Jānis Vītols

«Trakā kaza» lec un lec /FOTO/

Piektdien, 30. janvārī, Engures kultūras namā bērni sadejoja Tukuma, Engures un Jaunpils skolu tautas deju tusiņā «Trakā kaza». «Trakajā kazā» jaunie jau 12. gadu sadanco.

Piektdien, 30. janvārī, Engures kultūras namā bērni sadejoja Tukuma, Engures un Jaunpils skolu tautas deju tusiņā «Trakā kaza». «Trakajā kazā» jaunie jau 12. gadu sadanco. Šogad sadancošana ir īpaša. Kazas gads un skolu jaunatnes lielo dziesmu svētku gads. Sadancošanu rīkoja Izglītības pārvaldes un Engures vidusskolas deju pulciņa vadītāji. Kazā sadancoja 12 pulciņu 250 dejotāji.

Komentāri

 1. Malači jaunieši, kas dejo..
  Vienīgi žēl, ka meiteņu jaunas skaistās sejas tiek iezīmētas ar šīm košajam lūpu krāsām. Kur ir tas teikts, ka tā jābūt? Tas izskatās vulgāri….Es ari neticu, ka mūsu senči nesot tautas tērpu šādi gribēja izcelties. Vai nepietiek ar to , ka augums stalts, mati sapīti un smaids sejā?

  1. Senči dzīvoja skalu gaismā un t.t. Liecies mierā! Bērni dejo uz skatuves un tur ir nedaudz jāuzkrāsojas. Malači bērni un skolotāji! Lustīgu deju soli visiem un veiksmi skatēs!!!!!

  2. Nu nevajag atzīmēt ar vārdu vulgāri visu kas nāk prātā.
   Nedaudz košuma uz meiteņu lūpām nemaz neskādē .
   Malači, ka dejo.

  3. Ja pats vai pati būtu dejotāja, tad zinātu, ka spilgts meikaps ir obligāts. Esmu dejotāja un lielajās, svarīgajās skatēs pat var noņemt punktus, ja neesi atbilstoši uzkrāsojies. Tas ir- visām meitenēm jābūt vienādam lūpu krāsas tonim, vienādi tumšām(vēlams tumši brunām) ēnām, spilgti iekrāsotiem vaigu kauliem utt.. kā arī nedrīkst būt gari nagi un izpūruši mati… Pretējā gadījumā punkti var tikt noņemti.. Saku to, lai nākamreiz, vairs dejotajas nav jāsauc par vulgārām.!

   1. Aija!
    netika meitenes nosauktas par vulgārām (nevajag izraut no konteksta), bet, ka izskatās vulgāri un ne jau jau te kritizē šos jauniešus par kuriem ari man prieks par to, ka dejo…
    iet runa, ka jaunas meitenes tiek izkropļotas ar šiem meikapiem.Es saprotu kādi profesionāļi vai nez kādi mākslinieki sevi cenšas padarīt par smukākiem kaa ir, bet kam tas skolnieceem….- un nožēlojama ir šī vērtību skala skatēs- , ka punktus liek par šiem mākslīgajiem zīmējumiem uz sejas, kas zaudē savu dabiskumu…..
    un vēl uzsveru- es priecājos par jauniešiem, kas dejo, kam līdz ar to ir stalta stāja, viņi izjūt šo kopības sajūtu….ir jāpriecājas par vecākiem, kas ievadījuši savus bērnus deju pasaulē…- tas prasa spēku un laiku
    un esmu laimīga, ka tad , kad es dejoju- man nebija jākrāso skatēs lūpas un vienalga 1. vietas ieguvām
    Lai veicas!

   2. Aija..tiešām tautisko deju dejotājām vērtē cik un kā seja uzzīmēta? Vai tomēr šāda prakse ir sporta deju dejotājām?

 2. Prieks, ka Ainiņas (Ainas Johanštāles) dibinātnā tradīcija turpina dzīvot arī pēc viņas aiziešanas aizsaulē. Esmu bijušais Ainiņas dejotājs (1989-1999) un vienmēr priecājos par to un vēlu “Trakajai Kazai” vēl diet un diet gadiem ilgi. Lai veicas arī turpmāk!

  1. Man sāk likties, ka Vītola kungs fotografē tikai kaut kādus pāris konkrētus kolektīvus, kas iekrīt viņa sirsniņā. Katru reizi, kad vēroju foto reportāžas no šādiem te koncertiem, bildēs redzu pārsvarā tikai kādus pāris kolektīvus, kuri parādās vairākās fotogrāfijās un es neticu, ka tik maz to kolektīvu ir. Piemēram, rakstīts , ka šajā koncertā dejojuši 12 kolektīvi, bet fotogrāfijās redzami labi ja puse no tiem. Gribās jau redzēt visus jaunos dancātājus, kas piedalījušies šajā pasākumā. :))

 3. Pasākums bija lielisks. Ļoti patika arī Engures vidusskola un Engures kultūras nams ! 🙂

 4. Tieši skatījos iz Vītolu , kā šis iziet pa durvīm , ka pat mums nebija sākusies pirmā dejo no tdk “pastariņi “

 5. Tātad, tur, kur ir pirmā bilde, kur ēd pusdienas… pie galda sēž čalis rūtainā kreklā… kāds nezin, no kura deju kolektīva viņš ir ? un kā viņu sauc ? 🙂

   1. “Čalis” patiesi ir no TDK “Luste” iesaukts par “Enguri”, jo iepriekš dejojis un mācījies engurē. personisku informāciju neizpaudīšu.

 6. Skatījos bildes,bet neieraudzīju savu labāko draudzeni kas arī piedalījās trakajā kazā…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *