Otrdiena, 2017. gada 27. jūnijs
Malvīne, Malvis
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s

Vides pētnieku forums «Skolēni eksperimentē» Kandavā

Twitter
FaceBook
print
2011. gada 24. februāris 12:41

Otrdien, 22. februārī, Kandavas internātvidusskolā notika vides pētnieku forums «Skolēni eksperimentē», kura dalībnieki rādīja zaļus, dabai draudzīgus darbus.

Forumā piedalījās komandas no četrām novada skolām: Kandavas internātvidusskolas, Zemītes, Zantes un Vānes pamatskolām. Šis ir valsts mēroga pasākums. Kandavā to rosināja novada izglītības pārvalde, bet gatavu dabūja internātvidusskolas bioloģijas skolotāja, ar dabu saistīts zaļš cilvēks – Elita Lavrinoviča. 

Skolā ir labi iekārtots bioloģijas kabinets. Šeit ne jau pirmo reizi notiek dažādi pasākumi par, ap un kopā ar zaļo draugu. Bērni cēla gaismā, rādīja, stāstīja dažādus eksperimentus, kurus veikuši bioloģijas stundās, brīvajā laikā. Visi tie bija visnotaļ interesanti, kaut arī par vienkāršām lietām, kuras mums līdzās, visapkārt. Zemītnieks Mārtiņš Baumanis izpētījis dzeramā ūdens kvalitāti ciematā. Ūdens pārsvarā Zemītē esot labs, vienīgi «Podziņu» mājas akā ne tik labs. Mārtiņš dzīvo «Zemgaļos». Ūdens tur esot rūsains, un to nevarot izmantot veļas mazgāšanai. Pašu lietošanai, pārtikā ņem ūdeni no tuvējā avotiņa.
Krista Keškina un Līga Švarca no Kandavas internātvidusskolas uzskatāmi parādīja, kā zaļais augs tiecas pretī saulei. Auga sēklas ievietotas starp diviem, stikliem. Tās sazaļojušas. Ik pa laikam to grozot, augu asni izveidojuši zigzagus. Tas nu ir skaidrs – augs pretī saulei tiecas.
Renārs Rosickis no Zantes pamatskolas pārējiem parādīja, kā noskaidrot koka mūžu, pieaugumu. Renāra tēvs ar motorzāģi sašķēlējis pārdesmit dažādu kokus. Renārs rādīja, stāstīja. Klātesošie skaitīja koku gadskārtas. Tā novada bērni iepazinās ar zaļo draugu. Viens otra veikumu padusē ņēma līdzi uz mājām. Tur atkal to cels saulītē.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Līga teica:

    Mazs labojums- Nevis "Krista Keškina", bet Krista Koškina! : )

Pasākumu kalendārs

2017.06.27 | 17:00

Radošā nodarbība Kandavā 

2017.06.27 | 18:30

Kartavkalnu apļu skriešana 

2017.06.29 | 11:00

Labdarības pasākums Zantē 

2017.07.02 | 11:00

Volejbols Pūrē 

2017.07.07 | 9:00

Irlavas pagasta svētki 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. jūnija 12.40 līdz 1. jūlija 14.05
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators