Inese Valtenberga

Par balkoniem un apsaimniekošanu

Kandavā kāda daudzdzīvokļu nama Ozolu ielā iedzīvotāja vērsās redakcijā, lai norādītu, ka, neskatoties un pērn solīto, vēl arvien nekas netiekot darīts ar nama balkoniem.

Jūs jautājat

Kandavā kāda daudzdzīvokļu nama Ozolu ielā iedzīvotāja vērsās redakcijā, lai norādītu, ka, neskatoties un pērn solīto, vēl arvien nekas netiekot darīts ar nama balkoniem. “Tie ir katastrofālā stāvoklī un uz tiem pat ir bail kāpt virsū!” skaidro mūsu lasītāja. Tāpat radušies jautājumi par apsaimniekošanu kopumā: “Jāprasa, kur paliek nauda, ko maksājam, ja jau, kā es teiktu, pēdējo 10 gadu laikā te nekas netiek darīts? Kam mums tas vajadzīgs? 

Komentēt izteiktos pārmetumus lūdzām apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «M un V» vadītājam Guntim Meieram.

Par balkoniem – nemaksā

G. Meiers atzīst, ka bijusi iecere renovēt ēkas balkonus, bet siltināšanas projekta ietvaros, ko iedzīvotāju vairākums noraidījis. Iespējams, to kaut kad varētu paveikt savādāk, tomēr šobrīd balkonu remontam naudas nav. “Vēl jāņem vērā, – lai kam ķertos klāt, nepieciešams, ka to akceptē vairāk nekā puse ēkas iedzīvotāju, un šaubos, ka tie iedzīvotāji, kuriem balkonu nav, būs gatavi ieguldīt kopīgo naudu šim mērķim. Galu galā apsaimniekošanas maksā balkoni, kas, starp citu, ir privātīpašums, nemaz nav iekļauti. Ja veic vienkāršu aprēķinu, teorētiski būtu iespējams par katru no tiem iekasēt 8, 6 latus gadā, kas desmit gadu laikā būtu 86 lati. Un vai par šādu summu ir iespējams remontēt balkonu?” vaicā apsaimniekotājs.

Nomaksā komunālos maksājumus   

G. Meiers skaidro, ka katrai mājai ir sava apsaimniekošanas nauda un kopējā katlā tā netiek likta. Tātad vienas ēkas apzinīgie maksātāji nesponsorē citas mājas nemaksātājus. Toties apsaimniekotājs atzīst, ka par komunālajiem pakalpojumiem – ūdeni, elektrību, kanalizāciju, ir spiests norēķināties pilnā apmērā, pat neskatoties uz to, ka iedzīvotāji to nav izdarījuši. “Ko tad teiks, ja pēkšņi mājai atslēgt ūdeni vai kanalizāciju? Līdz ar to, būtībā no apsaimniekošanas naudām mēs nesaņemam tik daudz, lai regulāri veiktu kādus labiekārtošanas darbus ēkās, jo līdzekļi jāatstāj arī avārijas gadījumiem,” skaidro G. Meiers.

 

 

 

 

Komentāri

  1. Viņš ,,sagrābies,,tik daudz māju,ka nespēj neko izdarīt!Parādiet māju,kurai kaut kas ir izdarīts.Mūsu maksātās naudiņas ,,aiziet,,Meijera un viņa ,,kompānijas,,algām.Meijera kungs,būtu laiks PRASTIES un padomāt par saviem iedzīvotājiem,ne tikai raust savā makā….Gan jau tautai reiz apniks Jūsu afēras…nu tad turaties!

    1. Ir gudri te DIR…, ja saprasanas ir tikai tik, cik melns aiz naga. Gribētu redzet, ka tu spetu uzturet majas par sadam “smiekligam ” sumam. un nu jau ari sacelusi vetru udensglaze. sis ir vienigais balkons, kurs vispar ir sadi “noplucis”, jo speciali iekapusina un aizbraucu iecekot so “avārijas” maju. acim redzot, sis varetu but kads padomju laika brakis, vai ari tiss bojajums, jo parejie balkoni ir normala stavokli

      1. Ja jau vienīgais balkons tāds, tad ko te cepaties, tā remontēšanai jau nu naudas pietiks!

  2. 1. Tā apsaimniekošanas nauda ko maksājiet ir kapeikas par ko neko tā arī nevar izdarīt! Normāli būtu vismaz 1,20-1,60 Ls/m2,tad varbūt kādu sīkumu varētu arī pielabot!

    2. Sāciet reiz cilvēki mīļie domāt ar galvu! Gribējāt eiropu-dabūjāt,noprivatizējāt dzīvokļus-tad arī domājiet un apsaimniekojiet paši savus balkonus un visu pārējo ko noprivatizējāt! Padomija ir beigusies! Nevariet pavilkt ejiet ar telti uz mežu!

    3.Kur ir problēma? Paņemiet kredītu uz 20.gadiem , kapitāli atremontējiet visu māju un dzīvojiet cepuri kuldami! Sāciet reiz domāt ar smazenēm ja tādas vēl ir palikušas!
    (dzīvs piemērs pilsēta Valmiera kur jau ir atrestaurētas vairāk par 10. mājām, tur nezkāpēc neviens neņaud bet dara)

    1. 100% piekrītu visam iepriekš minētajam komentāram. Bet jāatzīstas tajā, ka cilvēki nedomā ar galvu-nedomā par siltināšanu un vēl joprojām baidās no vārda-kredīts. Un tas Meiera “biezais” mersis patiesībā nemaz nav tik biezs. Normāls auto, kuru, domaju, ka šeit esosie komentētāji vismaz 30% spētu iegādāties. Bet visiem no šiem nav ne savu veikalu, ne būvfirmu. sie visi ir parasti strādnieciņi. Kas prot apieties ar netu, redzēs cik maksā šads auto. Izturību Meieram un vina cilvēkiem un mazāk to stulbo bļāvēju un mazāk to padomju laiku cilvēku, kuri vēlarvien domā, ka par apsaimniekošanas naudu ir jāveic visi remonti utt. KATRA DZĪVOKLIS TAGAD IR PRIVĀTĪPAŠUMS UN PAR TO IR JĀATBILD KATRAM PAŠAM UN JĀREMONTĒ ARĪ KATRAM PAŠAM. Un Solvitas komentārs man pašam liekas tik neloģisks, kā viņa pati, ja vien tā ir tā Solvita, par kuru domāju

      1. Pats esmu saskāries ar šādu cilvēku domāšanas veidu, jo atbildu par daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanu. Arī daļa šīs mājas iedzīvotāju brēkalē par to, ka it kā nekas netiekot darīts, bet ko gan var gribēt, ja pat pašu lemto maksājumu – 10 santīmus par kvadrātmetru daudzi pacieš kā zobu sāpes (daži nemaksā pat tos).

        1. Pilnīgi piekrītu ,mēslus gāzt uz galvas var katrs ,bet izdariet paši kaut ko savā labā vismaz maksājiet maksājumus kā pienākas un tad brēciet

      2. Atbalstam. Skaidrs , ka nav nekādas loģikas. Ja aizņemas naudu bankā , tā arī jāatdod pie tam ar procentiem. Bet ja nevar samaksāt jau tagad maksājumus par ūdeni utt, un kādam iznāk piemaksāt arī par kaimiņu, tad kurš piemaksās par aizņemšanos?

    1. nopērc tu arī tādu tev kāds liedz un pierādi ka tā nauda aiziet tajā mersī ,mēsls

  3. Ņemiet kredītu bankā, bankas jāsilda. Un tikai Dievs zin , kas rakstīts liktens grāmatā. Tad maksāsiet aizdevumu, un dzersiet tikai tēju, jo ēšana vairs nebūs aktuāla. Un tā var pienākt mūža novakars ar rūcošu vēderu, bet toties saremontētu balkonu.

  4. Vispār jau par visu atbildību nes īpašnieki arī par apsaimniekotāju izvēli….paši visu izlemj… apsaimniekotājs ir tikai pakalpojuma sniedzējs….žēl ka daudzi to vel nav sapratuši….

  5. Tad, kad bija iespēja iegūt ES līdzekļus mājas fasādes restaurācijai un siltināšanai, tad divkosīgās pensionāres kategoriski atteicās dot savu parakstu par projektu. Tagad lai kož pašas sev pirkstos.

  6. Visur normāli cilvēki domā par mājas siltināšanu, jo pienāks brīdis kad tās padomju būves sabruks. Sabilē pensionāri nosiltināja māju un tagad kredīts ir mazāks ar visu apkuri kopā, nekā bija pirms tam tikai par apkuri, un ziemā pat nav katru dienu jākurina. Nevajag baidīties, it īpaši pensionāriem, jo nav jau ko zaudēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *