Zīles saglabās arī Kandavas novada ģerbonī

Tieši tāds pats ģerbonis, kāds ir pilsētai, identiski novadam nevar būt, tāpēc komisijai, kam par pienākumu uzdots lemt par novada ģerboņa skici, jāturpina iesāktais darbs.

Tieši tāds pats ģerbonis, kāds ir pilsētai, identiski novadam nevar būt, tāpēc komisijai, kam par pienākumu uzdots lemt par novada ģerboņa skici, jāturpina iesāktais darbs.

Deputāts I. Lasis gan lieku reizi mēģināja pārliecināt kolēģus, ka lēmuma projektā tomēr vajadzētu minēt, ka par pamatu tiks ņemts "vecā". Kandavas pilsētas ģerboņa, motīvs. "Bet ja to neapstiprinās, ko tad?" I. Lasim centās iebilst R. Bārenis. "Tad lēmuma projekts jāpapildina ar konkrētu piebildi," komentēja citi deputāti, kas arī vēlējās, lai novada ģerbonim par pamatu būtu Kandavas pilsētas ģerboņa simbols. "Vai jūs gribat plaģiāta ģerboni? Tādu pašu, kā pilsētai, tikai lai kaut kas piezīmēts klāt?" neizpratnē vaicāja R. Bārenis. Sarunā iesaistījās deputāte I. Priede, kura piedalījusies Pašvaldību Savienības rīkotajā sanāksmē par novadu ģerboņu izveidi un vispirms pauda izbrīnu, kālab kāda no domes sabiedrisko attiecību speciālistēm šajā sanāksmē nav piedalījusies, tad skaidroja sanāksmē dzirdēto: "Pirmkārt, Umblijas kundze (Ramona Umblija – Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja. – Red.) skaidri un gaiši norādīja, ka mēs, tāpat kā Kuldīgā, par pamatu novada ģerbonim varam izmantot pilsētas simbolu, to papildinot ar līniju, cakām vai kā citādi. Ja deputāti tā vēloties, komisijai iebildumu neesot, jo tā neesot nekāda «represīvā iestāde» un neko neuzspiež." Deputāts V. V. Dreimanis iebilda pret konkrētiem norādījumiem lēmuma projektā un ieteica atstāt tā tekstu, kāds tas ir, līdz komisijas jaunam skiču piedāvājumam un tad izvērtēt – patiks vai nepatiks jaunais piedāvājums. I. Priede rosināja lēmuma projektā iekļaut divus variantus – pirmo, kā sākotnēji minēts, proti, "turpināt Kandavas novada ģerboņa skiču izveides komisijas darbu pie Kandavas novada ģerboņa skices izveides", otru – ar precizējumu – "par pamatu atstājot Kandavas pilsētas ģerboni". Par otro variantu (ar precizējumu) nobalsoja 7 deputāti, pret to balsoja 6, bet 1 atturējās. Tādējādi novada ģerboņa pamatā tiks saglabāts līdzšinējais un atpazīstamais Kandavas pilsētas ģerboņa simbols – ozola zars ar zīlēm.

Komentāri

  1. Novadā ir vairāki vēsturiski pilskalni,tos kopā ar ozoliem varētu ielikt ģērbonī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *