Varbūt nākamgad…

Jau rakstījām par 28. augusta Kandavas novada domes sēdi, kurā deputāti tika iepazīstināti gan ar skolu gatavību jaunajam mācību gadam, gan sprieda par pašvaldības īpašumu tālāko un tuvāko nākotni. Šoreiz par pašvaldības darbinieku algām, apdrošināšanu un citiem izskatītajiem jautājumiem.

Jau rakstījām par 28. augusta Kandavas novada domes sēdi, kurā deputāti tika iepazīstināti gan ar skolu gatavību jaunajam mācību gadam, gan sprieda par pašvaldības īpašumu tālāko un tuvāko nākotni. Šoreiz par pašvaldības darbinieku algām, apdrošināšanu un citiem izskatītajiem jautājumiem.

Domes sēdē tika spriests par pašvaldības finansiālajām iespējām un to, vai šo spēju robežās ietilps arī algu palielināšana pašvaldības darbiniekiem. Jautājums tika skatīts, pateicoties Kandavas pašvaldības policijas priekšnieka Valda Leiša iesniegumam, kurā tika lūgts palielināt abu policistu algas, kaut vai vienas minimālās mēneša algas apmērā, kas ir Ls 160 Ls. Deputāti teorētiski šo prasību atbalstīja, bet, kā uzsvēra domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis, tās praktiskajai izpildei līdzekļu pašlaik neesot. Tika noraidīts arī deputāta Daiņa Rozenfelda ieteikums policistiem piemaksāt vismaz Ls 100, līdz jaunā budžeta sastādīšanai. Turklāt, kā uzsvēra cits deputāts – Ivars Lasis, iesniegumā jau patiesībā nemaz neesot norādīts, ka pašvaldības policisti esot pārstrādājušies un ka tādēļ viņiem vajadzīgs algas pielikums. "Tur tiek lūgts, lai pašvaldība sedz inflācijas procentus, bet tādā gadījumā jautājumu jāskata kompleksi. Proti, vajadzētu padomāt arī par citu domes darbinieku algu palielināšanu, kas dažiem tāpat kā pašvaldības policijas priekšniekam, nepārsniedz Ls 420 pirms nodokļu nomaksas," uzsvēra I. Lasis. Tika diskutēts arī par to, kā tad galu galā,= policijas darbu vērtēt kopumā. D. Rozenfelds norādīja, ka policisti taču strādājot arī naktīs, piemēram, nodrošinot kārtību pasākumos, kas notiek tehnikuma stadionā. Bet izskanēja arī apgalvojums, ka policistiem par to visbiežāk maksājot paši pasākumu organizatori. Savukārt A. Ķieģelis izteicās, ka pašvaldības policija varētu strādāt arī labāk: "Katru gadu mēs ieguldām vismaz 2000 latu, lai sakārtotu laternas, kuras regulāri kāds izdauza, bet, vismaz es, neesmu dzirdējis, ka kāds vainīgais jau būtu sodīts!"

Galu galā vienam atturoties, trim – balsojot "pret", ar vienas balss vairākumu deputāti tomēr pieņēma lēmumu jautājumu skatīt tikai nākamajā – 2009. gadā līdz ar citiem pašvaldības budžeta jautājumiem.

Kad deputāti regulē satiksmi

Savukārt bez diskusijām, atceļot iepriekšējo, tika apstiprināts Kandavas sociālās pansijas jaunais nolikums. A. Ķieģelis klātesošajiem arī atskaitījās par remontdarbiem, kas veikti pansijā pēc ugunsgrēka. Ar nožēlu viņš atzina, ka vēl nav iespējams norēķināties ar celtniecības firmu, kas šos darbus veikusi, jo apdrošināšanas kompānija vilcinās ar kompensācijas izmaksu. "Ja mēs būtu iepriekš zinājuši, ka apdrošināšanas firmai ir tiesības aizkavēt naudas izmaksu gadījumā, ja uzsākta krimināllieta, iespējams, ka mēs pat būtu pansiju apdrošinājušies kādā citā firmā!" uzsvēra A. Ķieģelis. Bet D. Rozenfelds oponēja, kā tāds nosacījums esot gandrīz visām apdrošināšanām un ka tā vienkārši esot paša priekšsēdētāja nezināšana. Nauda tikšot saņemta – tikai vēlāk. Viņš A. Ķieģelim pārmeta arī to, ka 23. augustā priekšsēdētājs nav bijis klāt pasākumā, kad par godu valsts 90. gadu dzimšanas dienai tika izgaismot Kandavas tilts. "Biju tikai es un deputāts Normunds Štoferts, bet par drošību šajā pasākumā nerūpējās neviens. Tur bija daudz cilvēku, un labi, ka vismaz es stādināju močus, kas drāzās pāri tiltam!" stāstīja D. Rozenfelds. Uz ko savukārt A. Ķieģelis atbildēja, ka pasākums neesot bijis oficiāls, bet šī "gaismas akcija" bija paredzēta, lai modinātu pašu iedzīvotāju iniciatīvu, un ironiski piebilda, ka uz tilta noteikti esot bijis drošāk nekā tad, kad pirms gadiem pār to braucis pats Rozenfelds un kas ir ticis fiksēts protokolā…

Vēlas dzīvot mājā, kuras vēl nav

Vairākkārtēja (vismaz reizes trīs) balsošana notika jautājumā par kādas personas izslēgšanu no dzīvokļu rindas. Izrādījās, ka šī Kandavas iedzīvotāja 2006. gadā lūgusi piešķirt dzīvojamo platību sarežģītu ģimenes apstākļus dēļ, un rindā viņa tikusi uzņemta, vadoties pēc "apmaiņas principa". Proti, personu uzņēma dzīvokļu rindā ar noteikumu, ka viņa strādās Kandavas slimnīcas rentgena kabinetā. Taču, tā kā vienošanās nav pildīta un nav arī uzrādīti dokumenti, kas apliecinātu personas atbilstošo statusu dzīvokļu rindai, radies arī šāds domes sēdē izskatāms jautājums. Jāsaka gan, ka iesākumā, daļai deputātu atturoties, pie vienota balsojuma jautājumā neizdevās nonākt, tomēr pēc skaidrojuma, ka pats rindā uzņemšanas fakts jau ir nelikumīgs, jo ir pretrunā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, tomēr tika balsots par personas izslēgšanu no rindas. No dzīvokļu rindas pēc pašas vēlēšanās tika izslēgta arī kāda cita Kandavas novada iedzīvotāja, savukārt vienai tika atteikta uzņemšana rindā. Kā pastāstīja deputāte Ināra Znotiņa, kas domē vada Dzīvokļu komisiju, situācija esot tāda, ka daudzos iesniegumos esot lūgums piešķirt dzīvokli iecerētajā jaunajā dzīvokļu mājā, bet no piedāvājuma saņemt dzīvojamo platību kur citur iesnieguma autori visdrīzāk atteiktos.

Komentāri

  1. Nu ko? Nākošās vēlēšanās balsosim par šiem pašiem vīriem no smilšukastes, baltās pusgarās zeķēs ar bumbuļiem galos? Es nu patiesi nezinu, vai tas ir vairs smieklīgi, drīzāk apnicīgi. Miers baro, bet nemiers posta! Kandava ir morāla postaža un pateicoties Jums, godātie kungi! Uz saprašanos vairs nav ko aicināt, šī lieta ir nereāla. Kaut nu mums pietiktu stipru nervu vēl šos atlikušos mēnešus pārdzīvot. Kašķīgie kungi ejiet mājās un, uz neatgriešanos! Neskumstiet par nepadarītiem un iesāktiem darbiem, ļausim tos darīt citiem, ar citu morāli un tikumiem.

  2. Ar lielu rosmi mājas sāka būvēt,bet nu jau vairāk kā mēnesi viss apstājies.Neesot naudas.Strādniekiem neesot samaksāts par to pašu kas uzcelts.Jautājums, kur tad naudiņa palika?Kur tad saņemtās dotācijas, kādiem mērķiem tās izlietotas.Kāpēc jāceļ divas mājas, ja naudas nav, būtu pabeiguši to pašu vienu. Apiņu ielas iebrauktuve, ja to tā var saukt, lietus laikā ar laivu pārvarama, bet nauda par brāķi samaksāta, un droši vien ne mazā.Vai domes deputāti vēlētos dzīvot savā nekompetencē radītajā bardakā? Kas darās uz Ķiršu ielas, bedre ar katru dienu ķļūst dziļāka, tiek laustas mašīnas, ceļa zīmju arī nekādu, ka ielai sašaurinājums. Saimnieki skaitās!!! Meitenēm, kuras rūpējas par apstādījumiem un puķēm pilsētā, tāpat sētniecēm, gan lielais paldies, malači!!!! Lai Jums veselība un viss arī turpmāk izdodas!!!

  3. Es domāju,ka atbildība par Domes darbību jāuzņemas tās vadītājam.Ir pavisam dīvaini kādu jautājumu ar viņu skaidrot,tu cilvēks jūties kā kaut kāds nožēlojams lūdzējs augstprātīga kunga priekšā.Pats dīvainākais ir tas,ka tiek solītas lietas,kuras nekad netiks realizētas,piemēram,Priežu ielas asfaltēšana.
    Es noteikti nākošajās vēlēšanāsļoti izvērtēšu,par ko balsot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *