Sestdiena, 2017. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s

Vānē svin pirmos pagastsvētkus

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 4. augusts 21:45

Šodien, augusta pirmajā sestdienā Vānes pagastā svinēja pirmos pagastsvētkus, kopš pievienošanās Kandavas novadam. Vānes pagasts lepojas ar daudz un dažādām gadu gaitā iedibinātām, iedzīvotāju iemīļotām un atbalstītām tradīcijām, bet šoreiz, pirmajos pagastsvētkos, no visa tā bija veidota plaša un daudzveidīga svētku programu.

Par lustīgu noskaņu gādāja un uz kopīgiem dančiem atpūtas parkā vedināja draugu folkloras kopa «Strops» no Saldus. Kultūras namā muzicēja Liepājas dziedošie aktieri, bet Vānes baznīcas dārzā – Jaunās paaudzes draudzes ansamblis no Lestenes. Svētkiem raksturīga rosība valdīja itin visā pagasta centrā: skolas sporta laukumā fiziskās aktivitātēs iesaistījās dažādu paaudžu sportot gribētāji. Dāmu komanda pieveica kungus, sitot naglu malkas bluķī. Bērni un jaunieši bija aktīvi dažādās radošajās darbnīcās: oļu apgleznošanā un radošo lidojumu atveidošanā, pērļošanā, seju apgleznošanā. Foto orientēšanās, ar uzdevumu – iespējami ātrāk atrast 28 fotogrāfijā attēlotos objektus, izpelnījās 15 dažāda vecuma dalībnieku interesi. Orientēšanās tiesnese Dārta Ošeniece skaidroja, ka uzdevums nav īpaši grūts, bet vērīgam, veiklam un precīzam gan jābūt, jo pie katra objekta ar tam raksturīgu krāsu jāieraksta pa burtam. Finišā nonākot un burtus sarīmējot teksts nepārprotami vēstīja: «Vānei šodien pirmie pagastsvētki!»
Sākotnēji mazos bērnus, bet drīz vien arī lielākos un pat pieaugušos saintriģēja neredzēti grandiozo ziepju burbuļu pūšanas triks, bet acis un sirdi gandarīja vietējo floristu – amatieru krāšņie ziedu veidojumi.
Skolas pagalmā pulcējās visi tie, kuri kāroja aplūkot un rokā satvert īstu ieroci, ar kuriem iepazīstināja, pastāstīja un demonstrēja Zemessardzes 51. kājnieku bataljona zemessargi.
Visu dienu atvērta bija arī Vānes baznīca, kur varēja aplūkot 17. gadsimta baroka stila sienu gleznojumus, kas atklājušies vien 80. gados, kad dievnamu sākts atjaunot. Baznīcas draudzes vadītāja Vanda Bērziņa šeit vada Svētdienas skolas nodarbības, kuras ir plaši apmeklētas un pateicību velta pensionētajai skolotājai, pagastā pazīstamajai rožu audzētājai Jautrītei Ozolai, kura jau neskaitāmus gadus rūpējas par to, lai rožu ziedēšanas laikā dievnamā šo ziedu nekad netrūktu.
Tieši šajā reizē tikšanās un atkalredzēšanās prieku svin arīdzan jauktā kora «Amula» dalībnieki, bet vakarā visi lustēsies svētku ballē, kurā muzicēs vietājā kapela. «Balle droši vien ilgs līdz pirmajiem rīta gaiļiem – tā pie mums ierasts! Ja lustējas, tad lustējas ! – pārliecināti teic Vānes pagasta pārvaldniece Daina Priede un uzteic sava pagasta ļaudis, tostarp vietējos zemniekus un uzņēmējus par aktīvu līdzdarbošanos un atbalstu, lai svētki tiešām būtu svētki katram un ikvienam. Koncerti, aktivitātes, pat balle – viss bija bez maksas, vien piepūšamā pils, batuts un izbraucieni ar motorizētiem spēkratiem bija par maksu.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. XXX teica:

    Malači! Nečīkst, bet dzīvo dzīvi! Sveiciens svētkos!

  2. Vānenieks teica:

    Prieks, ka svētkos manīju arī 2 Kandavas novada domes deputātus – Solvitu Horsti un Daini Roznfeldu (viņš spēlēja volejbolu).

Pasākumu kalendārs

2017.09.23 | 10:00

Aicina pieteikties sacensībām Cērē 

2017.09.23 | 10:00

«Lēcēj kauss» Tukumā 

2017.09.23 | 11:00

Jauno hokejistu sacensības 

2017.09.23 | 12:00

Keramikas izstādes atklāšana 

2017.09.23 | 12:00

Basketbola fināls Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. septembra 18.03 līdz 1. oktobra 17.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators