Hermīne, Estere

Ziemassvētki aizvadīti arī Vānes skolā

Autors: Sarmīte Stengrevica
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 28. decembris 17:19

Laiks starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu ir laiks, kad gribas atskatīties un izvērtēt iepriekš piedzīvoto, paveikto. Kāds tas bijis Vānes skolā?

Decembris izsenis skolā ir gaidīts un ļoti darbīgs mēnesis – jāpaspēj viss sakārtot mācību jomā, jādekorē skola, jāgatavojas Ziemassvētku pasākumam un vēl, un vēl simts un viens darbiņš.

Sākoties Adventes laikam, sk. Ilze Kalnarāja kopā ar noformēšanas pulciņa dalībniekiem uzbūra svētku noskaņu, izveidodami kāpņu telpā ziemas ainu mežā ar stirniņām un zaķiem. Skanēja piemērota mūzika, iezaigojās sīkas, zilganas zvaigznītes piesnigušos koku zaros. Bet laukā nekas neliecināja, ka ir ziema.

Skolu logos pēc vizuālās mākslas skolotājas Andras Eimanes ierosinājuma salaidās eņģelīši. Visu klašu kolektīvi iesaistījās koridoru pārvērtībās – viens piesniga ar starainām sniegpārsliņām, otrs rotājās ar greznām zvaigznēm, cits ar rūķiem, apsnigušām mājiņām. Šķita, ka katrs no mums tajā laikā tapa baltāks, klusāks, labāks.

Šis laiks atver sirdis. Nu jau par tradīciju mūsu skolā kļuvusi labdarības akcija – dāvana no pagraba ar nosaukumu «No sirsniņas sirsniņā». Tika sagatavotas dāvaniņas 53 Vānes pagasta pensionāriem, kuras bērni kā rūķi nogādāja sirmgalvjiem, vēlēdami labu veselību un sirdsmieru.

Un tā, čakli darbojoties, pienāca Ziemassvētku pasākuma diena, 19. decembris.Rīts iesākās ar klašu eglēm, bet pēcpusdienā visi devāmies uz kultūras namu, kur mūs vienmēr sagaida un uzņem nama saimniece Guna Ošeniece. Šogad pasākums notika pie saklātiem svētku galdiņiem kopā ar vecākiem. Kamēr visu skati bija vērsti uz skaisti saposto egli, zālē nodzisa gaisma un sākās Friča Bārdas lugas «Spārnotās meitenes» uzvedums. To iestudējusi skolas teātra studija «Denči» sk. Evas Bērziņas virsvadībā. Teksti mijās ar dziesmām un jestriem tēlu dančiem. Kad izskanēja pēdējā dziesma, direktore Ausma Pileniece teica svētku uzrunu un izvērtēja padarīto.

Lepojamies ar 19 skolēnu sekmēm, kuriem vidējais vērtējums ir virs 7 ballēm. Īpašs prieks par Anci Eimani (6. kl., vid. vērtējums 9 balles), Edgaru Seredjuku (8. kl., vid. v. 8.88), Montu Bērziņu (4. kl., vid.v.8.86), Adriju Kindzuli (9. kl., vid. v. 8,4) un Lindu Rozenbergu (9. kl., vid. v. 8,0). Visi 19 skolēni saņēma dāvanā grāmatas, kuras iegādājās par zemnieku saimniecības «Rudzīši» saimnieka Edgara Videnieka un z/s «Vītiņi» saimnieka Egila Zīrupa saziedoto naudu. Vēl katrs saņēma skolotāju Andras un Daira Eimaņu sarūpētos saldumus.

Apsveikumi saņemti. Pie galdiņiem risinājās sarunas kopā ar audzinātājiem un vecākiem, tika dalītas liecības, cienājāmies ar vecāku sagādāto cienastu, kad vērās zāles durvis un tajās parādījās Ziemassvētku vecītis visā savā godībā. Zālē valdīja satraukums un prieks, noticot brīnumam. Sākās Ziemassvētku saldumu paciņu saņemšana pa klasēm, rādot kādu priekšnesumu, un fotogrāfēšanās kopā ar vecīti. Šogad saldumu paciņas visai skolai sarūpēja Ainārs Kindzulis no SIA «Lytagra». 2. klases bērnus palutināja īpaši, jo viņi saņēma saldumus arī no atpūtas kompleksa «Juku dzirnavas».

Ļoti lielu paldies sakām visiem skolas labvēļiem, viņu dāsnajām sirdīm par sniegto atbalstu svētku izveidē un prieka radīšanu katra skolas bērna sirdī.

Lai dots devējam atdodas!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Inta J. teica:

    … SVEICIENS VĀNES SKOLAI …3 g. mācījos, pabeidzu, nebija skatuves …

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool