Valdeķos slikts ūdens

Lauku ļaudīm septembris ir spraigs un saspringts rudens darbu mēnesis, acīmredzot tieši šī iemesla dēļ Valdeķos uz sēdi šoreiz bija sanākuši tā mazāk iedzīvotāju, tomēr domes izpilddirektore Sandra Bērziņa uzklausīja visas Valdeķu ciematā esošās sasāpējušās lietas.

Lauku ļaudīm septembris ir spraigs un saspringts rudens darbu mēnesis, acīmredzot tieši šī iemesla dēļ Valdeķos uz sēdi šoreiz bija sanākuši tā mazāk iedzīvotāju, tomēr domes izpilddirektore Sandra Bērziņa uzklausīja visas Valdeķu ciematā esošās sasāpējušās lietas.

Kaut arī Valdeķu ciemata ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcija ir veikta un ierīkota jauna ūdenspievadsistēma, iedzīvotāji sūdzas par ūdens kvalitāti, proti, tas nav tīrs un caurspīdīgā traukā iepildīts, veido acīmredzamas brūnas nogulsnes. Esot gan arī dienas, kad ūdens pa krānu plūst tīrs. Kālab tā notiek? Cilvēku sašutumu jo lielāku dara tas, ka cena par ūdeni paaugstinās, bet tā kvalitāte neatbilst normām. S. Bērziņa skaidroja, ka šādas situācija rodas, piemēram, pēc elektrības padeves pārtraukumiem un tūlīt pēc to atjaunošanas. Lielā mērā ūdens kvalitāti ietekmē apstāklis, ka kopējai ūdensapgādes pievadsistēmai ir pieslēgtas arī tās atsevišķās mājas, kuru iedzīvotāji nepiekrita ūdensvadu nomaiņai savos dzīvokļos. Arī kanalizācijas pakalpojumu izmaksas iedzīvotāju skatījumā ir augstas, bet arī te nepastāv iespēja rast vēlamu risinājumu, jo šo pakalpojumu izcenojumi visā novadā tiek apstiprināti pēc vienota tarifa.


Bērnu dārza nebūs, būs – remonts

Otrs vēl līdz šim neatrisināts jautājums ir kultūras nama ēkas 2. stāva izmantošanas iespējas. Valdeķu ciemata iedzīvotāji labprāt šeit iztēlojas bērnudārza telpas, jo realitāte rāda, ka pieprasījums pēc tām būtu, turklāt būtu arī dažas jaunas darba vietas. Tomēr S. Bērziņa ieceri atzina par nereālu, jo bērnudārza grupiņu izveidei ir specifiskas prasības un otrajā stāvā mazās grupiņas izveidot būtu neiespējami. Ko tad īsti kultūras nama 2. stāvā ierīkot – viesu namu, veikalu vai varbūt ko citu? Šis jautājums joprojām paliek atklāts.
Ir arī Valdeķu ciematiņa iedzīvotājiem priecīga vēsts – nākošajā nedēļā jau varētu tikt uzsākts kultūras nama remonts. Iepirkumu procesā gan uzvarējuši celtnieki no Alūksnes. Paredzēts visai ēkai nomainīt logus, veikt jumta remontu un ēkas ārējās fasādes atjaunošanu. To, ka laika zobs šai ēkai nav bijis saudzīgs, redzams ikvienam. Vietumis nodrupis sienas apmetums, parādījusies rūsa, arī betona plāksnes, kas klāj gājēju celiņu, pa kuru nokļūt bibliotēkā, izskatās bezgala nolietotas.

Komentāri

  1. Nu ja- atkal viss paredzēts, ka tik kandavniekiem ir kur aizbraukt, atpūsties utt., vietējo intereses kārtējo reizi netiek ņemtas vērā. Gan jau šie pacepsies un nomierināsies…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *