet jūs?

 20. Varbūt lai žurnālisti šo jautājumu uzdod Engures novada vadībai…lai te atkal nesanāk kāda aizdomu izteikšana, jeb zākāšanās…

  1. Aizbildinājumus gan jau šie izdomās, par to nešaubos. Bet es, piemēram, noteikti negribu nekādu ĢMO brīvības zonu tepat Engures novadā. Ja neviens neaudzē, tad kāda velna pēc radīt iespējas kādam nelegālim to ĢMO sēklu audzēt? Citas normālās pašvaldības, lai pasargātu savus iedzīvotājus, tās lietas ir sen jau sakārtojušas. Mūsējie nav.

 21. Zaļā partija visu var – skat linda uzpaluka tikai pēc In gas Inga visu var, pat stundu strādājot ārpus darba laika, Klau es ar pa 2500 EUR pasēdētu kafiju domē padzert:)

  1. Varbūt pamēģini pieteikties uz kādu vakanci domē!
   Domāju, ka arī tur cilvēki strādā un pārtraukumā iedzer kafiju, tāpat kā mēs visi!

   1. tur taču ir tie saucamie brālēnu- māsīcu darba līgumi. Vai kāds nezina, kā tiek domēs pieņemti darbā cilvēki? Atkal tautu uzskatāt par muļķiem?

  1. nu te nu visi ir vienisprātis. Arī vecīši ir …hm,… nu, teiksim tā – lietojami visos vecumos 🙂

 22. Gribiet iepazīties, ja interesē kur strādāju? Domāju, ka es jums nederu – esmu vēl jauniņš…

  1. kur Jūs, lūdzu, izlasījāt, ka kāds gribētu konkrēti ar Jums iepazīties? .. Taču, runājot neformāli – arī jauni “vecīši” ir noderīgi 🙂

  2. jaunība vēl nebūtu nekāds lielais trūkums, bet kā ar to humora izjūtu Jums? Vakar bijāt tāds jautrs un optimistisks, bet šodien visus apbēdināt sacīdams, ka absolūti neparko smiekli nenākot 🙁 Tad, kā tādas pēkšņas garastāvokļa maiņas jāsaprot?

   1. Kā minēju – ja interesē mana darba vieta, tad domāju – es arī… Laikam iespaido pilnmēness…
    Pareizi jau sakāt – labāk pasmaidam un šķiramies kā draugi …hm…varbūt līdz nākamajam “asajam” rakstiņam…kas zina, kas zina…

    1. Var atkārtot vienīgi to pašu jautājumu – kur Jūs “rāvāt”, ka kādam interesē Jūsu darba vieta?? Taču, ja ir tā, ka Jūs gribētu mums palepoties ar savu nodarbošanos, vai Jums šķiet, ka tā varētu interesēt plašāku auditoriju, – lūdzu, esat brīvs par to mums pavēstīt 🙂

     1. Lai tiešām nedomājiet, ka esmu sakarsis saulē, pārkopēju man uzdoto jautājumu:
      2017. gada 10. augusts 13:04
      nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?

      Bet, protams, kam gan tas interesē, katrs darām darbu, kurš patīk!

      1. Nu, ja pa smalko gribas, tad, ok, lai iet pa smalko! Skatāmies kontekstu. Skat.dialogu:

       žurnālistiem teica:
       2017. gada 10. augusts 12:01
       Ko visus aprejat?
       Atbildēt
       • Dinam teica:
       2017. gada 10. augusts 12:31
       kā sauc to, ko tu dari?
       Atbildēt
       o žurnālistiem teica:
       2017. gada 10. augusts 12:34
       …ne jau apreju cilvēkus, kā to darāt jūs – šajā lapelē…
       Atbildēt
        Dinam teica:
       2017. gada 10. augusts 13:04
       nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?
       /////

       Teksta analīze: Ja kāds saka žurnālisitiem: “ko visus aprejat?” Un atbilde ir: “ kā sauc to, ko tu dari?” Pārmetējs žurnālistiem atbild: “ ne jau apreju cilvēkus, kā to darāt jūs – šajā lapelē..” Savukārt atbilde uz to ir: “nu, esi drosmīgs, veco zēn, pasaki, kā to sauc, ko tu dari?”
       Attiecīgi skaidrojums jautājumam, dārgais dialoga partneri, ir sekojošs – KĀ SAUC TO, KO TU DARI ŠEIT UN TAGAD ŠAJĀ VIETNĒ VAI PLATFORMĀ? KĀ SAUC TO DARBĪBU, KURU TU ŠEIT UN ŠOBRĪD VEIC? Vai, pēc Tavām domām, tas saucas kaut kā savādāk, nekā tas, ko dara Tavs dialoga partneris? Jautājums nav, draudziņ, kāda ir Tava nodarbošanās vai profesija vispār. Ja Tu saki, ka Tavs dialoga partneris šeit un tagad kādu aprej, tad jautājums ir – ko pēc Tavām domām dari šeit Tu?

  1. Tiešām šis vai nav rekords komentāru ziņā?
   Redzams, ka visus ietekmējis pilnmēness…
   Bet savu redzējumu jau katrs drīkst izteikt…vai ne?

 23. Izrádás, ka NTZ pilnmēness laikā jùk prātā un auditorija pavelkas līdz, neko citu no komentāriem, dialogiem un pat sarakstes izvērstas analīzes secināt nav iespējams. Kauns par tautiešiem.

 24. Es to saprotu tā pavisam vienkārši. Viens grib izsaukt otru uz randiņu, a tas otrs tā kā ne..

 25. ŠAJOS TUKŠAJOS UN TRULAJOS KOMENTĀROS ATSPOGUĻOJAS SENAIS SECINĀJUMS PAR LATVIEŠIEM KĀ KAŠĶĪGU TAUTU, KURAI LABĀKAIS SALDAIS ĒDIENS IR OTRS LATVIETIS.

  KAUNS UN TIKAI KAUNS!!

  1. Ak, tu viena kārtīgā, nekaunīgā latvju zeltene!!!
   Ja nemāki atšķirt viedokļu izteikšanu, tad labāk nebārsties ar saviem komentāriem!

  2. KAUNS! MAN TIK TIEŠĀM PAR JUMS KAUNS! Neatšķirat labu, ironiski dzēlīgu satīru no pliekanas tērgāšanas. Lasīju ar baudu. Redzēju, kas velk, kas nevelk dialogos. Labākā saruna tukumnieku vidū! 🙂 Kā teica viens lasītājs – “common”!

 26. Jums laikam noteikti būtu neiespējami noskatīties Gata Šmita izrādi “Kārkli” Jaunajā Rīgas teātrī. Jums noteikti būtu KAUNS par visu latviešu nāciju, kas spējusi uzturēt un uztur TĀDU politbiznesa konglomerātu, kādu redzam gan Saeimā, gan Tukuma novada domē.

 27. Paldies par mani uzrunājošajiem komentāriem.Paldies, ka šajos 3 tekstos neizlasīju prastus, vulgārus ķengu vārdus, kurus tik viegli uzspļaut otram, jo pašu pasargā anonimitāte.Publiskās vietās par cilvēku cieņas aizskarošu uzvedību – soda.
  Pētera komentārā jaušams pareizais un vienīgais viedoklis, kurš ko zin un prot, kuram ļauts izteikties, kuram – nē.Demokrātijas piemērs?!

 28. Par “Kārkliem”.Šo izrādi noskatījos ar lielu sajūsmu.Super!Skatītos labprāt vēlreiz.
  Cien., tautieši!Pieminēto politbiznesa konglomerātu Saeimā un domē mēs neuzveiksim ar apsaukāšanās un banālām bļaustīšanās metodēm, bet gan ar gudrām, saskaņotām, vienotām aktivitātēm, ar argumentāciju, faktiem, izvērtējumiem, konstruktīvām diskusijām civilizētā gaisotnē, skatoties atklāti acīs problēmai un saviem oponentiem.

 29. Divas lietas, nē, trīs lietas, Laine.
  1) piekritīsiet, ka nav īsti vietā runāt par diskusijas dalībnieku anonimitāti, ja arī Jūs pati saglabājat anonimitāti. Arī Jūsu vārds, bez uzvārda un papildus datiem, neizslēdz pseidonīma varbūtību, vai ne?
  2) Attiecībā uz „Kārklu” problemātiku. Kādas, lūdzu, Jūsu ieskatā varētu būt „gudras, saskaņotas un vienotas aktivitātes” (Jusu izteikums) mūsu pašu Tukuma novada domes politbiznesa konglomerāta uzveikšanai? Man interesētu tieši – kādas aktivitātes?
  3) Lieliski, ka „Kārkli” Jums patikuši. Bet, vai Jūs personīgi bijāt tādā mūsu tautas kopējās gribas aktivitātē, kā 13.jūlijā tautas sapulcē pie Prezidenta pils?

 30. Vēl interesi piesaista Jūsu izteikuma – KAUNS UN TIKAI KAUNS!! ģenēze. Vai iemesls Jūsu KAUNA piesaukšanai un PUBLIKAS KAUNINĀŠANAI nav tomēr meklējams ārpus šī raksta diskusijām – tepat līdzās esošos citu rakstu komentāros??

 31. Paldies,Una,par Jūsu jautājumiem ar saturu un jēgu.

  1.Komentāros,protams,arī mans vārds ir mainīts.Anonimitātes dēļ tik viegli apliet ar dubļiem citus, tādēļ sevī jānostiprina iekšējais cenzors pēc principa – “Nedari otram to, ko nevēlies sev!”Cenšos to ievērot.
  2.Kauns attiecināms uz mūsu visu negatīvajām īpašībām( arī manām).Tas ir plašs temats ar garāku iztirzājumu.

 32. …3.Sajutu gandarījumu par 13. jūlija aktivitātēm Rīgā,bet,diemžēl,tur nebiju,skatījos TV(skat,mans vājums).Tādēļ nedrīkstu liet žulti presē bez savas piedalīšanās.
  4.Tukuma domes politbiznesu neesmu pētījusi.Savus nodokļus maksāju citam novadam.Parasti,lai kaut ko kopīgi un idejiski paveiktu, ļaudis organizē savu domu biedru grupas,kustības,līderus,biedrības,piesaka savu vēlmi apmeklēt domes komisiju un sēžu laikus, aicina talkā deputātus,raksta iesniegumus,vāc materiālus, datus,faktus(sociāli aktīva darbošanās).

 33. Pateicos par atbildi. Taču, pieņemot, ka esat gana drosmīga, gaidīju no Jums atbildes uz ļoti konkrētajiem jautājumiem :
  2) Kādas, lūdzu, Jūsu ieskatā varētu būt „gudras, saskaņotas un vienotas aktivitātes” (Jusu izteikums) mūsu pašu Tukuma novada domes politbiznesa konglomerāta uzveikšanai? Man interesētu tieši – kādas aktivitātes?
  3) vai Jūs, personīgi, ņēmāt dalību mūsu tautas kopējās gribas aktivitātē, kā 13.jūlijā tautas sapulcē pie Prezidenta pils?
  Tā taču bija “civilizēta gaisotne”, ja jau pats Prezidents tajā ņēma dalību, vai ne tā?

 34. Nu, re kā, – Jūs sajūtat gandarījumu, bet pati nepiedalāties tik svarīgās aktivitātēs; Jūs sajūtat KAUNU un KAUNINĀT TUKUMA IEDZĪVOTĀJUS, kas dalās komentāros ar savu sašutumu par sava novada domes darbu vai bezdarbību, kam viņi, atšķirībā no Jums, maksā savus nodokļus . Ja jau neesat pētījusi Tukuma domes politbiznesu, kā pati apgalvojat, bet tukumnieki jau no tā visa ir noguruši, tad kā tad nākas, ka iesakāt, kā tukumniekiem paklusēt? Parasti jau aktīvi cilvēki, kas Jūsu pieminātajās grupās darbojas, nenorāj jau tā pazemotos iedzīvotājus, bet kā līderi cīnās ar korumpēto vietvaru un izcīna to taisnīgo risinājumu tieši apspiesto un pazemoto labā.

 35. Una, Jūs esat mani nedaudz pārpratusi.
  Es nebūt NEVĒLOS KAUNINĀT UN APKLUSINĀT Tukuma iedzīvotājus par viņu izteiktajiem viedokļiem, kuros ir argumentācija un fakti.Kauns pārņem lasot tos komentārus, kuros ir klaja apsaukāšanās un rupjības( šajās 2 lpp. to netrūka…)

 36. Vēlreiz uzsveru,ka nevienu necenšos ne klusināt, ne norāt.
  Bet – kaut ko mērķtiecīgi panākt un izcīnīt mums jāiemācās bez vulgaritātes – AR PAŠCIEŅU.
  P.s.- ja zināmi fakti par korupciju vai aizdomas par to, iesniegums rakstiskā formā jāsniedz VP vai KNAB.

  1. Jānopūšas. Jūs taču nedzīvojat ar aizsitām acīm šajā valstī. Iesakāt rakstīt iesniegumu KNAB? Laikam, maigi sakot, tā ir ironija, zinot cik diskreditēta ir šī iestāde. Teicāt, ka skatāties tv. Ir bijusi jau virkne diskusiju raidījumu gan radio, gan tv par šīs iestādes neatkarības problēmām. Nedomāju, ka ticat, ka Juta Strīķe atstāja šo iestādi labprātīgi. Tāpēc Jūsu ieteikums iedzīvotājiem rakstīt kaut kādus iesniegumus, neiztur kritiku. Lemberga tiesvedības sāga ir spilgts piemērs mūsu valsts justīcijas sistēmai. Tāpēc iedzīvotāji ir tiesīgi konfrontēt korumpētas domes darbošanos arī to nemitīgi kritizējot un norādot uz pārkāpumiem arī soctīklos un arī citādi. VULGĀRI? Nepatīkami? Jā, nevar nepiekrist. Taču noteikti piekritīsiet, ka nevar vēlēties augstu diskusiju kultūru no mehanizatoru izglītību ieguvušiem izpildvaras pārstāvjiem. Attiecīgi tauta atbild tādā pašā stilā.

 37. manuprāt, šajās 2 lapās bija ļoti labā stilā ieturēti asprātīgi dialogi. Un kā sacījis Māris Gailis attiecībā uz oligarhu sarunām – politika nav nekāds tikumīgo jaunavu pansionāts.

 38. Una,es ļoti labi esošo situāciju Latvijā izprotu,neesmu no Mēness.
  Žēlošanās un mūžīgo cietēju morāle mums šā vai tā nepalīdzēs.
  Iesaku Jums vēlreiz pārlasīt žurnālistes Plaudes rakstu ,tur arī rodamas atbildes mūsu diskusijai(pašorganizācija,cīņa ar savam bailēm,alkatību u.t.t.)
  Paldies Jums,Una,par vērtīgo un ieinteresēto,kulturālo diskusiju.Es šoreiz lieku punktu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *