Aleksejs, Aleksis, Alekss
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: Ieva Lūka/LETA

Kādas ir Kandavas novada skolotāju algas?

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 20. janvāris 10:47

Atsaucoties uz lasītāju jautājumiem, kā arī vēloties izprast reālo situāciju – kāds ir pedagogu atalgojums un situācija kopumā, aptaujājām visu četru novadu izglītības iestādes. Šoreiz – par Kandavu.

Skolu direktoriem vaicājām, kāda ir augstākā, kāda – zemākā alga, kādu atalgojumu pedagogs saņem pēc nodokļu nomaksas, cik lielas slodzes un vai ir tādi, kas spiesti strādāt vairākos darbos, vai skolās ir atbalsta personāls un vai skolā ir vakances. Visbeidzot aptaujājām izglītības iestādes par to, vai un cik lielā apmērā tiek saņemts pašvaldības finansiāls atbalsts.

Par aptaujāšanu kopumā – visgrūtāk bija uzzināt konkrētus skaitļus, un tad tika minēti dažādi iemesli. Citviet tika minēts, ka informācijas apkopošana par konkrētām skolotāju algām ir pārlieku fundamentāls rēķināšanas darbs, citviet tika pausts viedoklis, ka šādi skaitļi patieso situāciju lasītājiem tāpat neatklās. Tomēr, jāsaka, ka bija skolas, kas atbildes sniedza uz visiem jautājumiem.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 19. janvāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. lasītājs teica:

  kāda jēga likt šādu “ziņu” portālā, ja rakstu var izlasīt tikai avīzē??

 2. nuja teica:

  Vislabāk pateica Puga no Mīlenbaha skolas.Citēju-“jautājums par algu,kuru skolotājs saņem uz rokas,ir nekorekts”.Varbūt tad streikot un čīkstēt arī ir nekorekti no jūsu puses?Un kas vēl izbrīna,nevienā skolā nav brīvu vakanču!Tad varbūt nebiedējiet skolēnu vecākus,ka nebūs,kas māca viņu izlaistās atvases u.t.t.

 3. Nomenklatūra teica:

  Toties Kandavā ir spēcīga nomenklatūra, ja vienā skolā atbrīvo direktoru par finanšu pārkāpumiem, ieceļ citā par direktoru tajā pat novadā, atstājot iespēju piehaltūrēt arī skolā no kuras atbrīvoja. Nomenklatūra ir nomenklatūra.

 4. Par algām teica:

  Algu saraksti ir pieejami mācību iestāžu portālos internetā un tas nav noslēpums. Jautājums ir par to vai dažu Kandavas mācību iestāžu pedagogiem ir nepieciešmība piedalīties Rīgā streikos, ja strādā ar 2 un 2.5 slodzēm ar cienījamu samaksu salīdzinot ar vidējo izpeļņu Kandavas novadā, atvaļinājumiem 2 mēneši un svētku brīvdienām. Jautājums ir par kvalitāti pagājušogad Rīgā nofilmētiem skolotājiem no Kandavas novada. Kuiozs iz Zemīte kur 13 audzēkņi un 8 skolotāji.

  • Emīlija teica:

   Nu un šeit būtu jābūt uzsvaram uz dažu!! Skolotāju algas ļooti ir atkarīgas no tā kādas slodzes (reāli nemaz visiem nav iespējams skolotājiem salikt tik daudz cik smuki izklausītos), cik skolā skolēnu untml. Vai skolotājs tikai māca vai arī pēcstundu grupās sēž utt utjp. Tad nu to pāris skolotāju algas (kas visticamāk pilda arī direktora vietnieka pienākumus) kaut kur nopublicē un pārējie, kuriem knapi uz rokas iztikas minimums var iet nokaunēties, ka grib kaut ko vairāk, jo tev jau it kā tā esot daudz!

  • JA NEZINI NERUNĀ teica:

   Kuriozs ir tas, ka cilvēks kurš neko nezina komentā visu. Zemītes pamatskolā ir vairāk nekā 60 audzēķnu, nevis 13. Vai vispār esi pēdējo padsmit gadu laikā runājis ar kādu skolot\aju?

   • Šo to jau zinu teica:

    Uz doto brīdi nestrīdos pa skolēnu skaitu un ja Zemītes skolā ir vairāk audzēkņu kā pagājušo gadu, tas priecē! Žēl būtu pa lēto pārdot pa ES un pašvaldības naudu uzturēto ēku. Vēlama būtu darbinieku optimizācija un konsolidācija.

 5. izbijusī skolotāja teica:

  Paklau,ja tik forši strādāt skolā ,lūdzu – nāciet tik šurp. Būtu labāk neskaitīt naudu skolotāju makos,bet audzināt savus bērnus,laikā pamodināt uz skolu,paskatīties kā bērns apģērbies,atgādināt ,ka skola ir mācību iestāde un uz to jāiet mācīties nevis karnevāla tērpos un nokrāsotiem no mutes līdz ausīm. Palūkot kad dēls pēdējo reizi kājas un zeķes izmazgājis.Savādāk skolotājam klasē nav ko elpot.Un par atvaļinājumu – pēc 10 nostrādātiem mēnešiem stresā ,smirdošās telpās ar ,, labi audzinātiem bērniņiem” ,pat zinātnieki ir aprēķinājuši ,ka skolotājs ir izdedzis.nereti nāk vecāki uz skolu un saka,nu paturiet manējo skolā mums nav kur viņu likt,mēs netiekam galā.Bet skolotājam tādu ir 25 klasē ,protams 10 no tiem ir brīnišķīgi bērni ,bet otra pusīte????? Tā, ka mīļie audziniet savus bērnus,nerejiet uz skolotājiem,bet ļaujiet viņiem mācīt.Viens draņķis klasē un pārējie cieš,risinājuma nav.

 6. aha teica:

  Nevis neaudzināti un izlaisti bērni,bet neizglītoti pedagogi!!! Un,skolā un klasē ir tāda uzvedība,kādu to pieļauj izglītoti pedagogi!

  • mamma teica:

   viss sākas ģimenē- TIKAI UN VIENīGI- lai kaa jums to negribētos atzīt
   Un ja pastāvat uz to, ka pedagogs vainīgs- maniet skolu- nevar tak būt visur slikti skolotāji!

   • Rita -izbijušajai teica:

    Cilvēknīdēji nu nekādi nevar strādāt par skolotājiem. labi, ka izbijusī skolotāja.

   • Janka teica:

    Nu protams, ka ģimenē nedrīkst būt tāda attieksme, kā kas ta tas skolotājs tāds?!? Bērns taču to pašu vēstīs..Bet! Sava daļa taisnības ir, ka arī daļā skolotājā ir kāda vaina… Lielākā daļā skolu ir vismaz kāds (kādi) skolotājs, kuru klasē pats lielākais huligāns sēdēs visai mierīgs un neārdīsies/neākstīsies. Ir tomēr personības, kuras respektē.

 7. Ritai teica:

  Vai patiesība kož acīs? Kurā vietā izpaužas cilvēku nīššana?
  Tā ir reālā skolotāju ikdiena,parunājiet ar skolotājiem ,vai tā nav.Pati paskataties apkārt un visu to ainu redzēsiet.Ieejat skolā klasē uz nodarbības beigām,būs iespēja paostīt sakopto bērnu aromātu.Protams,ir kopti un tīri bērniņi,bet viņiem arī jādzīvo šai vidē.Nebrīnaties, ka arī kukainīši rāpo pa galviņām.Bet skolotājam ir jātiek galā ar visu to. Jāmāca,jāaudzina,vēl jārūpējas par higiēnu,par dizainu un kosmētiku nerunāsim,tam jau nabaga skolotājs vairāk nepievērš uzmanību. Tagad jau 1.klasniekam mobīlais un seksa bildes priekšā,tur arī skolotājs vainīgs!!!Vecākiem tik atliek radīt bērniņu,valsts pabalstus,brīvpusdienas,grāmatas par velti.Skolotāji visu pārējo lai izdara un vecāki var priecāties par sasniegumiem!

 8. deputāts teica:

  Izglītības jomā jau sen ir vajadzīgas reformas , jo latvijā ap 45 % skolotāju ir par daudz, un arī 25% mācību iestāžū jāslēdz un daudzas jāapvieno . Un skolotājam skolās nav jāmāca viena vai divas mācības bet gan 6 līdz 7 mācības , kā tas notiek Zviedrijā un Somojā . Tur arī skolotājam ir kārtīga slodze un vinš attiecīgi arī saņem . Pie mumsīm Latvijā viss ir otrādi , viens skolotājs māca vienu mācību , un grib saņmt lielas algas . Latvijai nevajag tik daudz tos kas sēž uz valsts kases kakla . Lai iet un kko ražo un pārdod , nevis deldē savas pakaļas siltos krēslos un siltās telpās

  • secinājums teica:

   Patiesi vārdi, bet tikai kā vienmēr neviens tos netaisās uzklausīt.

  • mierpilsoniitis teica:

   uz tavu profesiju arii attiecas shis tavs izteikums.

   Latvijai nevajag tik daudz tos kas sēž uz valsts kases kakla . Lai iet un kko ražo un pārdod , nevis deldē savas pakaļas siltos krēslos un siltās telpās

   taa kaa pirms ko pljurksti padomaa ko.

  • nevajadzēs jau likvidēt teica:

   drīz jau paši skolotāji ies prom, jo to ko tagad atļaujās vecāki!!! Tāda sajūta, ka viņi tikai gaida, kad bērns par skolotāju ko sliktu teiks un tad aidā- sūdzības….Bērni ar to ari manipulē…..
   žēl tik, ka visā šajā zaudē bērni, kas grib mācīties…..Vēl jau skolotāji turas uz to, ka ir tādi bērni un sakarīgi vecāki…Tik vien, ka zinām, ka viens darvas piliens medus mucu spēj samaitāt….

  • deputātam teica:

   Tu esi apolitisks, problēma ir bulciņu tidzniecība skolās..pārējo problēmu nav;)

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool