Par taupīšanu, palīdzēšanu un svētku svinēšanu

Tukuma domes preses konferencē pašvaldības vadītājs un izpilddirektors informēja par notikušo pašvaldībā un atbildēja uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem.

Tukuma domes preses konferencē pašvaldības vadītājs un izpilddirektors informēja par notikušo pašvaldībā un atbildēja uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem.

Pašvaldības iestādēm – 10% līdzekļu samazinājums

Domē notika saruna ar iestāžu vadītājiem par budžetu. Kā pirms šīs sarunas stāstīja domes priekšsēdētājs Juris Šulcs un izpilddirektors Ēriks Lukmans, tā kā saņemtā iedzīvotāju ienākuma nodokļa apmērs pilsētā samazinās, jādomā, ko darīt. Lai arī gada sākumā nodokļa apmērs samazinājās, tā izpilde vienalga pārsniedza 100 procentus, taču tagad ir bažas, ka izpildes varētu arī nebūt. Pirmdien, 25. maijā, ienākuma nodoklis par maiju bija ieskaitīts 75% apmērā. Lai gan vēl nedēļa laika, J. Šulcs pieļāva, ka nedēļas laikā 25% saņemt neizdosies.

Ē. Lukmans skaidroja, ka jau pagājušajā nedēļā pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem izsūtīts lūgums pārskatīt savu budžetu un apdomāt iespējamo līdzekļu samazinājumu 10% apmērā. Vaicāti, vai maz iespējams vēl kaut ko ietaupīt, pašvaldības vadītāji skaidroja, ka nevarot strikti pateikt pilnīgi visiem izdevumus samazināt par 10%, tāpat jāņem vērā, ka komunālie maksājumi jāmaksā, ēkas jāuztur, citādi var nogremdēt savus uzņēmumus. Tāpēc katram jāvērtē situācija un jāmeklē, kur var ietaupīt.

Vaicāti, vai nav domāts kādu iestādi slēgt vai atlaist darbiniekus, domes priekšsēdētājs teica, ka par to nav runāts: "Ja būs problēmas, pareizāks variants ir samazināt algu, samazināt darba laiku, nevis cilvēku atlaist pavisam. Turklāt nav iespējams saglābt budžetu, atlaižot darbiniekus, jo tad vienalga jāmaksā kompensācijas."

Sociālajiem pabalstiem naudas pietiek

Tā kā televīzijā izskanējis, ka pašvaldības vairs nespēj maksāt sociālos pabalstus, jo šim mērķim tās iztērējušas jau 85% no plānotās naudas, J. Šulcs skaidroja, ka katrā pašvaldībā situācija ir savādāka: "Piemēram, Tukuma pilsēta pabalstiem iztērējusi mazāk par 30% no tam paredzētā (2009. gada pašvaldības budžetā pabalstiem paredzēti Ls 342 000. – red.), jo jau iepriekš šim mērķim tika paredzēts vairāk. Tiesa, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pabalstu izmaksas apmērs pieaudzis par 50%, tomēr iedzīvotājiem nav pamata uztraukties, ka viņu problēmu risināšanai naudas varētu pietrūkt – mums ir pietiekami daudz naudas, lai pilsētas iedzīvotājiem palīdzētu.

Jāņem vērā, ka sociālais departaments šo naudu nedala pa labi vai kreisi, bet gan ievērojot tos nosacījumus, kas valstī un pašvaldībā apstiprināti."

Apbalvos PET un makulatūras vācējus

Tukuma dome informē, ka šodien 15.00 Tukuma kultūras namā noslēgsies Tukuma domes, Latvijas Zaļā punkta un SIA «Kurzemes ainava» rīkotā PET pudeļu un makulatūras vākšanas akcija un tiks apbalvotas aktīvākās Tukuma un rajona skolas.

Dežuranti pie Melnezera sākuši darbu

No 18. maija atpūtas vietā pie Melnezera darbu sākuši divi dežuranti, ar kuriem noslēgts līgums gan par to, ka viņi uzraudzīs kārtību uz ūdens, gan arī, ka rūpēsies, lai būtu sakopta apkārtne.

Tukuma rajona Skolēnu dziesmu un deju diena klāt

Visu piektdienu Durbes estrādē skanēs dziesmas un dimdēs deju soļi – pilsētas un rajona skolu skolēni jau no 9.00 mēģinās svētku repertuāru.

Rīta agrumā mēģinās kori, no 12.00 būs ģenerālmēģinājums, 16.45 – sāksies stāšanās gājienam pie Tukuma Kultūras nama Lielā ielā 1, bet 17.00 sāksies svētku gājiens līdz Durbes estrādei. No 17.45 līdz 20.00 būs svētku koncerts.

Atkal runās par taupīšanu

Domes priekšsēdētājs skaidroja, ka piektdien nevarēs piedalīsies Skolēnu dziesmu un deju dienas pasākumā, jo tieši tai pašā laikā notiks Latvijas pašvaldību savienības domes sēde. Tajā solījuši piedalīties premjers Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Einars Repše. J. Šulcs pieļāva, ka sarunas temats noteikti būs saistīts ar to pašu, ko dome jau izdarījusi – ar līdzekļu taupīšanu. Viņaprāt, situācija valstī ir tik nopietna, ka saruna ar pašvaldībām par iespējamo līdzekļu samazinājumu ir neizbēgama.

Vaicāts, vai pašvaldībai iespējams bankrotēt, J. Šulcs skaidroja, ka pašvaldībām ir neiespējami nonākt līdz bankrotam regulāri ienākošā iedzīvotāju ienākuma nodokļa dēļ, tomēr var gadīties, ka kādai pilsētai vai pagastam ir daudz parādu, liels kredītapgrūtinājums, nesamaksāti rēķini un citas problēmas. Tomēr diez vai tā būšot sarunas tēma, drīzāk – kā pašvaldības varētu vairāk taupīt.

Komentāri

  1. Man ir priekšlikums,kā pilsēta varētu ietaupīt līdzekļus! Likvidējam pašavaldības policiju kā institūciju! Pilsētā soliņus lauza un lauzīs tāpat. Tāpat demolēs autobusu pieturas,postīs zaļo zonu,sitīs logus un cilvēkus…Par naudu,ko ietaupīsim, nemaksājot algas, visus postījumus varētu likvidēt un izpostītās vietas atkal savest kārtībā. PPēku var pārdot vai iznomāt uz izdevīgiem noteikumiem,ja to jau pirms izsoles nebūs nopircis kāds no pilsētas domes…Tas ir labs priekšlikums! Jo tas taču nav normāli,ka visi gadiem ilgi ir neapmierināti ar PP darbu,bet nekas nemainās. Kam tas ir izdevīgi?!

  2. pilnībā var piekrist InterESSE 29.05.2009. 12:59:42 jo PP darbu dublē VP patruļdienests, bet pilsētā kārtības nav joprojām

  3. Ēēēēēēēēēēēē,Tu Losse,InterESSE,Kāds sakars aplikt PP????Ko reāli dara VP patruļdienests????NNEEKKOO…………Guļ naktīs………A PP savu darbu dara 100%………. Likvidējot PP viss būs ahujenna?????????????Tu Ģebila……..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *