Sestdiena, 2019. gada 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Braucam ciemos pie Pasaku Ķēniņa

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2009. gada 23. septembris 18:27

Rudens – ražas vākšanas laiks. Svēršana, mērīšana, dalīšana, gluži kā tajā pasakā par lāci, kurš ar zemnieku mēģināja kopīgi saimniekot. Paši zināt, kas no tā iznāca – visa draudzība vējā.

Kā pasakā aizritējis gandrīz viss šis gads,- pasaku tēva Anša Lerha-Puškaiša 150 gadu pieminēšana, svinēšana, mērīšana un svēršana. Sākām pagājušā gada 2.oktobrī, kad ar jauno muzeja programmu «Pasakas ceļa somā» devāmies ciemos pie īpašiem bērniem uz īpašu skolu Kuldīgas pusē Pelčos. Šai laikā bijām ciemos daudzās vietās un no daudzām vietām pie mums brauca ciemiņi. Izrādās, pasakas joprojām dzīvas mūsu vidū, tās klausās, skatās, spēlē, zīmē un pat dzied. Jauki. Svētki un darbs, darbs un svētki mīties mijās, un ikreiz tev pretī mirdzēja zinātkāras acis un atvadoties atskanēja mīļš paldies, kuru pavadīja sirsnīgs smaids.
Pasaku tēva jubilejas gads tuvojas izskaņai. Visbagātākais notikumiem bijis septembris, jo īstā dzimšanas diena bija 2. septembrī, bet lieli notikumi vēl priekšā 26. septembrī Rīgā, kad visi mīļi aicināti uz Rīgas Latviešu biedrības stalto namu. Jau rīta stundā sāksies kultūras programma «Gaismu sauca», veltījums Anša Lerha-Puškaiša 150 gadu atcerei. Būs gan nopietnas runas zinātniskajā konferencē (Zelta zāle), būs skatāmi Zili zaļi brīnumi no Stāstnieku un anekdošu stāstītāju konkursu bagātā krājuma (Kluba zāle), savukārt stāstnieki no dažādiem novadiem vērs savu bagāto pūru (Līgo zāle). Lielā Baltā zāle pārtaps par Džūkstes un Tukuma novada Goda istabu. To greznos izstādes – audumi, keramika, zīmējumi, to pieskandinās mūzika, dziesmas, ciemos būs gan pūtēji, gan folkloras tradīciju kopēji, gan dziedātāji. Tur jautrināsies Pasaku muzeja Vells ar savu kompāniju, bet, lai kājas netirptu, varēs lēkt kādu senāku rotaļdanci. Būs arī viesi no kaimiņiem – talsinieki, pampāļnieki.
Kas gan ir rudens balle bez rudens tirdziņa? Būs, būs arī tirdziņš un pat kafejnīca, pat zirņu katls! Piedalīsies Tukuma novada ļaudis no Džūkstes, Lestenes, Slampes, Tumes ar saviem lauku labumiem. Te noderēs naudas maciņš.
Pavasarī tika izsludināts kultūrvēsturisku un pētniecisku apcerējumu konkurss jauniešiem, kura noslēgums būs Zelta zālē un kurs uzstāsies Talsu Valsts ģimnāzijas skolēni ar stāstījumu par teiku varoni «Ojaru», bet «Kurbads – senlatvju varonis» skanēs Liepājas teātra aktrišu folkloras kopas «Atštaukas» izpildījumā.
Pasākuma noslēgumā visi aicināti ciemos Pasaku Zemes Ķēniņa valstībā. Kas tur būs? Visu nevar tik ātri izteikt. Atceries, – ātri rit pasaku kamoliņš, ne tik ātri darāmais darbiņš. Tiksimies Rīgas latviešu biedrības zālēs 26. septembrī no 10.00. Ieeja brīva!

Sakām paldies par uzaicinājumu Rīgas Latviešu biedrībai un personīgi Valdim Rūmniekam, paldies par atsaucību Novada Goda istabas rotāšanai Tukuma novada domei, Džūkstes pagasta pārvaldei un daudzajiem desmitiem dalībnieku – pašdarbniekiem un ražotājiem.
Vairāk par pasākumu var uzzināt internetā www.rlb.lv.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool