Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kandavas komunālā saimniecība atkal paliek bez vadītāja

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 19. augusts 18:58

16. augustā redakcijas e-pastā ienāca vēstule no Kandavas novada domes ar paziņojumu, ka no amata tiek atbrīvots Kandavas komunālās saimniecības līdzšinējais vadītājs Pēteris Krampītis. Turpat arī uzskaitīti tie, domesprāt, pārkāpumi, kāpēc tāds lēmums pieņemts. P. Krampītis šajā amatā nav pavadījis pat gadu un komunālo saimniecību sāka vadīt tūlīt pēc tam, kad  līdzīgi – vienas dienas laikā – tika no šī uzņēmuma vadītāja pienākumiem atbrīvots viņa priekšgājējs Egils Bariss. Nu vēsture atkārtojās, tāpēc par to, kā šāda situācija izveidojusies, vaicājām gan novada domes priekšsēdētājai Ingai Priedei, gan arī pašam P. Krampītim.

Kā viens no pirmajiem iemesliem, kāpēc uzņēmuma vadītājs atbrīvots no amata, tiek minēti ūdensapgādes un kanalizācija tarifi, kas tikko kā iesniegti arī izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai un sacēluši iedzīvotājos sašutumu vētru, jo dažviet kāpums paredzēts pat 45% apmērā – 1,51 €/m³ par ūdeni un 1,49 €/m³ par kanalizāciju.

P. Krampītis uzsver, ka tarifi ir reāli, tas ir – ekonomiski pamatoti, it īpaši, ja ņem vērā, ka klientu jeb šī pakalpojuma lietotāju skaits Kandavā ir krities un attiecīgi arī šī pakalpojuma sniegšana kļūst dārgāka.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 18. augusta, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. muša teica:

    Vēl vajag pastāstīt par iecerētajiem apkures tarifiem! Nav saprotams, kā Kandavas pamatiedzīvotāji – pensionāri spēs šos pamatīgi sakāpinātos tarifus samaksāt! Varbūt ieteiks ķerties pie ātrajiem kredītiem, vai steigšus pārvākties uz pansionātiem?

    • devīze teica:

      Kandavas novads dzīvo ar garšu ! :)))

    • Pēteris Krampītis teica:

      Ja tautai nav labi apmaksāta darba un līdz ar to arī naudas, un tā nespēj norēķināties par savu pamatvajadzību apmierināšanai nepieciešamu pakalpojumu saņemšanu, tad akmens ir jāmet valsts un novadu pārvaldes dārziņā. Kādu laiku jau var pievērt acis un pa kluso subsidēt pakalpojumu sniegšanas izmaksas, tādā veidā maskējot savu neprasmi vadīt, bet problēmu tas nerisina. Pienāk laiks un īlens tāpat izlien no maisa un tad ir kaut kas jādara. Vienkārši pasakot, ka tautai naudas nav un tāpēc visam ir jābūt lētākam, nekas nemainīsies.

      • Pēterim Krampītim teica:

        Bet šie jautājumi nebija jums jārisina! Tie jārisina pašvaldībai!
        Jums jārisina jautājumi, kuri skar tieši komunālo saimniecību!
        Ziniet, manuprāt, jūsu vadītajai iestādei nebija pozitīva komunikācija ar pašvaldību!
        Par to liecina laikrakstā citētais jūsu teiktais, ka jūs uz muļķīgiem e pastiem domei neatbildat…trūkst vārdu, ja tā tiešām bija…
        Atpūtieties!

      • M. teica:

        Šie jautājumi jārisina valstiskā līmenī un pašvaldības līmenī, tā taisnība, bet kur visus šos gadus ir bijusi valsts un kur pašvaldība? Kāpēc Rozenfelds, Ķieģelis, Bārenis, Štoferts šos jautājumus nav risinājuši? Darba taču Kandavā nav sen, vai viņi to nezināja? Pa gabalu redzams – dzīvo paši labi, tagad vismaz viens atlaists cilvēkus atcerējies – tas labi, bet vajadzēja par to domāt ar pirmo darba dienu stājoties šai amatā, ne ar pēdējo.

        • Pēteris Krampītis teica:

          Interesanti būtu uzzināt kādā veidā pašvaldības kapitālsabiedrības vadītājs varētu ietekmēt novada iedzīvotāju dzīves līmeni un maksātspēju. Tā jau mēs varam aizrunāties līdz tam, ka esmu bijis vainīgs gan grēka plūdu izraisīšanā gan Jeruzalemes dedzināšanā. Murgs kaut kāds!

          • M. teica:

            Jūs taču strādājāt komandā ar šiem cilvēkiem un esat pat vienā partijā.Kad ir izdevīgi, tad slēpjaties zem frāzes “politisks pasūtījums” un pašvaldības kapitālsabiedrības vadītājs, bet kad politiski jāstrādā un visiem novada politiķiem jādomā kā palīdzēt uzņēmējiem radīt šīs darba vietas, tad ir tikai “čiks”.

            • pašvaldības darbonis (Dievs debesīs) teica:

              Lai Kandavā nodarbotos ar uzņēmējdarbību, uzņēmējiem ir jāprotas un godīgi jāmaksā “kalims”. Negribiet to darīt ar labu, ejiet kur acis rāda!

  2. ww3 teica:

    pansionatu ar jāspēj samaksāt

  3. Jānis teica:

    Varbūt beidzot komunālā jomā būs kārtība!
    Noteikti konkursa kārtībā jāieliek šajā amatā cilvēks, kurš patiešām grib strādāt kandavnieku labā, nevis atsēdēt savu laiku! Un amatā, manuprāt, vajadzīgs jauns cilvēks ar skaidru un tālākredzošu galvu!
    Pensionāriem jāatpūšās! Viņi savu laiku ir nostrādājuši!
    Un jācer arī, ka tarifi tiks saskaņoti ar domi un deputātiem, nevis viss darīts uz savu galvu, nerēķinoties ne ar vienu!
    Vispirms gan vajadzēja uzlikt par pienākumu sakārtot strūklakas, tās iztīrot, sakārtot afišas stabus, tos salabojot un pārkrāsojot utt., un tikai tad atbrīvot, jo nekas jau nav padarīts!

    • Pēteris Krampītis teica:

      Te nu vietā būtu ieteikums turpmāk ar deputātiem saskaņot arī sviesta cenas un algu lielumu novadā. Pašreizējās pozīcijas deputāti laikam uzskata sevi par brīnumnūjiņu, kuri spēj ar vienu savas kuslās rociņas mājienu izmainīt ne tikai ekonomiskos procesus novadā, bet arī ūdensapgādes un kanalizācijas tarifa aprēķināšanas metodiku. Protams, savas “visspēcības” apziņā aizmirstot, ka deputāta mandāts netiek izsniegts komplektā ar smadzenēm. Tās vai nu ir, vai nav!
      P.S. Ja tās strūklakas tev neļauj pa naktīm mierīgi gulēt un uzskati, ka iepriekš neviens neko nav darījis, tad uzloki ūziņas, mērc savas spalvainās kājeles ūdeni iekšā un sāc berzt! Varbūt domes vadība novērtēs tavas muguras lunkanumu un apstiprinās amatā bez konkursa (vai arī saliks vērtējumā augstākas atzīmes par maksimāli iespējamām).

      • Jānis - Krampītim teica:

        Redziet – jūs pat komentāros nevariet iztikt bez cinisma!
        Jums būtu bijis jāpriecājās, ka iedzīvotāji redz to, ko jūs neredziet, un pasaka to priekšā!
        Neuztraucieties, man jūsu vietu nevajag un jūsu vietā arī strūklakas negrasos tīrīt! Iztīriet vien pats, vismaz vienu darbu pirms aiziešanas būsiet izdarījis!

  4. Aldis teica:

    Iecerēto tarifu paaugstinājumu vadība cer atsaukt. Visi minētie darbi bij uzdoti veikt, bet nekas nav paveikts. KKP lidz šim vispār nebij nekāda interese ko darīt , tik saņemt naudu

  5. rozijs teica:

    Bariss vismaz kaut daŗīja ,bet kādam viņš ļoti nepatika

  6. Dainis teica:

    Vaitad šitam tipiņam nevar kādu sodu piemērot laj pārējie domātu parēizāk

    • Jānis teica:

      Gan jau dome izdomās!
      Lai gan – ja jau atbrīvots…
      Bet ļoooti laba jūsu ideja!

      • secinājums teica:

        Lai domātu vajag būt kaut nedaudz smadzenēm, bet, ja daba šajā ziņā ir apdalījusi un domāt nav ar ko, tad atvainojiet – iznākums ir tāds, kādu mēs tagad redzam.

    • zini teica:

      Par kaitniecību un izsaimniekošanu ir kāds pantiņš.

    • Pēteris Krampītis teica:

      Tieši tā, – vajag sodīt un varbūt pat ar uzspraušanu uz mieta! Tāda nekaunība taču novadā vēl nav pieredzēta, jo kā var atļauties domāt un darīt kaut ko savādāk kā noteikuši sevi par praviešiem pasludinājušie pozīcijas deputāti. Brīnišķīga lieta tā demokrātija – staigā pa pasauli parasti cilvēciņi, bet tikko ar neko nepamatotiem priekšvēlēšanu solījumiem apmuļķotie vēlētāji iebalso šos deputātu krēslos, tūlīt iegūst pārcilvēcisku gudrību un sāk uzskatīt, ka viņiem ir vienīgais pareizais viedoklis jebkuras problēmas risināšanā.

  7. ... teica:

    Baigi ērti – nu visas nelaimes varēs uz šamējo nogrūst:)

    • ??? teica:

      Pats jau vien visas ziepes sastrādājis! Būtu vismaz no pagasta iedzīvotājiem kaunējies!

      • Jānis - ??? teica:

        Pilnīgi piekrītu!
        Darbā skaitījās nepilnu gadu, bet uzvedās kā pilsētas karalis – uz e pastiem domei nav jāatbild, iedzīvotāju ieteikumos nav jāieklausās, kuri redz vairāk utt.
        Pensionārs lai atpūšās!

    • Jānis teica:

      1) Tāds termins – šamējais – neeksistē!
      2) Viņš bija šī dienesta vadītājs, kuram jākontrolē tā darbs, bet tas NETIKA DARĪTS!!!

      • ... teica:

        1.Ui, kā mani krata tavi aizrādījumi:)
        2.Un ku ta tu tik skaidri zini, ko ŠAMĒJAIS darīja vai nedarīja?

        Es jau teicu – viss, kas tagad būs sūdīgs, piemēram, laika apstākļi, tiks norakstīts uz Krampīti (tas takš tik ērti).Varam arī saderēt!

  8. Pēteris teica:

    Un ko tad tā aiztāvi?
    Un tik nasks, bet savu vārdu gan baidies rakstīt…tikai muļķības!

    • ... teica:

      Ja nu gadījumā tu esi transformējies “Jānis” un tas komentārs ir man – neko es neaizstāvu, tikai aicinu uz draudzīgām derībām:)
      Vēl varam likts stafkas uz to, kurš “kritīs” nākamais…

      • Pēteris tev - ... teica:

        Ak, tad tu esi transformējies no cilvēka ar vārdu uz …- interesanti!
        Lai iet pensijā un tiek atbrīvoti ( nevis krīt, kā raksti, nav jau kara laiks) visi, kuri negrib strādāt, un viņu vietā ieliek jaunus, gudrus, izdarīgus cilvēkus!

  9. Eu, kandavnieki! teica:

    Jums neliekas dīvaini, ka pie mums Kandavā visi slikti, jau trešais vai ceturtais komunaļņiks nokosts, uzņēmēji izputināti, bet deputāti nevainīgi kā tikko ieņemti zīdaiņi. bet gandrīz visi šitie paši taču balsoja arī par Rozenfelda, Bāreņa, Ķieģeļa un Štoferta stulbībām.
    Un ziniet, ko uzņēmēji saka? kandavā visi par savām kapeikām grib vēl izspiest pa kukulītim, jāstrādā uz parāda, ”jāpalīdz” priekšniekiem būvēties, un tad vēl tev nesamaksās. Un tarifiem Kandavā jābūt milzīgiem, pēc fakta, jo tas ir loģiski- vecās komunikācijas ir sapujušas, ir gari komunikāciju tīkli, sarežģīts relejefs, bet lietotāju tikpat kā nav. Nu ko tad var gribēt?

    • kandavniekam teica:

      Tāpēc ir jāstrādā, lai visu uzlabotu!
      Bet, kuri to negrib – lai atpūšās un netraucē tiem, kuri vēlās, lai Kandava būtu skaista un iedzīvotāji to mīlētu!

  10. tikai par teica:

    Inga un Gunda ir loģiskas un drosmīgas, situāciju saprot, uz to mēs, vēlētāji arī cerējām. Krampīša aizstāvības runa ir smieklīga, visi tāpat saprot, ne jau viņš viens gribēja paraādīt ka sievietes neko nevar un nesaprot, aiz viņa stāv viņa politiskais spēks – vecais komunisma rēgs. Nesanāca večiem un par to prieks.Lai spēks un izturība abām Ingai un Gundai! Tie kadavnieki, kam vēl loģisks prāts saglabājies, tie viņām tic, cer un gaida.Jums ir mūsu atbalsts!

  11. Kungiem teica:

    Sapratu-kundziskums un/jeb augstprātība-šitās ir tās īpašības, ar ko desmitgadēm slimo Kandavas pašvaldība. šitā slimīga kā ar Rozenfelada ”pirmās nakts” tiesībām ienākusi pilsētā, tā prom neiet.Kas tai domē tiek, tas saslimst:”mēs-deputāti, mums-deputātiem, sak, dieva vietnieki zemes virsū!

    • Dainis teica:

      Ja jūs vairāk lasītu grāmatas, tad saprastu, ka mēs otrā cilvēkā redzam sevi – gluži kā spogulī raugoties…tā kā vispirms labi ieskatieties sevī un tad citus nomelnojiet!

  12. Pēteris Krampītis teica:

    Varētu jau lasīt šeit komentāros sarakstītās muļķības un uzjautrināties par lielākās daļas komentētāju naivumu, stulbumu un pat nekrietnību, ja vien daļā komentāru paustie uzskati nebūtu tik nožēlojami. Neviens neko nezina, nevienam nav ne mazākās sajēgas, kas patiesībā komunālajā saimniecībā un novadā notiek, bet ikvienam ir savs vienīgais pareizais viedoklis. Acīmredzot daļai kandavnieku kā jau latviešiem pilnā mērā piemīt R. Blaumaņa attēlotais “sutkas” sindroms. Tagad nu tie lien vai no ādas ārā lai tikai (kaut anonīmi) izpatiktu jaunajiem pašvaldības vadoņiem un ir gatavi pat bez atlīdzības bučot tiem rokas, kājās un arī vietu zem jostasvietas. Tā tikai turpināt un novads ies kalnā rūkdams! Nevajadzēs ne nopietnas zināšanas, ne arī prasmes šīs zināšanas pielietot praksē, bet varēs iztikt ar augstskolām pielīdzinātās mācību iestādēs iegādātiem diplomiem un īpaši tuvu “pazīšanos” ar novada vadoņiem.

  13. Guntars teica:

    Visus šos gudros komentētājus,spriedelētājus,ciniķus,kritizētājus ielaist aplokā mušas ganīt. Visi tik gudri,ka dirst nav ko pasūtīt,laikam būs pašam jāiet. Palasot jūsu komentārus (lielāko daļu) slikti paliek. Kā jūs paši ar savu žulti neesat aizrijušies??? Tik daudz naida,skaudības, liekulības. KARMA ATCERIETIES CILVĒKI MĪĻIE ((( KARMA )))

    • Jenna teica:

      Pēteris no visa ta Kandavas ierēdņu bara ir pats adekvatākais un normalākais.

      • Dainis teica:

        Jenna, tu tikko pamodies no dziļa miega, kurā redzēji tik gaišas vīzijas…
        Pamosties un redzēsi realitāti, kura nav tik spoža, kā raksti un domā!

        • secinājums teica:

          Pārmetums vietā, jo kā gan Jenna var atļauties neņemt vērā novada vadoņu norādījumu riet uz to personu vai notikumu, uz kuru tajā brīdī ir nepieciešams. Tas, ka novads krīt bezdibenī, ir aksioma, un šādi domes lēmumi tikai paātrina šī kritiena ātrumu. Nulles, viduvējības un tukšas vietas savienība nekad nav nesusi un arī šajā sasaukumā nenesīs augļus. Varbūt, ka tas ir pat labi, jo tikai sagraujot veco, var atbrīvot vietu jauna radīšanai.

          • Dainis - secinājumam( žēl, ka neraksti vārdu) teica:

            Jaunajam?
            Bet tikko taču bija pašvaldības vēlēšanas un bijušos vadoņus nolika pie vietas un ielika jaunos.Nākamās vēlēšanas, kā zini, pēc 4 gadiem.
            Par kādu jauno tad runā?

    • Guntaram teica:

      Katrs visu redz pēc sevis – kāds esi pats, tādus redzi apkārtējos un komentārus!
      Cinismu un dusmas var izlasīt tikai un vienīgi paša Krampīša komentāros, izlasi labāk!
      Tieši par karmu varam padomāt, jo visas dzīvās būtnes ir atbildīgas par savu karmu — par savām rīcībām un to sekām…

  14. lasītājs teica:

    skaidrs, ka komentārus neraksta pats Krampīša kungs 🙂 vietējā literāta pieskāriens jaušams 🙂

  15. spriediet paši teica:

    dusmīgs komunālās pārvaldes vadītājs tā neizsakās:) :

    – Acīmredzot daļai kandavnieku kā jau latviešiem pilnā mērā piemīt R. Blaumaņa attēlotais “sutkas” sindroms. Tagad nu tie lien vai no ādas ārā lai tikai (kaut anonīmi) izpatiktu jaunajiem pašvaldības vadoņiem un ir gatavi pat bez atlīdzības bučot tiem rokas, kājās un arī vietu zem jostasvietas.

  16. Pliki bet veseli teica:

    Naudas Kandavā nav un tāpēc Kandavas novada pašvaldība iestājas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīklā.

  17. Pēteris Krampītis teica:

    Acīmredzot ir jābeidz šī neauglīgā diskusija, tāpēc ir nepieciešams dot rezumējumu komentāros izskanējušajiem viedokļiem, apgalvojumiem, apsūdzībām un vērtējumiem. Variet būt droši – komentārus rakstu es pats, jo man nesagādā grūtības izteikties gramatiski pareizā latviešu literārajā valodā. Dažāda veida studiju procesu ietvaros augstskolu solus esmu deldējis divpadsmit gadu garumā, un šajā laikā vienmēr uzskatījis zem sava goda saņemt viduvēju zināšanu vērtējumu. Tāpat savā profesionālajā darbībā, pretēji šeit izskanējušajiem viedokļiem, ikvienu darbu vienmēr esmu centies paveikt pēc iespējas kvalitatīvāk un produktīvāk. Patīkami lasīt, ka starp daudzajiem klaji naidīgajiem viedokļiem ir izskanējusi arī no naida un skaudības brīva saprāta balss, un ir cilvēki, kuri spēj reāli paskatīties uz Kandavas novada domes pastrādātajām muļķībām (savādāk tās nenosauksi, jo viņi tiešām nezina ko dara).
    Tagad par komentāros izskanējušajiem viedokļiem. Kas tikai man netiek piedēvēts – kāds no nu jau bijušās darbavietas uzskata, ka esmu bijis “iedomīgs, augstprātīgs un pat “pretīgs vecis””, dažiem Kandavas novada iedzīvotājiem atkal liekas, ka neko nedarot esmu saņēmis algu. Vēl kāds siekalas šķiezdams apgalvo, ka esmu nodarbojies ar kaitniecību un izsaimniekojis uzņēmumu. Dažus estētus neapmierina manos komentāros izskanējušais sarkasms (viņi gan asākiem vārdiem pateiktu patiesību uzskata par cinismu un nekaunību). Ir arī viedoklis, ka manī kūsājot dusmas un naids (es nemaz neprotu ilgi dusmoties), bet ticiet man – tad jau būtu jādusmojas uz ikvienu indivīdu, kurš parāda uz tevi ar pirkstu un nosauc par muļķi (Dievs viņu jau tāpat ir sodījis). To visu lasīt ir pat uzjautrinoši, jo šādu viedokļu paušana precīzi raksturo latviešu tautu un parāda, ka šāda veida sabiedrībai nav nākotnes.
    Nu ko, Kandavas novada pašreizējā vadība ir izdarījusi savu izvēli, tāpēc dzīvojiet laimīgi tālāk un ceriet, ka šis novada vadības pieņemtais vadības lēmums ir bijis pareizs un novada attīstību veicinošs. Pats turpmāk atpūsties nedomāju un pašlaik izskatu jaunus sadarbības piedāvājumus. Ar prieku secinu, ka manas zināšanas un kompetences joprojām ir aktuālas un nepieciešamas sabiedrībai.

    • kritiķis teica:

      šis ir neveikls iestarpinājums, autor:
      “ir izskanējusi arī no naida un skaudības brīva saprāta balss”

      • Skolmeistars teica:

        Gribu aizrādīt kolēģim vai kolēģei, ka katram var būt savs izteiksmes stils, un tas, kas nepatīk vienam, citam var likties pareizi. Ir taču teiciens – vienam patīk māte, otram meita, bet trešajam kleita.

        • kolēģis skolmeistaram teica:

          Tomēr Jūsu citāts, kolēģi, ir neprecīzs. Precīzs teiciens ir: “Vienam patīk māte, otram meita, citam jauna kleita!”

    • korektors teica:

      “siekalas šķiezdams”, jāliek komatos.Teicāt, ka esat ilgi deldējis augstskolu solus.

    • Krampītim teica:

      Vajag gan jums atpūsties, esiet jau pārāk vecs! Lai jauni, gudri cilvēki strādā un domā ar gaišām un gudrām galvām!

      • 100 gadīgs vecis teica:

        Vecums ir relatīva lieta, jo cilvēkiem ir jāizšķir kalendārais vecums no bioloģiskā. Ja lielākā daļa no šeit komentējošiem indivīdiem jau 50 gadu vecumā sirgs ar vecuma marasmu un smagi tusnīs pat pēc tualetes apmeklējuma, tad normāli cilvēki ar labākiem gēniem vēl 90 gadu vecumā skries palēkdamies un krogos izmetīs vilnu, dalot draiskules.

      • secinājums teica:

        Tie laiki, kad ar jaunību varēja identificēt spēku un gudrību, ir pagājuši uz neatgriešanos. Augstākās izglītības līmeņa latiņa ir nolikta tik zemu, lai to pārkāpt spētu pat pēdējais deģenerāts. Tāpēc nav jābrīnās, ka šodienas augstskolu beidzēji raksta ar grūtībām, bet matemātikā un citās eksaktajās zinātnēs neorientējas nemaz

    • replika teica:

      jāpiekrīt, ka lielāku aunu baru, kā patreiz ievēlētie Kandavas domes deputāti, grūti atrast! Ne jau par šo lēmumu vien domāju. Dažkārt pat deputāti lemj par tādiem jautājumiem, kas absolūti nav viņu kompetences ietvaros. Un tas viss tik Gundas vēlmju piepildīšanas vārdā! Dievs, piedod(i) viņiem, jo viņi nezin(a), ko paši dara!

  18. losis teica:

    Tagad,lai Ingucis ieceļ Sevčuku komunālajos par priekšnieku,viņam māja jaapkopj,kredīts jamaksā.Bet jauns un ,, izdarīgs”,gudrs un strādīgs,galu galā ir taču deputāts un muļķus jau Kandavā par deputatiem neievēl.Nu būtu laiks jaunajiem sevi parādīt darbos ne tikai murgot.

  19. Aldis teica:

    Losi, Tev jau nu vajadzētu zināt, ka deputāts nedrīkst būt kapitālsabiedrības valdes loceklis savā pašvaldībā. Tā kā ne Bariss ne Ševčuks nepretendēs, jo diez vai noliks mandātu kā Marašinskis

    • zinātājs teica:

      Tieši tā, – neviens no viņiem mandātu nenoliks, jo labi zina, ka pēc tā nolikšanas tos gaida visu pārējo kapitālsabiedrības valdes locekļu liktenis. Tas žurku bars taču nav prognozējams.

  20. Aldis teica:

    Viņi jau nu noteikti otro reizi vienā peļķē nekāps, lai klausītos Rozija murgos

    • Ha teica:

      Iekāps, iekāps, šitie paši ir kāpuši un kāps!
      Bet par Gundu un Krampīti jāsaka, žēl. Par katru savādāk, un tomēr par abiem pēc principa ”varēja būt, bet nebija”.

  21. Mudīte - patriota diagnozei teica:

    Skumji…
    Ceru, ka tu neesi to (tevis nosaukto %) skaitā…jā, bet tās blakusparādības tev piemīt gan, tā kā…visdziļākā līdzjūtība!

  22. patriots teica:

    nu, ko man vairs atliek tikai stāvēt pie dainu skapja un gudri …ties

  23. kandavniece teica:

    Neļāva man iepriekšējo komentāru uzrakstīt līdz galam, jo aizstāvu Krampīti. Lasot komentārus pārliecinājos, ka Kandavā dzīvo patiešām pretīgi un ļauni cilvēki. Žēl, ka tā…

    • kandavniecei teica:

      Spried pēc sevis? Citos tu redzi to, kas esi pati!
      Tā kā izdari secinājumus!
      Aizstāvi Krampīti, kas tev to liedz? Tikai ar argumentētu aizstāvību gan, tā, lai pārliecinātu visus, tevis nosauktos pretīgos kandavniekus!

      • secinājums teica:

        Vai tad kandavniekus vispār ir iespējams par kaut ko pārliecināt! Domāju, ka skolas gados skolotāji juka prātā, nespējot šamajiem pierādīt pat to, ka rīts atnāk tāpēc, ka Zeme griežas, bet nevis gailis nodzied.

    • nu nu teica:

      tik skaistā pilsētiņā! vai tad nu ir tik traki!.. ja domes ļautiņi ir tik ļauni un pretīgi, tas vēl nenozīmē, ka visi kandavnieki tādi ir

      • Jānis teica:

        Pašu ievēlētā dome arī nav ne pretīga, ne ļauna!
        Kandavniecei tāds cinisms kā Krampītim, tāpēc viņu aizstāv un citus apsaukā! Kā saka – tāds ar tādu sader!
        Kā teica runcis Leopolds: “Dzīvosim visi draudzīgi!”

      • secinājums teica:

        Domes darbinieki nav ne ļauni, ne pretīgi! Domē strādā daudzas jo daudzas jaukas un interesantas meitenes, bet problēma ir citur. Ir jāsaprot arī viņas, jo darbs Kandavā apkārt nemētājas, tāpēc ne vienmēr cilvēki var runāt to, ko patiesībā domā. Ziņu pienesēji un cilvēki ar lunkanu muguriņu nesnauž.

  24. Ingai Priedei teica:

    Kandavā ir vajadzīgs seksopatoloģijas centrs. Vai vismaz, lūdzu, nodrošināt Kandavas novada iedzīvotājiem regulārus seksopatologa apmeklējumus.

  25. kolēģis teica:

    izskatījās, ka Mudīte jau aizvāca šo..

  26. :pareizi teica:

    viņam sieviešu vietā sāka vīrieši rādīties DD

  27. valdeķnieks teica:

    Kandavai šodien svētki. Svinam!

    • J. teica:

      kas par svētkiem?

      • mjā teica:

        kapu svētki jau garām

        • Tā ir! teica:

          Kapu svētki NAV garām. !!
          Taču komunālie atbild par kapsētu arī pie baznīcas. Visur frizē zālājus bez sajēgas- tikko tie bišķit redzami Kapsētu pilsētas centrā, pie promenādes, baznīcas – 2 reizes gadā! Par to ar paldies” atlaistajam kungam?!

          • ieteikums teica:

            Kandavā visam jābūt zaļam (zaļo priekšvēlēšanu solījums), tāpēc neko pļaut vai ravēt nedrīkst. Un vispār, mazāk vajag ložņāt pa visiem pakšiem un lūrēt kur nevajag!

          • Tā nav teica:

            Politiska pasūtījuma dēļ veikta neuzticības izteikšana tomēr atšķiras no prastas atlaišanas, un tai ir visai attālināts sakars ar atbrīvotā darbinieka darba rezultātiem. Vienkārši pie varas nonākusī kompānija nevēlas sev pietuvināto vidu redzēt cilvēkus no citiem politiskajiem spēkiem. Acīmredzot viņi nesaprot, ka piederība pareizajam (tas ir, tajā brīdī pie varas esošam) politiskajam spēkam uzreiz nedod ne zināšanas, ne arī pieredzi. Tas, ka šodien skolu beigušie ir iemācījušies gudri vāvuļot, vēl nav panaceja arī labiem saimnieciskiem rezultātiem. Visticamāk arī šoreiz būs tā – gribējām kā labāk, iznāca kā vienmēr.

    • valdeķniekam teica:

      Tu kaut ko nejauc?

      • hm teica:

        vai 23. datumā neuzlika Kandavā kuili Bārenis?

        • hm... teica:

          Neatceros…bet man personīgi ļoooti nepatīk!

          • J. teica:

            kuiļa svētki šodien?:)

            • laucinieks teica:

              Runā, ka agrāk raganas uz slotām pa naktīm lidojušas, tāpēc Kandavā varētu tikt ieviesta tradīcija pilsētas vadoņiem novada svētkos izjāt gājienā uz dresētiem melniem kuiļiem. Tas būtu Kandavas pilsētas simbolam atbilstoši un dotu ienākumus arī novada lauksaimniekiem, jo veselu kuiļu armādu vajadzētu gan pavairot un gan arī speciāli apmācīt. Atdzimtu arī senā seglinieku profesija.

              • ūūūū teica:

                tev trūkst kuiļu aramādas Kandavas apkārtnē??? mednieki kapitulējuši. ..nevar vien izšaut kā saaudzēti… sprāgst katru nedēļu pa pieci, pa seši .. pvd šausminās

  28. Lai iet teica:

    Uzsaucam tostu visiem Kandavas kuiļiem!,, pāri palikušiem

  29. kandavniece teica:

    Par ļauniem un pretīgiem cilvēkiem nosaucu komentāru rakstītājus, kuri “norej” Krampīti, nevis domes darbiniekus un visus kandavniekus. Diez kā jūs paši justos, ja būtu Krampīša vietā, par sevi lasot visādas riebeklības?
    Domes darbiniekiem un visiem pārējiem kandavniekiem nav nekāda vaina, forši cilvēki, izņemot tos “rakstniekus”.

    • laucinieks teica:

      Es Krampīša vietā nemaz neapvainotos, jo visi viņam izteiktie pārmetumi vairāk izklausās pēc prastiem un neargumentētiem sētas kranču vaukšķiem uz mēnesi ziemas vakarā. Klīst taču runas, ka viņš esot traucējis dažām personām izcelt ārā 2016. gadā siltumprojektu sagatavošanas periodā tajos ieshēmoto naudu.

      • Jēpis teica:

        kuram tad vins vareja traucet Gundai Ingai vai Egīlam…??

      • eu, lauķi, teica:

        kāpēc viņš negāja uz KNAB?

        • pilsētniekam teica:

          Ir jāgriežas nevis KNABā, bet gan ENAPā, jo šeit iejauktie šodien skaitās “politiķi”. Par gan pat kaķiem jāsmejas, bet vismaz viņi sevi par tādiem uzskata.

          • lauciniekam un pilsētniekam teica:

            Ja jau viņam ir tik zināmi fakti, tad lai dodās uz tiesībsargājošām iestādēm!
            Un jūs abi līdzi – rociņu paturēt, lai nav šeit jāvaukšķ!

          • boļševiks teica:

            Ziņot par Latvijas pašvaldībās notiekošajām nelietībām nav lielas jēgas, jo iestādes, kurām šie jautājumi būtu jārisina, ir radītas viena iemesla dēļ – nevis cīnīties pret, bet tieši piesegt korupciju. Buržuāziskas valsts pastāvēšanas pamatmērķis taču arī ir nodrošināt savas šķiras labklājību uz tautas masu ekspluatācijas rēķina. Un tā kā ar ar darbu Latvijā dižu labklājību nodrošināt nevar, tad ir nedaudz japashēmo. Kungi jau nezog – kungi vienkārši paņem to, kas viņiem pienākas!

    • trallallāāā! teica:

      asegloju melnu kuilu, un aizgāju uz krodziņu..:)

    • kandavniecei (kam) teica:

      Dižā aizstāve – vai tikai pati neesi krampītis (e)???
      Komentāros lielākoties minēti viņa nepadarītie, jeb vispār nedarītie darbi!
      Uzskaiti, ko viņš tik dižu ir padarījis, lai viņu aizstāvētu?

      • ieteikums teica:

        Vai nebeigsiet vienreiz izplatīt melīgu informāciju par padarītiem vai nepadarītiem darbiem!

        • ieteikumam teica:

          Nemētā savas, it kā, pārgudrās frāzes, bet pastaigā pa Kandavu un paskaties – kā tā izskatās, un tad sapratīsi, cik daudz nepadarītu darbu, kuri jāveic komunālajam dienestam, ir nepadarīti!

          • secinājums teica:

            Pilnīgi bezjēdzīga replika, jo, acīmredzot, nesaproti KKP kompetenču robežas – viņiem taču iepriekšējās varas daudzus darbus ir atņēmušas un atdevušas sev pietuvinātiem ļautiņiem. Pilsētas sakopšanā komunālie dara tikai to, ko dome attiecīgā brīdī ir gatava finansēt.

            • secinājumam teica:

              Maz zini…
              Lieta tāda, ka tieši komunālais dienests, ar vadītāju priekšgalā, neko ne redz, ne vēlās redzēt un darīt!
              Domei vairākkārt esmu zvanījis par daudziem, acīs krītošiem, darbiem, bet tur atbild, ka n-tās reizes ir teikts KKP, bet tie nereaģē!
              Un, ja esi tik zinošs ( varbūt raksta pats atlaistais vadītājs) viņu aizstāvis, tad pasaki – kā tas nākās, ka KKP atkal gribēja palielināt tarifus gan ūdens, gan kanalizācijas patēriņam, bez saskaņošanas ar domi?
              Tev tas šķiet normāli? Man nē!
              Pārkopēju tev skaidrībai –
              2017. gada 12. augustā 06:04
              Kasjauns.lv
              KANDAVĀ ŪDENS KĻŪS DĀRGĀKS!
              Kandavas novadā no nākamā gada plānots palielināt ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus.
              Uzņēmums “Kandavas komunālie pakalpojumi” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedzis savu projektu.
              Paredzēts palielināt ūdensapgādes tarifu no 1,06 eiro līdz 1,51 eiro par kubikmetru, neskaitot PVN, kanalizācijas pakalpojumu tarifu – no 1,31 eiro līdz 1,49 eiro bez PVN

              • secinājums teica:

                Pēc Jūsu loģikas iznāk, ka dome nemaz nav vajadzīga, ja jau komunālajam dienestam pašam ir jāizlemj ko pilsētā un lauku teritorijās darīt un ko nedarīt. Laikam esi aizmirsis, ka par par visu šodien ir jāmaksā – jūsu visu tā nīsto sociālismu paši nolikvidējāt.

                • secinājumam teica:

                  Redzu, ka esi diezgan tukšs cilvēciņš, kuram patīk tikai kulstīt tukšus salmus, nevis loģiski domāt!
                  Nedaudz atgādināšu, ka katrai iestādei ir savs nolikums, kurā minēti gan pienākumi, uzdevumi, gan tiesības, kuras ir jāpilda un svarīgākie jautājumi jāsaskaņo ar augstāk stāvošām iestādēm!
                  Un nepiesauc agrākos laikus!

  30. ieteikums teica:

    Apsegloju melnu kuili – varētu kļūt par Kandavas himnu

    • Rita teica:

      Varētu Kandavas novada ģerbonim noņemt to kuili, lai paliek tikai čuču ziedi uz zaļa, nevis sarkana fona. Tā, manuprāt būtu skaistāk!
      Nesaprotu, kuri šādu ģerboni vispār izdomāja?
      Arī tas izveidotais kuilis pakalnā pretīm bibliotēkai- izskatās neglīts!
      Atvainojiet, tas nav tieši par šī raksta tēmu, bet pastarpināti jau ir, tāpēc izteicos.

  31. KRAMPIS teica:

    Spēle smilšu kastē Kandavas novads beigusies. Mazie puikas un meitenes kas to veidoja izauguši lieli, un nevar atvadīties no rotaļlietām. Savukārt nākamā paaudze ievērojot priekšgājēju tradīcijas, bija tikai katrs par sevi. Jāatdzīst, kā var saukties viena vieta apdzīvota par attīstības centru, ja ik katru 4-gadu posmā pazūd 2000 iedzīvotāji. LIKVIDĒT un APIEVIENOTIES kam patiesi attīstošam.

  32. Krampim teica:

    Vai, tavuprāt, vajadzētu apvienot visus 110 novadus un 9 republikas nozīmes pilsētas vienā kopīgā, piemēram – Latvijā?
    Un tad iedzīvotāju skaits nesamazināsies?
    Un tā ir bijis, un, manuprāt, būs vienmēr, ka tā saucamie centri attīstīsies vairāk kā bijušie mazākie pagasti.
    Nezinu, bet, manuprāt. ne slikti dzīvoja daudzu mazo pagastu iedzīvotāji pirms 2009.gada reformas, jo dzīvoja ar saviem līdzekļiem ( ne kā tagad – gaida ES līdzekļus), kā arī nebija tāda politiska ietekme, kāda tā ir tagad.

    • KRAMPIS teica:

      Attīstības spēju – mazspēju nosaka esošā resursu kapacitāte. Lai arī zināšanas par Latvijas teritoriālo iedalījumu ir teicamas, tas negarntē spēju nodrošināt atttīstību/komentāru monitorētājam no domes/.

      • Krampim teica:

        Nerunā pats sev pretīm – rakstīji, ka jāapvienojas, lai spētu attīstīties. Tāpēc minēju par visas LV apvienošanu, jo tad līdzekļi būs daudz!
        Ne jau domē vien strādā cilvēki, kuri saprot un seko līdzi notikumiem LV. Tā kā neesmu no domes, un domāju, ka arī tu neesi.

        • KRAMPIS teica:

          Domāju manas ideoloģijas pretinieks, bet izrādījās līdzīgi domājošais. Nu tad par pievienošanos/apvienošanos.

          • Krampim teica:

            Nekad neesmu pret jaunām idejām, tikai tām jābūt pamatotām!
            Kandava jau bija pirmā Latvijā (Rozenfelda vadības laikā), kas veica šo teritoriālo reformu. Bet vai tas mainīja ko uz labo pusi apvienoto pagastu iedzīvotājiem…neesmu pārliecināta…
            Un, ja vēl vajadzētu veidot lielākus novadus, pēc vides ministra prātojuma, vai tas mainīs iedzīvotāju labklājību?
            Kaut kā nepārliecina…

            • KRAMPIS teica:

              Pārvietjosos ar divriteni LejasKandavā. Apspriežmam esošo situāciju. Būtu tīkami tikties.

              • Krampim teica:

                Te jau visu tā korekti izrunājām!

              • Kandavai ir jāuzplaukst! teica:

                Ķieģeļam nebija nauda ,lai riteņbraucēju celiņus apzīmētu ar norādēm, bet stulbam, nesaprotamam , sakropļotam KANDAVAS uzrakstam pie Senču pilskalna atradās. Lai pats nojauc!!!To nesaprot ne latviets, ne angls, ne vācs.
                Pret jaunievēlēto domi nebūtu jābrēc . Vadībai IR nepieciešama sava komanda, lai darbi veiktos. Pēc gada, diviem varam izdarīt vērtējumu, ne 2 mēnešiem.
                Saspringstam un daram paši, cik varam, SAVAS pilsētas labā.

    • Nu ja teica:

      Zaļzemnieku feodālajai iekārtai jau nav ne vainas, jo katram ZeZeesam pa feodālajam lēnim, par kura attīstību jādomā tikai tik, lai nauda pietiktu vispirms pašiem-vadošajai komandai, un tās tuviniekiem, jā, nu kaut ko jau vajag tautai arī, nu kaut ko tādu-par salīdzinoši mazu naudu, bet ar troksni, kā no trīsmiljonu projekta ”otkata” Promenādi un kuili. Nu varbūt kādu veloceliņu no nezinu kurienes un kurieni vai arī uguņošanu vienreiz gadā.Trīs četri pļukšķi gadā tautai un ”mazo, mīlo novadiņu” spicītes var dzīvot zaļi trīs paaudžu garumā.

      • secinājums teica:

        Precīzi pateikts, un, galvenais, lai neviens svešais nerādās silei ne tuvumā. Kas ar mums latviešiem notiek, ka vienmēr pielaižam pie teikšanas labākā gadījumā viduvējības, bet no sakarīgiem cilvēkiem baidāmies kā velns no krusta!

  33. Valdis teica:

    ir jālikvidē beidzot tas parazītu kantoris – Latvijas Pašvaldību savienība. Izsūc pašvaldību naudu.

    • Valdim - Pēteris teica:

      Bet tikko taču pārvēlēja LPS priekšsēdi Jaunsleini uz Kaminski, un nobalsoja visi 172 pašvaldību priekšsēži, kuri bija ieradušies.
      Tā kā pašvaldību vadītājiem laikam nešķiet, ka šī iestāde nav vajadzīga un par tās eksistenci ir jāmaksā!

      • Kārlis teica:

        pašvaldību vadītājiem arī neliekas, ka jāt ar melnu kuili nav nekas liels

        • Valdis Pēterim teica:

          nu tad pasaki, ko pašvaldību savienība dara lietderīgu, ka par to no pašvaldību naudas katla būtu jāmaksā?

          • Valdim - Pēteris teica:

            Tas tev jājautā pašvaldības vadītājai!
            Bet LPS Statūtos rakstīts – Biedrības darbības pamatmērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju vietējo un reģionālo interešu pilnīgāku pārstāvību, veicinot iedzīvotāju līdzdalību publiskajā pārvaldē un nostiprinot pašvaldību demokrātiju un pašvaldību institūciju veiktspēju.
            Tālāk seko arī LPS uzdevumi, ar kuriem vari iepazīties viņu mājas lapā.
            Teikšu atklāti – neko īpaši labi es arī tur nesaredzu!

            • Valdis - Pēterim teica:

              tu vienkārši paskaties, cik tur tie liekēži sēž. Simtiem padomnieku un ekspertu! Un visi viņi ir apmaksāti! Un kāds labums mums no viņiem, a? Apaļa nulle!

        • Valdis - Kārlim teica:

          Paši jau tādus deputātus, un tālāk – vadītājus ievēlējām!

  34. padomniekam - padomdevējs teica:

    Savstarpēja vienošanās panākta! Super!
    Tikai tu arī pakontrolē savas domas, kuras liec uz papīra, sarunāts?

    • padomnieks teica:

      kā jau ierasts, tevi noteikti pakontrolēšu, tā kā tu mani un citus … tā kā nekas jau nemainās

      • padomniekam - padomdevējs teica:

        Paldies!
        Man patīk kontrole, ja tā ir pareiza un bez naida…tā kā viss kārtībā!

        • padomnieks teica:

          pareizas kontroles īstenošanu atstāj policijai! Es īstenošu tādu radošāku kontroli tavā virzienā

          • padomniekam - padomdevējs teica:

            Tu sāc sapņot – kāda sakarība rakstiem un komentāriem avīzē ar policiju?
            Ja gribi tēlot pārgudro, tad vismaz pats pārlasi, ko raksti, lai pārējos nesmīdinātu!
            Bet es – ko un kā gribēšu – tā izteikšu savu viedokli, bez taviem dzēlīgajiem ieteikumiem!

            • padomnieks teica:

              Paskaties augstāk un pārlasi pats tos komentārus, kur tu esi runājis par vaukšķēšanu. Tu pats taču lietoji tādus izteikumus, ne? Lai smīdinātu mūs? Lieto savus dzēlīgos komentārus tālāk, neviens tev muti netaisās aizbāzt, bet nenorādi citiem, kur viņiem doties, ar ko, un kā izteikties.

              • padomdevējs teica:

                Atkārtoju:
                Ko un kā gribēšu – tā izteikšu savu viedokli, bez taviem dzēlīgajiem ieteikumiem!

                • mežakuiļi teica:

                  ko un kā gribēsim smiesimies par tevi un komentēsim 🙂

                  • mežakuiļi - žurnālisti teica:

                    To jau jūs mākat vislabāk – ņirgāties par cilvēkiem!
                    Tā kā – uz priekšu!
                    Tikai maz tur mežakuiļu – vairāk mežacūku!
                    Un, es vēl gribēju apsveikt šodienas vārda dienā…paldies, ka laikus parādījāt, kas esat!
                    Un pašas jūs- žurnālistes – sevi nododat ar šiem pievienotajiem spociņiem!

                    • opā teica:

                      kā tur viens teica – garām. Tēmē vairāk uz Kurzemes pusi.

                    • Ivonna teica:

                      Paldies par nez kur pazudušo vēlmi sūtīt apsveikumus… Tādēļ vien biju gatava Jums atvērt acis – Jūs alojaties,piedēvējot žurnālistiem un man konkrēti komentārus šajā sadaļā. Piedodiet, tam vienkārši ikdienā neatliek laika; portālam ir cits redaktors…

  35. Aldis teica:

    Jaunais KKP vadītājs gan ir patīkams un ļoti zinošs. Izdarīgs un komunikabls. Cerams, ka pieteiksies uz konkursu

  36. ...opā teica:

    Nepārliecināji!
    Tādus spociņus mēs – parastie komentāru rakstītāji nevaram pievienot, es mēģināju!
    Tā kā…
    Skumji…ka nepatīk tautas balss!
    Smejaties vien, žurnālisti, gan pienāks laiks, kad nospēlēs bumeranga efekts, jeb arī teiciens – “Dots devējam atdodas”…

    • padomdevējam teica:

      ja man nenāktu smiekli tik traki, es tev parādītu, kā spociņu pievienot 🙂 .. esmu vietējais, necepies.

      • p.s. teica:

        .. un sūti tik sveicienus žurnālistiem.. droši vien jau atzīmē.

        • p.s. teica:

          Necepos, viemnkārši nepatīk, ja patīk ņirgāties par cilvēkiem!
          Ja kas, tikko atkal mēģināju spociņu pārkopēt, un izskatās, ka izdevās, bet vai pievienosies – nezinu. Iepriekš neizdevās!
          Ar datoru esmu uz TU, tā kā to daudz maz pārzinu.

          • p.s. teica:

            Jā, tieši kā iepriekš – rakstot un to pieliekot – parādās, bet pievienojot komentāru – neparādās.
            Tā kā rakstiet ko vēlaties, bet mani nepārliecināsiet, ka tie nav žurnālisti!

  37. KramPIS teica:

    Saka uzrunātais krampīts
    Tas nav šleperis bet slēgs
    Ja vēl neizdosdies siltums sainis
    Kandavai būnelīdzēs pat domes Dainis!

  38. rozijs teica:

    tu jau esi rozenfelda ,,ieliktenis,,tāpec tavs mūžs kukā īss

  39. Salaid Lustīgāk teica:

    Ja tev Inga grūti iet ar krampi grīti iet: tad Salaid, salaid, salaid : lustīgāK!

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool