Svētdiena, 2019. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta

Spēka vieta Vānē stiprināta…

Autors: Gita Priede-Pileniece
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 17. jūnijs 17:29

11. jūnijā notikušais Saulgriežu ieskandināšanas un sagaidīšanas pasākums Vānes pagasta spēka vietā – skolas parkā – bija kā noslēgums trīs svētku dienu ciklam, ko organizēja biedrība «Ģimeņu un audžuģimeņu klubiņš «Prātnieki»».

Trejādos godos piedaloties

Aprīlī sagaidījām putnus, un nu Vānes skolas parkā var mitināties daudz vairāk spārnoto draugu nekā iepriekš, jo Putnu dienā tapa jauni putnu būri, tāpat arī parku nu rotā krāsaino putnu siena un putni salidojuši arī uz akmeņiem. Skolas bērniem šīs dienas rīkotās aktivitātes ļoti patika. Savukārt, maijā skolas parkā atzīmējām Ģimenes dienu, kurā līdzās citām aktivitātēm tapa simboldobe sirds veidā, nu tā patīkami pārsteidz un rotā parku ar košajām atraitnītēm, ar laiku sakuplos ziemcietes – laimiņi un hostas

Bet izzinošajā Saulgriežu pēcpusdiena savukārt būs paliekoša katra tās dalībnieka dvēselē. Šī pasākuma mērķis – celt godā senču atstātās gara mantas un izzināt, kā tās novērtējot un iekļaujot ikdienā, varam uzlabot katrs savas dzīves kvalitāti. Pasākumā piedalījās viesi – zāļu sieva Liene Zvirbule no Sabiles novada, latvisko ritu zinātājs un praktiķis Ramants Jansons ar draugiem no Rīgas un koklētāja Sandra Eimane.

Stiprākais laiks – no 19. līdz 22. jūnijam

Ap rotāto ugunskuru sasēduši, kopīgi dziedājām spēka dziesmas, pinām vainagus, gājām rotaļās, mielojāmies un runājām par rituāliem vasaras Saulgriežos. Šogad kulminācija stiprajam laikam dabā iekrīt no 19. līdz 22. jūnijam. Daba šajā laikā visam, kas mums apkārt zied, zaļo un plaukst, piešķir īpašu spēku un, ja cilvēks ir spējīgs līdzdarboties, tad arī pats iegūst enerģiju, veselību, stabilitāti, labklājību utt. Tāpēc svarīgi ikvienam visos ritos piedalīties – piemēram, vairāk esot pie dabas – piecelties saullēktā, nomazgāties rasā, staigāt basām kājām, sagaidīt saulrietu un spēt pateikties saulītei par nodzīvoto dienu. Stiprajās dienās svarīgi galvā likt paša darinātu vainagu (sievām vai meitām gan tie arī jānopin saviem vīriešiem), jo vainaga kā apļa būtība ir spēja mūsu iekšējo pasauli norobežot no ārpasaules, kas gāžas mums virsū ik dienas ar haosu un nebeidzamo informācijas pārpilnību. Vainags palīdz mums būt pašiem ar savu ”es” – savu viedokli, stāju un skatījumu uz pasauli.

Nāc, piedalies, dod spēku sev un savai tautai!

Vānes spēka vieta nu ”iesildīta”, tāpēc, ja vien tev ir svarīgi, kas notiek tavā dzīvē un tu pats vēlies būt noteicējs pār to, tad 21. jūnijā 20.00 aicinām uz Saulgriežu uguns rituālu – iedegsim uguni, saulīti pavadot, un vēlēsim labu sev, savai ģimenei, pagastam, novadam, valstij, Zemei un Visumam. Galvā liksim vainagu un līdzi ņemsim trejdeviņu ziedu pušķi, kur deviņas dažādas Jāņu zāles plūktas ar domām par sevi; deviņas – ar domām par radiem, draugiem, paziņām, kaimiņiem, kolēģiem; deviņas – par pagastu, novadu, valsti, Zemi un Visumu. Darināsim ozollapu pīni, tādēļ būs nepieciešami ozola zari un Jāņuzāles. Ņemsim līdzi ko nelielu ēdamu Jāņu maltītei. Ziedojumiem ugunij – graudu un citu sēklu produktus mazā trauciņā. Pērnos vainagus. Sievietēm un meitām jāierodas brunčos.

Mūsu kā cilvēku dotie resursi ir neizsmeļami un ja mēs spējam izmantot dabas doto spēku, lai tos atklātu un izmantotu, tad ko vairs kavēties. Iesim pretī Gaismai. Līgo! – Lai top!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. jautājums? teica:

    Diez vai spēka zars arī tika tajās iesvētībās dancināts, vai arī iztika tikai ar iedzeršanu vien?

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool