Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Kāpēc nevarēja būt transports?  

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 20. jūlijs 18:25

– Man ir 72 gadi, bet avīzei zvanu pašu pirmo reizi. Visur publicēta «Rožu svētki» programma, bet šķiet, ka svētki paredzēti tikai centra iedzīvotājiem un transportlīdzekļu vadītājiem! Kā lai cilvēki, kuriem nav sava auto un kas dzīvo Durbē vai Lauktehnikā, tiek uz centru? Braucu autobusā un dzirdēju, ka sabiedriskā transporta kustībā svētkos Tukumā nav nekādas izmaiņas – tas kursē kā parasti un brīvdienās pēdējais autobuss no centra iet pēc četriem. Kā lai tiek atpakaļ no koncerta, piemēram, ja gribētos Zemgalu dzirdēt? Kāpēc Ušakovs var, bet mēs – nekādi!? Neviens jau neprasa, lai visu laiku transports būtu bez maksas, bet nu vismaz svētkos… Nu vismaz lai būtu! Naktī taču neiesi pa ielām un daudziem, kas manā vecumā, tas nemaz tā nav pa spēkam. Tāpat tik daudz pasākumu «Rozītēs». Bet arī – kā lai tiek uz turieni, ja sava transporta nav?  

Redakcija: komentāru sniedza Tukuma novada domes izpilddirektors M.Rudaus-Rudovskis: ”Sestdien visu dienu līdz pat 3.00 naktī Tukumā kursēja trīs elektomobiļi – marķēti bezmaksas taksometri. Lielākoties to maršruts bija TIC – Talsu iela – Pauzera iela – Lielā iela, un, ja bija nepieciešams, un tas arī daudzkārt tika darīts, iedzīvotāji bez maksas tika izvadāti arī pa mikrorajoniem. Transports būtu noorganizēts arī līdz «Rozītēm», bet, tā kā iedzīvotāji ar šādu lūgumu domē netika vērsušies, tas netika darīts. Lūdzam iedzīvotājus aktīvāk izteikt savas vajadzības un jau laikus pieteikt transportu uz dažādiem Tukuma novada domes rīkotiem pasākumiem, zvanot uz domes tālruņiem 63122231; 63122707; 26603299 vai arī 8881.” Jauku, ka par visu bija padomāts, tikai… kurš gan, izņemot Tukuma domes darbiniekus, par bezmaksas taksometra iespējām bija informēts?…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. zane teica:

  Piekrītu, autobusi kursē tikai darba dienās vakaros.
  Brīvdienās, tiešām autobuss pēdējais 16.oo

 2. skoba teica:

  Vispār tas ir sviests.no gorodina līdz pauzera pļavām???? Vai varbūt Jau gorodina iedzīvotāji nav Tukumnieki. Kā lai mēs tiekamies uz svētkiem a?

  • Esunes teica:

   Tad jau citus gadus tas arī ir bijis sviests. No Veļķiem vai Lauktehnikas līdz Durbes estrādei. Kā mēs tajos svētkos varējām tikt līdz turienei?

  • mierpilsoniitis teica:

   KO TU TE PLJURKSTI,TU DZIIVO DAARZNIECIIBAS IELAA.TAVA KUNDZE TUR REGULAARI LAUZH PAPEEZHUS UN PLEESH DAARGOS MEETELJUS

 3. Svetuks teica:

  Rracina!svētki bija ļoti jauki,un kaut kāda pensionāre piekasās kad nevaēja tikt mājās,lai maksā taksim kā jaunieši

 4. daiga teica:

  Protams svētki bija jauki.Bet par sabiedrisko transportu taisniba!Visi cenšas lai būtu skaisti un visi apmierināti tikai “Tukuma auto”strādā ar devīzi ka tik mazāk jāstrādā.Un sveiciens lecīgajai jaunietei!Pensijas vecums pienāk ātri!

 5. es no Durbes teica:

  Man un daudziem citiem, kas gāja kājām (arī bērni) nebija nekādu problēmu aiziet no Durbes līdz Pauzera pļavai.

  • lsnc teica:

   Nu bet cilvēkiem 72 gado var būt dažāda fiziskā kondīcija. mana mamma arī nevarētu noiet no pauzera ielas līdz durbei, tā kā- tas ir akmens domes dārziņā. Un ja būtu noorganizēts transports , tad arī būtu kaut nedaudz atviegloti arī tās automašīnu pārblīvējums tur

 6. Es teica:

  Es dzīvoju “gorodiņā” un uz katriem svētkiem eju ar kājām,lai varētu iedzert kādu alu. Un ziniet,vēl kājas nav atkritušas. Gājiens pastaigas solī prasa 20 min.Tā kā nevajag ņaudēt.

  • lsnc teica:

   izlasi vēlreiz rakstu- te raksta 72 gadīga sieviete, nevis 25 gadīgs čalis. un cilvēkam 72 gados varbūt problēmas ar lielu attālumu iešanu

 7. MMM teica:

  Starp citu ļoti labs bija MOTOKROS .Un skatoties tos braucienus vareja redzet daudzus FOTOGRAFETAJUS,bet avize nav neviena BILDE??????

 8. Spilvs teica:

  Jau atkal kāds vemj….
  Dzīvo pie sava Ušakova, ja viņš ir tik foršs! Tikai Rīgas parāds valstij ir mērāms miljonos…. Kas to atmaksās? – paši rīdzinieki 😉
  NTZ – droši vari apgalvot, ka 3 bezmaksas takši 3 dienas vadāja tikai domes darbiniekus?

  • neesmu no NTZ teica:

   Vēl pirmdien domes darbinieku bērni tika vadāti uz/no treniņiem un pēc pusdienām aktīvākās domes darbiniecES.

  • Tukumnieks teica:

   Piekrītu, NTZ skaļi runā, lai pierāda savus izteikumus.
   NTZ pa lielam ļoti skaļi izsakās, tāda sajūta, ka konkurē ar dzelteno presi, ieteiktu padomāt pirms muļķības rakstīt un klausīt visus LIELOS Tukuma klaigātājus, kam nekad nav labi.

 9. Vot teica:

  Ha…es atkal domāju, ka tie takssi kaut kādi smukumam. Nebija ne jausmas, ka pa velti var vizināties!!!

 10. Ilze teica:

  Žēl, ka tikai tagad uzzinu par bezmaksas taksometru. Pirms svētkiem tādas informācijas nebija. Man tētis vecs, pa māju vien staigā, bet ja būtu taksometrs, tad arī viņš tiktu pie kāda klātienes svētku prieka. Varbūt, ka vajag sniegt informāciju.

  • Ilzīt,meitiņ! teica:

   Vai tad tiešām Tu pati nevarēji savam tētim transportu uz/no svētkiem noorganizēt? Un pati viņu pa svētku vietām izvadāt,lai viņam kas slikts nenotiek?
   Dome taču tos svētkus apmaksā,no jums tiek lūgts tik maz – tikai ierasties uz tiem!
   Kauna tukumniekiem galīgi vairs nav!Drīz jau prasīs ,lai visus Rožu svētku viesus baro par velti,jo svētki taču!

 11. Zigis teica:

  Tāda nu ir tā pasaules kārtība, katram pakaļ valsts vai pašvaldībā aizbraukt nevar, tam ir domāti, radi, draugi, paziņas. Pat vis attīstītākajās valstīs katram pilsonim nav savs privāts valsts apmaksāts šoferis ar valsts apmaksātu auto.

  • lsnc teica:

   neviens jau neprasa bezmaksas taksi. Vnk būtu normāli, ja būtu iespējams izmantot sabiedrisko transportu. Kaut vai par 30-40-50 centiem. Bet cilvēkiem būtu iespēja aizbraukt.

 12. Iedzīvotāja teica:

  Nu man jau gan ar liekas, ka katrai pēcpusei, kura nevar tikt kaut kur tomēr nav transports jānodrošina. Ir sabiedriskais, izdomā kur brauks un kā brauks lai ieklautos. Nu nāksies kaut ko neredzēt.. A ko ta tiem kas dživo piemēram kaut kur Veļķos uz katru Durbes pasākumu arī jāprasa domei lai ved?
  Tak tādi svētki bija noorganizēti! Izskatījās, ka nauda izgrūsta ne mazums. Kur ta nu vēl transportu katram?! Kāds varbūt no kādiem Ozolniekiem vai vēl kaut kurienes āri netika. Nevar tašu katram pakaļ aizbraukt un klāt pievest.

 13. no Jauntukuma teica:

  Stāsts jau nav par to vai katram jānodrošina nokļūšana uz svētkiem. Cilvēks vienkārši padalījās, ka brīvdienās autobusi kursē līdz 16-iem, nevienam neko nepārmetot.
  Žetons tam redakcijas darbiniekam, kurš pēdējo teikumu uzrakstīja. Aizdomājieties. Un bildes ar takšiem paskatieties, kas šo pakalpojumu “pavizināties” izmantoja.
  Starpcitu mans divgadnieks arī ar kājām nogāja no Jauntukuma līdz Pauzera pļavām, jo mašīnu jau kur novietot nebija. Tā kā komentāri par tēvu, vectēvu un kaimiņu pensionāri aizvešanu uz svētkiem “neiztur kritiku” 😉

 14. Principiālā teica:

  Skaidri un gaiši zinātāji un braucēji uzrakstiet, Kur pirms svētkiem par šo bezmaksas pakalpojumu vienkāršais cilvēks varēja iepazīties un izlasīt? Sekoju līdzi svētku aktivitātēm, bet šādu iespēju esmu palaidusi garām.
  Svētki jau bija jauki, bet -PRINCIPĀ

 15. mierpilsoniitis teica:

  pirmais,juus gudriishi vairaak maksaajat nodokljus tad jums sabiedriskais buus par briivu.otra izveele, paarvaakties uz riigu pie ushakova.treshais,vai tad autobusa shoveriishiem negribas sveetkus?ceturtais,tukuma auto nav pashvaldiibas paarzinjaa.paskaidrojiet beerni to saviem vecaakiem.

  • andris teica:

   Pridurak mosties, te runa par iedzīvotāju neinformēšanu, nevis par to, lai viss būtu par brīvu!!!! Tiešām vai nu analfabēti vai totāli idioti….

   • mierpilsoniitis teica:

    tu baran, ja tukuma auto nav izlici pazinjojumus ,tad kursee peec ierastaa grafika.kas te nav skaidrs?

    • andris teica:

     tev kā “īpašam gadījumam” paskaidrošu, ka te cepiens par informācijas trūkumu bezmaksas takšiem, ko izmantoja pārsvarā šaurs zinātāju loks, nevis kam tas tiešām bija nepieciešams…tāpat, kā ar tavām smadzenēm vai nu ir, vai nav…

  • lsnc teica:

   Domā, ka policstiem, mediķiem vai ugunsdzēsējiem negribās svētkus? tad jau tās iestādes arī varēja uz svētku laiku klapēt ciet. Un – transportam jau nav jābūt par velti, cilvēkiem jābūt iespējai aizbrauk

 16. Dzintarzeme teica:

  Pēc šā var spriest, ka dibinājumi, organizācijas nav bijušas informētas ka notiks ikgadējie pilsētas svētki… Un domes darboņi (Cepuri nost, šogad svētki rullēja) ar šādu jautājumu iepriekšējos gados nebij saskārušies! Tad nu dome, dibinājumi, organizācijas un kas vel liekam aiz auss, savas kompetences jautājumos neguļas , bet lieku reizi atgādinam par savu eksistenci…
  Paēdis nevienmēr sapratīs neēdušo…..

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool