Kāpēc nevarēja būt transports?  

– Man ir 72 gadi, bet avīzei zvanu pašu pirmo reizi. Visur publicēta «Rožu svētki» programma, bet šķiet, ka svētki paredzēti tikai centra iedzīvotājiem un transportlīdzekļu vadītājiem!

– Man ir 72 gadi, bet avīzei zvanu pašu pirmo reizi. Visur publicēta «Rožu svētki» programma, bet šķiet, ka svētki paredzēti tikai centra iedzīvotājiem un transportlīdzekļu vadītājiem! Kā lai cilvēki, kuriem nav sava auto un kas dzīvo Durbē vai Lauktehnikā, tiek uz centru? Braucu autobusā un dzirdēju, ka sabiedriskā transporta kustībā svētkos Tukumā nav nekādas izmaiņas – tas kursē kā parasti un brīvdienās pēdējais autobuss no centra iet pēc četriem. Kā lai tiek atpakaļ no koncerta, piemēram, ja gribētos Zemgalu dzirdēt? Kāpēc Ušakovs var, bet mēs – nekādi!? Neviens jau neprasa, lai visu laiku transports būtu bez maksas, bet nu vismaz svētkos… Nu vismaz lai būtu! Naktī taču neiesi pa ielām un daudziem, kas manā vecumā, tas nemaz tā nav pa spēkam. Tāpat tik daudz pasākumu «Rozītēs». Bet arī – kā lai tiek uz turieni, ja sava transporta nav?  

Redakcija: komentāru sniedza Tukuma novada domes izpilddirektors M.Rudaus-Rudovskis: ”Sestdien visu dienu līdz pat 3.00 naktī Tukumā kursēja trīs elektomobiļi – marķēti bezmaksas taksometri. Lielākoties to maršruts bija TIC – Talsu iela – Pauzera iela – Lielā iela, un, ja bija nepieciešams, un tas arī daudzkārt tika darīts, iedzīvotāji bez maksas tika izvadāti arī pa mikrorajoniem. Transports būtu noorganizēts arī līdz «Rozītēm», bet, tā kā iedzīvotāji ar šādu lūgumu domē netika vērsušies, tas netika darīts. Lūdzam iedzīvotājus aktīvāk izteikt savas vajadzības un jau laikus pieteikt transportu uz dažādiem Tukuma novada domes rīkotiem pasākumiem, zvanot uz domes tālruņiem 63122231; 63122707; 26603299 vai arī 8881.” Jauku, ka par visu bija padomāts, tikai… kurš gan, izņemot Tukuma domes darbiniekus, par bezmaksas taksometra iespējām bija informēts?…

Komentāri

 1. Vispār tas ir sviests.no gorodina līdz pauzera pļavām???? Vai varbūt Jau gorodina iedzīvotāji nav Tukumnieki. Kā lai mēs tiekamies uz svētkiem a?

  1. Tad jau citus gadus tas arī ir bijis sviests. No Veļķiem vai Lauktehnikas līdz Durbes estrādei. Kā mēs tajos svētkos varējām tikt līdz turienei?

 2. Protams svētki bija jauki.Bet par sabiedrisko transportu taisniba!Visi cenšas lai būtu skaisti un visi apmierināti tikai “Tukuma auto”strādā ar devīzi ka tik mazāk jāstrādā.Un sveiciens lecīgajai jaunietei!Pensijas vecums pienāk ātri!

  1. Nu bet cilvēkiem 72 gado var būt dažāda fiziskā kondīcija. mana mamma arī nevarētu noiet no pauzera ielas līdz durbei, tā kā- tas ir akmens domes dārziņā. Un ja būtu noorganizēts transports , tad arī būtu kaut nedaudz atviegloti arī tās automašīnu pārblīvējums tur

 3. Es dzīvoju “gorodiņā” un uz katriem svētkiem eju ar kājām,lai varētu iedzert kādu alu. Un ziniet,vēl kājas nav atkritušas. Gājiens pastaigas solī prasa 20 min.Tā kā nevajag ņaudēt.

  1. izlasi vēlreiz rakstu- te raksta 72 gadīga sieviete, nevis 25 gadīgs čalis. un cilvēkam 72 gados varbūt problēmas ar lielu attālumu iešanu

 4. Jau atkal kāds vemj….
  Dzīvo pie sava Ušakova, ja viņš ir tik foršs! Tikai Rīgas parāds valstij ir mērāms miljonos…. Kas to atmaksās? – paši rīdzinieki 😉
  NTZ – droši vari apgalvot, ka 3 bezmaksas takši 3 dienas vadāja tikai domes darbiniekus?

  1. Piekrītu, NTZ skaļi runā, lai pierāda savus izteikumus.
   NTZ pa lielam ļoti skaļi izsakās, tāda sajūta, ka konkurē ar dzelteno presi, ieteiktu padomāt pirms muļķības rakstīt un klausīt visus LIELOS Tukuma klaigātājus, kam nekad nav labi.

 5. Žēl, ka tikai tagad uzzinu par bezmaksas taksometru. Pirms svētkiem tādas informācijas nebija. Man tētis vecs, pa māju vien staigā, bet ja būtu taksometrs, tad arī viņš tiktu pie kāda klātienes svētku prieka. Varbūt, ka vajag sniegt informāciju.

  1. Vai tad tiešām Tu pati nevarēji savam tētim transportu uz/no svētkiem noorganizēt? Un pati viņu pa svētku vietām izvadāt,lai viņam kas slikts nenotiek?
   Dome taču tos svētkus apmaksā,no jums tiek lūgts tik maz – tikai ierasties uz tiem!
   Kauna tukumniekiem galīgi vairs nav!Drīz jau prasīs ,lai visus Rožu svētku viesus baro par velti,jo svētki taču!

   1. Tev pašam/ai kauna nav otru publiski kaunināt nezinot visus apstākļus! Mož Ilzīte arī ir veca un bez transporta. Tā taču var būt, ka meitai 68, bet papam 88.

    1. Bet ja jau Ilzei ir interneta pieslēgums,tad jau varēja arī to transporta problēmu nokārtot! Nav jau, tātad, nemaz tik nevarīga kā te iztaisās!

   2. Piedod, bet redzu, ka esi īpaši stulbs, jo neproti izlasīt un saprast par ko iet runa Ilzes komentārā… Izlasi vēlreiz pirmos divus teikumus analfabēt!

   3. Dome neapmaksā neko! To visu, gan svētkus, gan transportus, apmaksā nodokļu maksātāji un uzņēmēji, kas vēl visu piesponsorē. Arī domes un tās darbinieku algas un izklaides, tai skaitā smalkos svētku banketus.

 6. Tāda nu ir tā pasaules kārtība, katram pakaļ valsts vai pašvaldībā aizbraukt nevar, tam ir domāti, radi, draugi, paziņas. Pat vis attīstītākajās valstīs katram pilsonim nav savs privāts valsts apmaksāts šoferis ar valsts apmaksātu auto.

  1. neviens jau neprasa bezmaksas taksi. Vnk būtu normāli, ja būtu iespējams izmantot sabiedrisko transportu. Kaut vai par 30-40-50 centiem. Bet cilvēkiem būtu iespēja aizbraukt.

 7. Nu man jau gan ar liekas, ka katrai pēcpusei, kura nevar tikt kaut kur tomēr nav transports jānodrošina. Ir sabiedriskais, izdomā kur brauks un kā brauks lai ieklautos. Nu nāksies kaut ko neredzēt.. A ko ta tiem kas dživo piemēram kaut kur Veļķos uz katru Durbes pasākumu arī jāprasa domei lai ved?
  Tak tādi svētki bija noorganizēti! Izskatījās, ka nauda izgrūsta ne mazums. Kur ta nu vēl transportu katram?! Kāds varbūt no kādiem Ozolniekiem vai vēl kaut kurienes āri netika. Nevar tašu katram pakaļ aizbraukt un klāt pievest.

 8. Stāsts jau nav par to vai katram jānodrošina nokļūšana uz svētkiem. Cilvēks vienkārši padalījās, ka brīvdienās autobusi kursē līdz 16-iem, nevienam neko nepārmetot.
  Žetons tam redakcijas darbiniekam, kurš pēdējo teikumu uzrakstīja. Aizdomājieties. Un bildes ar takšiem paskatieties, kas šo pakalpojumu “pavizināties” izmantoja.
  Starpcitu mans divgadnieks arī ar kājām nogāja no Jauntukuma līdz Pauzera pļavām, jo mašīnu jau kur novietot nebija. Tā kā komentāri par tēvu, vectēvu un kaimiņu pensionāri aizvešanu uz svētkiem “neiztur kritiku” 😉

 9. Skaidri un gaiši zinātāji un braucēji uzrakstiet, Kur pirms svētkiem par šo bezmaksas pakalpojumu vienkāršais cilvēks varēja iepazīties un izlasīt? Sekoju līdzi svētku aktivitātēm, bet šādu iespēju esmu palaidusi garām.
  Svētki jau bija jauki, bet -PRINCIPĀ

 10. pirmais,juus gudriishi vairaak maksaajat nodokljus tad jums sabiedriskais buus par briivu.otra izveele, paarvaakties uz riigu pie ushakova.treshais,vai tad autobusa shoveriishiem negribas sveetkus?ceturtais,tukuma auto nav pashvaldiibas paarzinjaa.paskaidrojiet beerni to saviem vecaakiem.

  1. Pridurak mosties, te runa par iedzīvotāju neinformēšanu, nevis par to, lai viss būtu par brīvu!!!! Tiešām vai nu analfabēti vai totāli idioti….

    1. tev kā “īpašam gadījumam” paskaidrošu, ka te cepiens par informācijas trūkumu bezmaksas takšiem, ko izmantoja pārsvarā šaurs zinātāju loks, nevis kam tas tiešām bija nepieciešams…tāpat, kā ar tavām smadzenēm vai nu ir, vai nav…

  2. Domā, ka policstiem, mediķiem vai ugunsdzēsējiem negribās svētkus? tad jau tās iestādes arī varēja uz svētku laiku klapēt ciet. Un – transportam jau nav jābūt par velti, cilvēkiem jābūt iespējai aizbrauk

 11. Pēc šā var spriest, ka dibinājumi, organizācijas nav bijušas informētas ka notiks ikgadējie pilsētas svētki… Un domes darboņi (Cepuri nost, šogad svētki rullēja) ar šādu jautājumu iepriekšējos gados nebij saskārušies! Tad nu dome, dibinājumi, organizācijas un kas vel liekam aiz auss, savas kompetences jautājumos neguļas , bet lieku reizi atgādinam par savu eksistenci…
  Paēdis nevienmēr sapratīs neēdušo…..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.