Trešdiena, 2019. gada 26. jūnijs
Inguna, Ingūna, Inguns, Ausma, Ausmis

Kardiologi uz Tukumu netiecas

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 5. maijs 16:27

– Lasīju par dakteri Strižko un gribēju teikt, ka vēstules autore nav vienīgā, kas atraidīta. Pati uz savas ādas esmu to izbaudījusi, kad sēdēju pie kabineta durvīm un likās, ka tūlīt sabrukšu… Taču gribēju ieteikt – tiem cilvēkiem, kam ļoti vajag palīdzību, es to, piemēram, atradu Dobeles slimnīcā. Aizbraucu ap 12.00 – priekšā bija tikai divi cilvēki, un tie paši no mūsu rajona… Tur ir ļoti pretimnākoša kardioloģe, kas pieņem jebkuru – vienalga, no kura rajona; labi gan būtu braukt ar ģimenes ārsta nozīmējumu. Tātad, ja cilvēkiem vajag, lai nemaz nekavē laiku, jo tas vispār ir murgs. Piemēram, zinu, ka 5. maijā Tukumā pierakstīs rindā uz jūniju… Jūs saprotat, pa to laiku jau cilvēks piecpadsmit reižu var nomirt. Tas ir nopietni. Mana pārliecība ir tāda, ka rajona slimnīcas vadība nedara nekā, lai situāciju uzlabotu. Roka roku mazgā, un viss iet kā smērēts; katrā gadījumā jābūt vēl kādam kardiologam, ja mūsējais ir pārmocījies un netiek ar darbiem galā. Ja ne savādāk, lai uzaicina vēl kādu no cita rajona, vismaz lai pāris reizes nedēļā atbrauc uz pieņemšanu. Šis jautājums ir jārisina – to tā nevar atstāt.

Diemžēl jāteic, ka, izskatot sūdzību «Veselības lapā», neuzsvērām visus notikušā iemeslus. Jā, kardioloģe Iveta Strižko, kas tiešām ir augstas klases speciāliste, ir ļoti noslogota, iespējams, daudz par daudz. Taču galvenā problēma aprakstītajā situācijā ja nebija kardioloģes aizņemtība, bet gan konkrētās ģimenes ārstes rīcība. Proti, gadījumā, kad pacientam pulss, kā vēstules autore raksta, ir tikai 40 (vai pat 30) sitieni minūtē, pacients "pa taisno" pašas ģimenes ārstes uzraudzība ir jānogādā slimnīcas Uzņemšanas nodaļā vai jāizsauc neatliekamā palīdzība… Jo tā ir neatliekama un dzīvībai bīstama situācija! Un tā ir ģimenes ārstes bezatbildība neatliekamā situācijā sūtīt pacientu pie speciālista, labi zinot, cik šis speciālists ir aizņemts, ka pie viņa ir rindas utml. Un, starp citu, ja ģimenes ārste būtu rīkojusies atbilstoši, pacients "ar pulsu 40 sitieni minūtē" slimnīcā tūdaļ būtu arī saņēmis speciālista konsultāciju, jo arī tāpēc pie kardiologa ir ilgi jāgaida – neatliekamos slimniekus ārste Strižko slimnīcā dodas konsultēt uzreiz, pametot uz laiku gaidītājus poliklīnikā, kas taču pēc būtības nav neatliekami slimnieki…

Tagad par jautājuma otru pusi – par kardiologa pieejamību vai, pareizāk sakot, nepieejamību. Lūk, SIA «Tukuma slimnīca» direktores Dzintras Rabkēvičas viedoklis: "Mēs par šo problēmu – lielajām rindām pie kardiologa, esam runājuši un arī meklējuši risinājumus. Principā arī dakterei Genovaite Stakena ir ar kardiologa sertifikātu. Pēc maksas pakalpojumu cenrāža viņa var sniegt arī šādus pakalpojumus, bet jautājums jau par citu ko – milzīgi lielajā noslodzē, it īpaši tagad, kāda ir slimnīcā, tas fiziski nav iespējams.

Runājot par dakteri Strižko, es arī sekoju līdzi visam, kas notiek, un ir tā – viņa viennozīmīgi mums visiem ir liels ieguvums. Viņa ir augstas klases ārsts – to nenoliegs neviens. Nonākot pie Ivetas Strižko, ir garantija, ka tiks izdarīts viss iespējami labākais. Slimniekam tas ir ļoti daudz. Tas, ka viņai tik maz pieņemšanu… Jā, tā ir, ka viņai tās stundas ir diezgan maz, jo ilgu laiku nākas pavadīt pie aprakstiem, analizējot izmeklējumu rezultātus. Tomēr nevar noslogot šo cilvēku 24 stundas diennaktī – esmu viņu redzējusi tādos spēka izsīkumos, ka uzdot vēl ko darīt.!… To neatļautu ne Darba likums, ne tas fiziski iespējams – viņu ceļ augšā naktī un dienā viņa ir arī šeit, reanimācijā. Tā ir tā neatliekamā reize, kad viņa ir savā vietā un ir mūsu slimnīcas "zelta fonds".

Pērn aicinājām sadarboties citu slimnīcu kardiologus, taču īpaši neviens šurp netiecās. Valsts apmaksātā kvota ir ļoti maziņa; ja kāds būtu ar mieru šurp braukt, tad tas visticamāk būtu maksas pakalpojums. Protams, arī tā ir izeja, taču neviens neatsaucās – mēģinājām Liepājas puses kardiologus piesaistīt, tomēr – nekā…. Diemžēl šobrīd ir tāda situācija, ka galīgā bezizejā jābrauc uz Dobeli vai Rīgu. Skumji man to atzīt, bet ir, kā ir – daktere Strižko slimnīcā paveic ļoti lielu darbu. Daktere Stakena ir arodslimību ārsts un šogad viņas nodaļā visu laiku ir ap 30 cilvēkiem; vairāk strādāt nav iespējams, bet teorētiski viņa var sniegt arī kardiologa konsultācijas par maksu."

Kādas tad vēl ir iespējas? Vispirms jāapzinās, ka tā ir un turpmāk arī būs realitāte (un mēs Latvijā šai ziņā pat esam to 15% valstu vidū, kur situācija tiek uzskatīta par normālu, jo, piemēram, Itālijā pat pie ģimenes ārsta vari netikt bez divu līdz trīs mēnešu gaidīšanas) – pie ārstiem, vēl jo vairāk pie labiem ārstiem ir un būs jāgaida rindās, un garās rindās. Turklāt par ārstēšanos ir un būs jāmaksā arvien vairāk…Jā, kardiologus varam atrast gan Rīgā, gan Dobelē, gan arī Jaunķemeros, kur, šķiet, rindu šobrīd nav. Un arī maksa, ja vēl ir ārsta norīkojums, nav augsta. Cita lieta, ka vēl būs nepieciešami dažādi papildu izmeklējumi, ko atkal veiks citi speciālisti… Tukumā ar to visu nodarbojas viena kardioloģe…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. mestnijs teica:

    es jums pateikšu kā tikt pie kardiologa,caur slimnīcu vai ātrajiem.pats slimoju ar mirdzaritmiju un nezinu kad būs lēkme.Vienkārši psc tas tukums.

  2. Nu,nu teica:

    Ir taču vēl Dina Balode, kāpēc viņa netiek pieminēta?

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool