Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Par jaunveidojumu – Izglītības pārvaldi Kandavas novadā

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 10. marts 18:53

"Mēs, Kandavas novada iedzīvotāji, lasot avīzīti, esam neizpratnē – kādēļ Kandavas dome uzskata, ka daži tās darbinieki ir pārāki par citiem? Kāpēc veidojot novada kultūras pārvaldi un apstiprinot tai vadītāju tiek rīkots konkurss ar nolikumu un visu, kas tam pienākas, bet, izveidojot Kandavas novada izglītības pārvaldi, vadītāja amatam konkurss netika rīkots? Vai S. Tiltiņa, kura vada šo pārvaldi ir kāds īpašs cilvēks, kurai speciāli bija jāizveido jauna darba vieta?

S. Tiltiņa jau ir Kandavas domes deputāte un sociālo lietu komisijas vadītāja. Tāpat viņa praktiski jau ir pensijas vecumā un līdz šim viņai ar skolas ikdienas darbu nav bijis nekāda sakara. Un, vai arī viņas izglītība atbilst šādam amatam? Vai tiešām novada četrām vai piecām skolām ir vajadzīgs savs vadītājs? Tad kāpēc sava izglītības pārvalde nav arī Jaunpils un Engures novadiem? Engures novadā jau ir tikpat daudz [maz] skolu cik Kandavas novadā!!! Un kas tā par stulbu S. Tiltiņas domu – rīkot tikai sava novada skolu olimpiādes, tas ir – četru, piecu skolu starpā? Domājam, ka tā bērni tiek apdalīti.
Un vēl. To degvielu, ko viņu vadājot iztērē dome (60 km no rīta un 60 km vakarā un vēl, ja kundzei vajag savām vajadzībām, piemēram, partijas pasākumiem) labāk atvēlētu mūsu bērnu vadāšanai uz Zemītes skolu (kā bija rakstīts avīzītes 13. februāra numurā). Un, lai viņa nestāsta, ka ar šo mašīnu var braukt citi pagasta iedzīvotāji uz Kandavu – no rītiem automašīna ir pilna ar viņas radiniekiem, kuri brauc uz skolu Kandavā.
Domājam, ka domei tas noteikti iznāktu lētāk un tam būtu lielāka vērtība.
Paldies, ka uzklausījāt!"

Atbild Kandavas novada domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis:
– Lai izvēlētu amata kandidātu kādā no pašvaldības struktūrām, rīkot konkursu nav obligāti. Ja atbilstoša šī amata kandidatūra pašvaldībā jau ir, likumdošana paredz, ka pašvaldība var piedāvāt darbu vispirms saviem darbiniekiem bez konkursa rīkošanas. Mums šāds cilvēks bija – Silvija Tiltiņa. Viņai bija gan atbilstoša izglītība (pirmsskolas pedagoģijas un psiholoģijas pasniedzējs – metodiķis), gan darba pieredze, savulaik strādājot pagasta pirmsskolas izglītības iestādē, plus, viņai ir plaša pieredze pašvaldības vadītājas amatā. Savukārt jautājums – "par pensijas vecumu" ir nekorekts no vaicātāja puses, kas jau līdzinās cilvēka diskriminācijai. Te gribētos jautāt šim cilvēkam, kā justos viņš, ja pats būtu pensijas vecumā un viņam uzteiktu darbu. Domāju – viņš uzreiz būtu griezies pie manis ar jautājumu – kāpēc esmu uzteicis darbu?
Arī jautājot – vai novada četrām, piecām skolām vajadzīgs savs vadītājs, jāsecina, ka jautātājs acīmredzot nezina, ka Kandavas novadā pavisam ir 12 izglītības iestādes. To skaitā – divas vidusskolas, lauksaimniecības tehnikums, radošās skolas, pirmsskolas izglītības iestādes un piecas pamatskolas. Tāpēc, ka novadā izglītības iestāžu ir tik daudz, domē tika nolemts veidot pašiem savu Izglītības pārvaldi, nevis pirkt šo pakalpojumu no Tukuma. Neizprotams ir arī apgalvojums par olimpiādēm, uzskatot, ka skolēni ir zaudētāji. Tā nebūt nav tiesa, jo tagad, kad bērni sacenšas savā novadā, piedalīties ir iespēja ievērojami vairāk bērniem, nekā tad, kad olimpiādes notika bijušā rajona robežās, kur parasti brauca tikai pa vienam pārstāvim no skolas. Uzvarētāji no mūsu novada tālāk dodas uz augstāka mēroga – reģiona olimpiādi. Tā kā Izglītības pārvalde novadā nebūt nenozīmē, ka paši tikai vārāmies savā sulā.
Attiecībā par degvielas tērēšanu un braukšanu, piebildīšu, ka šis transportlīdzeklis ir Izglītības pārvaldes pārziņā un, cik man zināms, ar to brauc ne tikai Tiltiņas kundze uz darbu un atpakaļ, bet arī skolēni. Tāpēc, manā skatījumā, pārmetums, ka transports tiek izmantots savām vajadzībām ir nevietā – tā līdzinās, tautā sakot, netīrās veļas mazgāšanai. Turklāt precizēšu, ka no Zantes līdz Kandavai ir aptuveni 30, nevis 60 km. Uzskatu, ka Kandavas novada Izglītības pārvaldē strādā zinoši speciālisti, kāpēc gan neļaut likt lietā viņu zināšanas?! Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Aivars teica:

  Mums lauku cilvēkiem liekas, ka skolu pārvaldē ir par daudz cilvēku. Visiem algas jāmaksā un vēl auto izmaksas.

 2. S. teica:

  KN Izglītības pārvaldē strādā 5 speciālisti + 3 grāmatveži + 1 tiek meklēts konkursa kārtībā. Cik izpētīju, tad uz citu fona, ņemot vērā izglītības iestāžu skaitu, tas ir maz.

 3. Aivars teica:

  Un tas ir maz? Prātu izkūkojuši! Tiltiņa lai atskaitās lauciniekiem

 4. Solvita teica:

  Aivar! Kā būtu jārīkojas, lai jūs teiktu: " gudri darīts!" Maksātu , kādam citam par šo pakalpojumu vai tomēr labāk maksāt algu novada cilvēkiem, kas var to izdarīt ne sliktāk, bet gan tieši labāk, jo ir tuvāk un ieinteresētāki. Vai mūsu bērnu bērnu izglītība joprojām nav prioritāte? Es Jūs saprastu , ja kliegtu, ka skolas laukos aizver. Tas ir vissāpīgākais un netaisnākais scenārijs, kā es redzu. Liksim galvas kopā, lai tas nekad nebūtu jādara. Atbalstīsim savējos un neveidosim ierakumus!

 5. Aivars teica:

  Solvita,vai tad Jums jautaja?

 6. S. teica:

  Aivar, Solvita ir novada domes deputāte. Viņa ir atbildīga. Līdz ar to viņai ir visas tiesības Tev atbildēt! Skaidrs?

 7. solvita teica:

  Es sapratu, ka Aivars gribēja vēsturiskos faktus noskaidrot. Jā. Biju lietas kursā no paša sākuma un arī atbalstīju, un jo projām atbalstu šādu lēmumu.

 8. TV_acs teica:

  jā.lauku bērnu dārza vadītāja tagad ir ir izglītības pārvaldes vadītāja, kuras pakļautībā ir tehnikums, vidusskola.Interesanti, interesanti

 9. Aivars teica:

  Piekrītu TV_acij – un atskaitīties arī negrib, un pensija arī klāt, un amats bez konkursa iegūts,ai,ai,ai!

 10. S. teica:

  Tiem, kas tik "labi" pazīst S.Tiltiņu!
  Drošvien esat no Zantes? Kur tad jūs bijāt vēlēšanās, 6.jūnijā? Vai esat no tiem dažiem, kas viņai neievilka plusiņu vai arī skaudība ir citā sakarā?
  Pats esmu kandavnieks. Arī man sākumā S.Tiltiņa nesimpatizēja, bet tagad viss ir kārtībā un viņa ir savā vietā.

 11. Kate teica:

  Re nu cik skaisti ,ka skolu valdē ir darbs daudziem kandavniekiem,tas priecē! Varbūt varam diskutēt par daža darbinieka- metodiķa kvalitāti un pieredzi,bet lai nu tas izpaliek.Pelevas parasti atsijājas laika gaitā.Tomēr mani skumdina kas cits ,ka Kandavā nevarēja atrast savējos speciālistus citās jomās ,un kā paveiktie darbi liecina ,šie tālbraucēji varbūt atbalsta Bāreņa kungu ,bet novadam rada tikai izdevumus un bez atdeves.Nevaru saprast kāpēc tiek nepārtraukti stresā turēti arī kultūras darbinieki.Vai kādai brūtelei vajadzīgs darbs ,noteikti atkal tālbraucējai…Varbūt laiks Kandavniekiem krasi nostāties pret šiem tālbraucējiem un prasīt no mūsu dižajiem deputātiem, speciālistus izvēlēties savā novadā ,mums pašiem gana daudz gudru ,talantīgu un strādāt varošu cilvēku!

 12. solvita teica:

  Katei. Vai Jūs publiski aicināt deputātus pārkāpt likumu un konkursā izvēlēties nevis kompetentāko kandidātu, bet novadnieku, un vislabāk Kandavnieku? Nu ja klauvē pie citu sirdsapziņas un godīguma, tad ievērojam šo principu līdz galam , visur un vienmēr.

 13. solvita teica:

  Katei. Starp citu, vai pati būtu ar mieru būt kādā amatā brūtes statusā? Ja nē, tad kāpēc par citiem tā spriežat? Acīm redzot sirdī jums tas ir pieņemami un būtu gatava to darīt. Man tikai žēl, ka iespējams tas neīstenosies, jo nezinu, vai Jūsu pieprasījumam būs atbilstošs piedāvājums.

 14. Kate teica:

  To ,Solvitai!
  Kāpēc tā kopetence nekur neparādās,zini ,Kandavnieki to nejūt ,bet jūt cik tālbraucēji izmaksā novadam! bet savējiem maksājam bezdarbnieku pabalstus,vai ļaujam atstāt kandavu .Pēc kādiem kritērijiem tika noteikta izpilddirektora kompetence?Un kur rezultāti???Ir strādāts kopā ar dažādiem speciālistiem mūsu domē,tāpēc ir iespēja vērtēt un salīdzināt rezultātus.Nu un par brūtelēm nerunāsim ,palūkojaties labi sev apkārt!Man ,Solvita,par skumjām Jums, uz brūtes statusu nav jākandidē.

 15. solvita teica:

  To Katei. Nu tad kādi ir tie salīdzināšanas kritēriji? Vai tad iepriekš domi nepameta labi speciālisti? Cik es zinu, tad tieši šī bija ļoti liela problēma. Un to , ka viņi patiešām bija labi speciālisti , rāda tas, kas viņi sevi pierādījuši citās lielākās pašvaldībās un atbildīgākos amatos.
  Par sajūtām gan neko nevaru atbildēt. Tikai saprotu, ka dzīvojot mazpilsētā uz šīm personīgajām sajūtām tiek veidotas intrigas un klačas , ka cilvēks pats nekad nezin tik daudz, cik par viņu zin apkārtējie. Vai tiešām man tik vien to pienākumu, kā skatīties apkārt un vērtēt, vai kāds ar kādu nedraudzējas pārāk cieši.

 16. Aivars teica:

  Bet,vai Tiltiņa ,mums vēlētājiem, beidzot neatskaitītos?????????????????????

 17. Aivars teica:

  Alga liela, jāstrādā nav,auto iedots, jāatskaitās nav, skaisti – tikai citiem cilvēkiem nav ko ēst – skumīgi. Tiltiņa – atbildi!

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool