Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par dejošanu un «Covid-19»

Pēc tam, kad sociālajos tīklos «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» publicēja engurnieku Skolotāju dienai veltīto deju (virtuālajā pasaulē zināms kā «Jerusalema» izaicinājums), tukumnieki komentāros sāka interesēties – kāpēc nekas tāds nenotiek pašu pilsētā? Jo tāds taču bija paredzēts! Proti, tukumniekus virtuāli izaicināja dobelnieki, kas apņēmās kopīgi padejot rīt – 3. oktobrī. Savukārt tukumnieki tālāk mudināja dejai pievienoties baušķeniekus un salaspiliešu.

Viss – drošības dēļ

Tomēr, kā noskaidrojām, jau vakar līdzdalība akcijā ir atcelta. Laikraksts telefoniski sazinājās ar Tukuma deju skolas «Demo» vadītāju Lieni Bēniņu, kura arī bijusi tā, kas iepriekš atsaukusies dobelnieku virtuālajam izaicinājumam. Viņa skaidro: lēmums par pasākuma atcelšanu pieņemts drošības apsvērumu dēļ. Proti, piedalīties gribētāju skaits turpinājis pieaugt (potenciāli gatavi dejot  bija vairāk nekā 1500 dalībnieku), bet tajā pašā laikā… pieaugt turpināja arī «Covid-19» saslimušos skaits Latvijā. Līdz ar to, saprotot, ka nebūs iespējams pilnībā nodrošināt visus piesardzības pasākumus, dalību izaicinājumā atsaukuši. “Nav ko lauvu aiz ūsām raustīt!” rezumē L. Bēniņa un piebilst, ka gadījumā, ja situācija tomēr uzlabosies, Tukums atkal ir gatavs piedalīties.

Kandavā skolas neslēdz!

Jāpiebilst, ka, runājot par «Covid-19» situāciju, saņēmām arī šādu jautājumu: ”Vai taisnība, ka Kandavā vīruss tiktāl izplatījies, ka nolemts slēgt skolas?” Šo jautājumu savukārt uzdevām Kandavas novada domes priekšsēdētājai Ingai Priedei. Viņa skaidroja, ka, pirmkārt, tā nav taisnība, jo Kandavas novada skolas savu darbu turpina un turpina klātienē. Otrkārt, domes priekšsēdētāja apstiprināja, ka pašvaldība turpina saņemt satraukuma pilnus zvanus, jo īpaši pēc tam, kad vīrusa izplatības kartē iezīmējās arī Kandava. Lielākoties, piebilda I. Priede, iedzīvotāji gan gribot pārliecināties par dažādu baumu patiesumu – kā šajā gadījumā – par it kā aizslēgtajā skolām.

Jāatgādina, ka oficiālā, Slimību profilakses un kontroles centra informācija liecina: Kandavas novadā ir apstiprināti 1 līdz 5 «Covid-19» saslimšanas gadījumi. Kopumā Latvijā pagājušajā (no 1.-2. oktobrim) diennaktī konstatēti 77 jauni gadījumi (veikti  3914 testi). SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 24 saslimušie inficējušies no zināmiem infekcijas avotiem, bet pieci – ārvalstīs – Vācijā, Krievijā, Ukrainā un Lietuvā. 48 personām vēl tiek precizēti inficēšanās apstākļi, un epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.    

Komentāri

 1. Būsim piesardzīgi un ievērosim visus ierobežojumus! Pasargāsim sevi un sev tuvos. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sūta mums savu svētību. Domāsim pozitīvas domas, lai tās kalpo mums par vairogu un bruņām šajā grūtajā laikā. Katru nedēļu kvēpināsim kadiķīti, vērmeļu un kalmju lapiņas, lai no sava pagalma padzītu Kovidu (Covid-19) un visus citus mošķus. Būsim sirsnīgi un iejūtīgi cits pret citu. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Labu veselību vēlot, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis)
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  [Baltu Skaudības Dievs Skolnieciņš]
  #LatvjuDievuSvētība #DabasMāte #PozitīvāDomāšana #LatvjuDievi

 2. Būsim piesardzīgi un ievērosim visus ierobežojumus! Pasargāsim sevi un sev tuvos. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sūta mums savu svētību. Domāsim pozitīvas domas, lai tās kalpo mums par vairogu un bruņām šajā grūtajā laikā. Katru nedēļu kvēpināsim kadiķīti, vērmeļu un kalmju lapiņas, lai no sava pagalma padzītu Kovidu (Covid-19) un visus citus mošķus. Būsim sirsnīgi un iejūtīgi cits pret citu. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Labu veselību vēlot, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis)
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  [Baltu Skaudības Dievs Skolnieciņš]
  #LatvjuDievuSvētība #DabasMāte #PozitīvāDomāšana #LatvjuDievi #ZemesSpēks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *