Meldra, Meldris, Melisa

Pūres mazpulkam – 25. dzimšanas diena

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 15. oktobris 11:24

Audzējuši burkānus, sīpolus, kabačus un kartupeļus, cepuši kūkas, rakstījuši atskaites, piedalījušies nometnē – tādas ir aizvadītās sezonas aktivitātes, kuras īstenojuši 705. Pūres mazpulka dalībnieki. Viņi kopā ar savu vadītāju, skolotāju Gunitu Siljāni un draugiem no Džūkstes, Tumes, Irlavas, Lapmežciema, Kandavas un vēl citām vietām šodien, 12. oktobrī, atzīmēja savu 25. dzimšanas dienu.

Viens no darbiem, ko šajā dienā mazpulcēni darīja, lai tā paliktu atmiņā, – kopā ar draugiem no citiem mazpulkiem stādīja ābelītes. Tāpēc vēl pirms svinībām aicinājām viņus fotografēties ārā – Pūres pamatskolas dārzā, jo mazpulcēnu darbošanās lielākoties saistīta ar dažādiem lauku darbiem – dārzeņkopību un augļkopību. Savukārt kopā saliktie četri ābolīši simbolizē mazpulku emblēmu – dāboliņa lapiņu.

 

Skolotāja Gunita Siljāne mazpulku vada 24 gadus, tikai uz gadu atdodot vadības grožus Ditai Mukānei: “Var teikt, ka mēs esam vecākais mazpulks kādreizējā Tukuma rajonā – mēs pirmie sākām darboties, bet dokumentus pirmie nokārtoja engurnieki.” G. Siljāne stāsta, ka pats no sevis organizācijā nenotiek nekas – bērni ir jāiesaista, jāmudina darboties, nereti jāpārliecina nenolaist rokas. Mazpulcēni labprāt izstrādājot projektus, taču, lai sagaidītu darba augļus tiešā un pārnestā nozīmē, nereti ir vajadzīgs kāds atgādinājums no malas, īpaši jau, lai uzrakstītu atskaites. “Vairāk bērniem patīk kopā būšana – kopīgi pārgājieni un nometnes, jo tas ir atkal kaut kas citādāks un dod jaunas emocijas. Tomēr mazpulku darbība nav saistīta tikai ar augļu un dārzeņu audzēšanu – bērni ir pētījuši Pūres pagasta mājas, māju nosaukumus, mazpulka vēsturi – Pūrē jau izsenis bijis mazpulks, tikai palicis ļoti maz tādu cilvēku, kam par to jautāt.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. patriots teica:

    Lai ar sauli laukā ejam
    Tīrumus un dārzus sēt,
    Drīzi darbam vakarējam
    Varēs augļus saredzēt.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool