Pirmdiena, 2018. gada 19. novembris
Liza, Līze, Elizabete, Betija
Foto: Dagnija Gudriķe

Audžuģimeņu un aizbildņu kustības svētki Valdeķos /FOTO/

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 21. decembris 19:39

Kandavas novads vienmēr lepojies ar to, ka te bērniem ir iespēja augt ģimenēs,  kas, starp citu, ir arī visas Latvijas mērķis, ko sasniegt 2020. gadā. Un tas, lielākoties, pateicoties spēcīgai audžuģimeņu un aizbildņu kustībai, kas pagājušā nedēļā pārpildītā Valdeķu kultūras namā svinēja savus ikgadējos svētkus.

Signe Ezeriņa – audžumamma un arī viena no šīs kopā pabūšanas iniciatorēm – stāsta, ka šogad kopienai piepulcējušās arī trīs jaunas ģimenes. Tajā pašā laikā viņa atzīst, ka kopumā tādas vairāk netop, jo cilvēku, kas gadu vai citu apstākļu dēļ vairs nevar uzņemties rūpes par citu bērniem, arī paliek aizvien mazāk. Lai vai kā – šobrīd novadā ir 64 audžu- un  mazliet vairāk neka 20 aizbildņu ģimenes, un tādos lielos pasākumos, kā šoreiz, pat novada plašākajā kultūra nama zālē, tas ir Valdeķos, tām kļūst par šauru.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 19. decembra, numurā ŠEIT!


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. jautājums? teica:

  Vai esiet padomājuši kāda iemesla dēļ brīvā valstī pastāv tik plaša nepieciešamība pēc audžuģimenēm un aizbildņiem?

 2. atbilde teica:

  Tāpēc, ka šai ziņā nav atšķirības no brīvas un nebrīvas valsts, ne valstī tā būtība, bet nekrietnos cilvēkos visbiežāk. Nevajag visur pīt iekšā valsti. Dzīvu un nedzīvu vecāku bāreņi bijuši visos laikos. Ej, Jautājums, paņem kādu, paliks mazāk.

  • boļševiks teica:

   Pirms 4.maija bardaka iedibināšanas šādu bērnu gan bija nesalīdzināmi mazāk. Un tas pie divreiz lielāka Latvijas iedzīvotāju skaita.

   • LPSR teica:

    Tāpēc,ka tagad valsts maksā pabalstu par bērnu! Nu un kas ,ka bāriņtiesa sīko atņem un ieliek bērnu namā,vai tad nu problēma uzcept nākošo?
    Un tāpēc,ka Latvijā tagad dzemdē visas,kas var un kam nav slinkums paplest kājas. Tāda lieta kā ģimenes plānošana notiek tikai normālās ģimenēs.Visi tie,kas ar prātu apdalīti (un tādu paliek ar vien vairāk un vairāk),tie nestrādā,bet tikai vairojas ģeometriskā progresijā ….

 3. No bērnu nama teica:

  Jautājums TV šovu zvaigznei, slavenajai lauku saimniecei un diženākajai LV audžumammai – patīk zīmēties? Cik pati esi izaudzinājusi bērnus no bērnu nama? Cik bērnus invalīdus vai slimus bērniņus esi pieņēmusi savā ģimenē? Cik bieži savus audžubērnus izved sabiedrībā vai tikai savus īstos bērnus? Kad pēdējo reizi esi bijusi kādā bērnu namā? Pašas bērni aizmukuši no mājām… Kauns un negods skatoties pirms pāris gadiem TV sižetu un pēc tam slavinošos rakstus par pasākumu pie prezidenta egles! Pati saposusies kā karaliene, bet meitenes humpīšos saģērbtas! Tie kas patiesi irAaudžuvecāki ar lielo burtu, nekad neiet un neizrādās publiski, vnk dzīvo klusiņām un sniedz laimi daudziem bērniņiem! Lai Dievs jūs sargā un dod spēku!

  • Skeptiķis teica:

   Smagu tēmu esi aizskāris/usi! Par to Kandavā cepās daudzi, bet baidās skaļi runāt. Deputātes kundze taču un visiem klāsta par saviem Rīgas augšas sakariem… kurš gan grib nepatikšanas…

   • Mājsaimniece teica:

    Ko jūs te varat ņemties! Vai nav vienalga, cik kurš ir padarījis vai nepadarījis? Galvenais, ka smuki izskatās un skaisti runā. Pērn gan bija pompozāks raksts, kur sevi nodēvēja par “Labā feja Signe”. Protams, jo tuvojās vēlēšanas un vajadzēja savākt balsis… Lai jau cilvēks darbojas. Kurš gan cits to darīs? Stilistu gan Signei ir jāatlaiž. Smuka sieviete, bet ģērbjas kā tāda čoča visādos bezgaumīgos kankaros.

   • audzumamma teica:

    Kauna galigi nav!Varu saderet ka lielie runataji,nevienu svesu bernu savu muzu nenemtu sava maja.Nu bet uz noriesanu mes vienmer esam naski.
    Diez vai jus zinat ko nozime audzinat svesus bernus,labak butu uzrejusi tai ‘mammitei’,kas lepni pa Kandavu staiga un jau jaunus bernus sataisijusi!

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool