Rozālija, Roze
Foto: Vents Dubrovskis

«NTZ» lasītāju pirmsvēlēšanu viedokļi

Autors: Uzklausīja V. Dubrovskis
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 2. oktobris 15:41

Iknedēļas rubrikas «Ceturtdienas sarunas» redakcijā 2. oktobra vakarā uzklausījām vairāku lasītāju viedokli par vēlēšanu procesu un arī par mūsu – avīžnieku lomu tajā. Viedokļi nav anonīmi. Šoreiz – bez redakcijas komentāriem, tas – laikrakstā pēc vēlēšanām.

Jūs esat «Atkarīgās Ziņas»!

– Man liekas, ka jūsu avīzītei vajadzētu virsrakstu mainīt – jūs neesat «Neatkarīgās Tukuma Ziņas», bet «Atkarīgās Ziņas», jo jūs esat atkarīgi no «Vienotības» un jūsu redaktore ir pārdevusies «Vienotībai», un jūsu kolektīvs laikam arī. Es, piemēram, esmu Sudrabas fane un mani vienkārši aizvaino tas, kā jūs tur visu esat salikuši pa plauktiņiem. Lai cilvēki to zinātu – Sudraba nevienam neko nestāsta un nesūdzas. Tamužs tika izslēgts nevis tāpēc, ka viņam piesienas, ka viņš par kaut ko interesējies, bet tāpēc, ka viņam ir 38 miljonu parāds bankā, un tādam cilvēkam nav ko Saeimā darīt, jo ar viņu var manipulēt. Arī pārējiem tās pakaļiņas ir diezgan nesmukas – vēl te viens otrs no Tukuma ir tāds pats, kam ir naudas parādi.

Otrs – vai tiešām Sudrabai nav nekā laba? Viņa ir tikai slikta? Vai tas, ka cilvēks braucis ekskursijā uz Maskavu… Es arī pirms 30 gadiem braucu! Dievs, pasargā, varbūt nemaz nedrīkstu iet vēlēt, ja reiz esmu braukusi uz Maskavu un Krieviju!? Tas pats attiecas uz pārējām lietām, ko tagad piesien. Šodien uz visādiem stabiem un malu malās ir izlīmētas lapeles – Ušakovs + Sudraba= Putins! Šīs lapeles līmē Tamužs, Kaimiņš un divi zēni no tēvzemiešiem. Nu kauna lieta! Vai tiešām esam tiktāl nogājuši, ka vajag ar mēsliem apgāzt otru cilvēku!? Man tiešām ir ļoti liels sarūgtinājums par jūsu avīzīti – ja nevajadzētu sludinājumu daļu, tad avīzi nesūtītu!

Sludinājums speciāli noslēpts!

– Gribēju pateikt savu viedokli par to, kas notiek mūsu tā dēvētajā sabiedrībā. Īsāk sakot, esmu Ingūnas Sudrabas atbalstītājs. Negribu pārskaitīt to, kas bijis un vēl būs, bet uz ko prese spiež un, jūs tai skaitā arī tur piedalāties, ir tas, ka cilvēkus baida ar krieviem. Tad būtu jautājums: kas tad krieviem pārdevis visus tos īpašumus Jūrmalā? Ingūna Sudraba vai «Vienotība», vai esošā valdība, kas ir pie varas? Otrs jautājums par uzturēšanās atļaujām – LNNK tās grib likvidēt, bet «Vienotība» negrib, jo tur ir apakšā nauda, un tādā gadījumā nav svarīgi, ka galvenie pircēji ir krievi… Vēl gribēju par jūsu avīzi pateikt – Ingūnai Sudrabai bija sludinājums avīzē, ka viņa Tukumā satiekas ar cilvēkiem. Tas sludinājums bija tik sīciņš un tik neievērojamā vietā – virs tā lieliem burtiem bija rakstīts, ka «Komforts» meklē metinātāju. Kā jūs domājat – tā ir godīga spēlīte? Tas nepārprotami ir tāpēc, lai sludinājumu cilvēki nepamanītu! Mēs viens otram zvanām – jā, sludinājums ir avīzē, bet to nevar atrast! Īsāk sakot, vēl negodīgāk nevar rīkoties! Vai jūs kā redakcijas darbinieks neredzat, kas notiek Latvijā!? Mēs neesam to muļķu skaitā, kas neko nesaprot, un to cilvēku skaitā, ko Dievs gribējis sodīt un atņēmis viņiem prātu – principā viss ir noticis 24 gadu laikā, un vai tur ikurāt krievu armija vainīga? Es šinī gadījumā negribu vainot ne krievus, ne amerikāņus, bet esmu par brīvu Latviju – lai tā tiešām būtu neatkarīga un zeltu, un plauktu, bet nevajag vienu nolikt gar zemi un otru celt debesīs, kur viņš nav pelnījis! Liela loma ir jums, medijiem, un melošana arī ir viens no pasaules grēkiem!

Tās ķengāšanās – krietni par daudz

– Gribēju parunāt par nepatīkamu lietu – ķengāšanos. Vai jums neliekas, ka tās pēdējā laikā ir par daudz? Tagad baumas paklīdušas, ka Lato Lapsa par Āboltiņu grāmatu sarakstījis, bet to it kā pasts nelaižot laukā. Pietiek gan arī ar pārējiem – nu viens par otru… Brīžiem liekas, ka politiķi tiktāl nolaidušies, ka kur vēl tālāk!? Kad avīzē palasa, tad šķiet, ka ne par vienu vairs nevar balsot. Interesanti, vai ir pilnīgi balti cilvēki? Nepatīk arī tāda lieta – man Lembergs kā saimnieks patīk. Viņš Ventspili uztaisījis kā konfekti, un tāpēc vien par viņu balsotu, bet viņš jau laikam tikai modes pēc kandidē. Lembergu vaino valsts apzagšanā, bet vai viņš vienīgais tāds? Taču nē! Ko tad pārējie – Šķēle, Šlesers un visi citi, kas nopirkuši saldumu fabrikas un par sviestmaizi pārdevuši un sev miljonus sagrābuši – tie tādi nevainīgi!? Lai tad arī šos ņem pie krāgas un skaidro, kā tos miljonus sagrābuši uz mūsu tautiņu, kur knapi 2 miljoni iedzīvotāju, ir 1500 miljonāri, un tie nav septiņdesmitgadīgi veči, kas savā mūžā būtu to sakrājuši. Tie ir 30 un 40 gadus vecie, kas mācējuši sakrāt, nevis sakrājuši! Riebjas visa šī pirmsvēlēšanu šmuce – latviešu tauta ir tik zemu nolaidusies! No inteliģences un kultūras attiecībām nekas nav palicis – pēc tam, kad esi avīzi paņēmis, liekas, ka jāiet rokas nomazgāt…

Neticu zaļajiem zemniekiem

– Es gribētu izteikties par ZZS partiju: uzskatu, ka nevajadzētu par viņiem balsot trīs iemeslu dēļ. Pirmais saistīts ar Ivetu Griguli – ZZS ļāva šādam cilvēkam kandidēt uz Eiroparlamentu. Tagad Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ir sašutis, ka neviens no jaunievēlētajiem deputātiem nav izteicis vēlmi aizstāvēt zemnieku intereses, lai darbotos Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejā. Tiešām, ar ko Grigule labāka par Ždanoku, jo arī iestājās eiroskeptiķu apvienībā!?… Šajā situācijā vainojama partija, kas ļāva savās rindās kandidēt šādam cilvēkam, taču izskatās, ka mācība vēl nav gūta, jo Saeimas vēlēšanās ZZS izvirzījusi Lembergu. Tā ir otrā kļūda. No sākuma teica, ka partijai ir trīs premjera kandidāti, bet pēdējā mirklī atkal nosauca Lembergu! Piekrītu jūsu avīzē intervētajam Aināram Plezeram, – viņš saka, kā rata riteņos iesprūdis sprungulis, tāds zaļajiem zemniekiem ir Lembergs. Kā nekā, Lembergs NATO karaspēku salīdzināja ar okupantiem…

Trešā lieta par Dagniju Staķi – nezinu, ko viņai vajag – naudu vai varu… Pagājušajā reizē neiekļuva Saeimā, tad startēja pašvaldību vēlēšanās, bet nu atkal metas uz Saeimu. Gribēju zināt, ko viņa labu izdarījusi Tukuma pašvaldībā – piemēram, vai nodrošinājusi solīto publisko pirti pilsētā?… Kandavas novada Zemītes pagastā bija Grāmatu dienas, kur piedalījās arī Dagnija Staķe. Viņa sacīja: ”Ja man piedāvātu veselības ministra portfeli, es droši vien neatteiktos…”, bet pēc tam viena kundze no zāles teica, ka ar Staķes kundzi līdzīgā pasākumā tikusies pirms diviem gadiem Tumes kultūras namā – toreiz Staķe solījusi atbildi uz vairākiem būtiskiem jautājumiem, taču nekādu atbildi iedzīvotāji tā arī nav saņēmuši. Kā lai notic, ka Staķes kundze spēs risināt arī lielākus jautājumus?

Birkas:


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. AS teica:

  Man arī ir savs viedoklis par šo un to – kam un cik jāsamaksā, lai NTZ to publicē priekšvēlēšanu laikā?

 2. wtf teica:

  Ļoti neadekvāts raksts. Ja tas ir kāda cilvēka personisks viedoklis, tad tam, manuprāt, nav jābūt publicētam šeit vai kāda cita medija interneta portālos. Šokēja arī tas, ka šo viedokli ntz.lv turpina kultivēt twitterī. Polistisks pasūtījums? Iskatās, ka tā.

 3. Cukurs-Zukerman teica:

  Vai visus ”anonīmos” lasītājus(partiju propogandistus) publicē NTZ?
  Nav jābūt izcilam gudrelim ,lai nokonstatētu ,par kuru partiju aģitē šis ”lasītājs”.

  Bijušā Tukuma rajona teritorijā ,kurai raksta NTZ, reāli uz Saeimas vēlēšanām pretendē tikai divas partijas Vienotība un ZZS.
  Ja jau noliek ZZS,tad ”lasītājs” nav nekas cits kā Vienotības aģitators ,kuram maksā no šīs partijas ģenerālsekretāra šķirtās sievas tumbočkas.

  • fff teica:

   Ooo! Čau Zukerman!
   Aizmirsu man atbildēt ar ko melojoša, dienesta stāvokli izmantojoša, prokrieviska, potenciāli reptiļu iebrukumam ticoša Sudraba, vai arī ļooti daudz korupcijas skandālos iesaistītais, prokrieviskais SC ir labāks par latiešu labējām partijām. Gan jau, ka vnk aizmirsi atbildēt.
   Tāpat aizmirsi man atbildēt, ko Ukrainai deva tas, ka tur pie varas ilgstoši atradās prokrieviski spēki. Vai viņi labāk dzīvoja? Kas notika tad, kad viņi nolēma tuvināties Eiropai?

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool