Tērpu kolekcija «Zīmes mūzikā»

IV Mākslas un mūzikas festivāla «Toņi un pustoņi» vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa 1. kārtā, kas norisinājās Kandavas novada mērogā, piedalījās trīs novada skolas ar 36 vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbiem.

IV Mākslas un mūzikas festivāla «Toņi un pustoņi» vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa 1. kārtā, kas norisinājās Kandavas novada mērogā, piedalījās trīs novada skolas ar 36 vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbiem.

Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas mākslas pulciņa dalībnieki skolotājas Lailas Kelles vadībā izstādei iesnieguši 12 vizuālās darbus, Cēres pamatskolas skolēni kopā ar skolotājām Drosmiņu Krūmiņu un Eviju Lazdāni radījuši septiņus darbus, bet Zemītes pamatskolas skolēni – 17 darbus (skolotāja Ineta Krūmiņa un Ina Užule). Iesniegtajos darbos atspoguļojas mākslas un mūzikas mijiedarbība.
Zemītes pamatskolas Mīksto rotaļlietu pulciņa meitenes Baiba Bagdone, Annija Šloža, Sintija Kronberga, Aija Borka, Santa Jēča, Rita Pjaslane, Elvita Klaumane un Silva Treikale, skolotājas Inetas Krūmiņas rosinātas, izveidojušas tērpu kolekciju «Zīmes mūzikā». "Ir ceļazīmes, laika zīmes, rakstu zīmes, arī etnogrāfiskās zīmes, bet mēs, veidojot šo tērpu kolekciju, kā iedvesmas avotu izmantojām zīmes mūzikā – pauzi, ceturtdaļnoti, nošu atslēgu, si bemolu, fa diēzu," skaidroja skolotāja I. Krūmiņa. Tērpu kolekciju veidojot, tika ievērots videi draudzīgs princips – taupīt resursus, tādēļ tērpi un aksesuāri tika radīti no lietotiem apģērbiem. Tērpu radīšana pulciņa meitenēm aizņēmusi aptuveni mēnesi, un pašas to atzīst par radošu un interesantu nodarbi. Turklāt šie tērpi nav tikai šim pasākumam radīti, lai pēc tam iegultu katras rokdarbnieces skapī. Tērpu kolekcija pirmreizējo uznācienu piedzīvojusi jau vides spēļu pasākumā skolā, tagad tā novērtēta mākslas un mūzikas konkursa 1. kārtā un nākošnedēļ kopā ar 17 citiem novada skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbiem tiks izstādīta Kurzemes reģiona izstādē Saldus Bērnu un jauniešu centrā. Konkursa 2. kārtas noslēguma pasākums notiks 27. aprīli Saldū, kur arī noskaidros reģiona uzvarētājus, kas tālāk tiks izvirzīti konkursa 3. kārtai Rīgā. Pašu darinātajos tērpos Zemītes meitenes iecerējušas iepriecināt arī Mātes dienai veltītā muzikālā pasākuma apmeklētājus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *