Inese Valtenberga

Sākta Ozolāju brīvdabas estrādes rekonstrukcija

No ieceres rekonstruēt Ozolāju brīvdabas estrādi Kandavā līdz reāliem darbiem bija vajadzīgi trīs gadi. Piektdien, 14. martā, pabijām Ozolājos un pārliecinājāmies – būs atkal Kandavā brīvdabas estrāde, kur ļaudīm atpūsties, kur pasākumus rīkot un kuplā pulkā kopā sanākt.

No ieceres rekonstruēt Ozolāju brīvdabas estrādi Kandavā līdz reāliem darbiem bija vajadzīgi trīs gadi. Piektdien, 14. martā, pabijām Ozolājos un pārliecinājāmies – būs atkal Kandavā brīvdabas estrāde, kur ļaudīm atpūsties, kur pasākumus rīkot un kuplā pulkā kopā sanākt.

Atkārtoti izvērtējot pašvaldības finansiālo situāciju, Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome tomēr atbalstījusi pašvaldības ieceri rekonstruēt brīvdabas estrādi, un pagājušajā nedēļā ar Valsts kasi parakstīts līgums par aizdevumu 303 507 eiro apmērā Lauku Atbalsta dienesta (LAD) līdzfinansētā projekta «Brīvdabas estrādes «Ozolāji »rekonstrukcija» pirmās kārtas īstenošanai. Projekta kopējās izmaksas ir 346 773,90 eiro.

Daļa sagatavošanās darbu būvobjektā jau paveikta. Skatītāju sēdvietas un skatuvi demontējot, apkurei derīgās koka konstrukcijas nogādātas vietējās katlu mājās. Tāpat demontētas skatītāju tribīņu kāpnes, no kurām derīgās pārseguma plāksnes atlasītas un nonākušas SIA «Kandavas namsaimnieks» pārziņā, pēc tam tās tiks izmantotas vēlreiz kā materiāls dažādiem remontdarbiem.

Vairāk lasiet otrdienas, 18. marta, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

 1. Tie projekti Kandavā ir vienkārši brīnišķīgi, tās summas pārspēj visu ko vien var. Bērnudārza silt.projekts 1000000, Kulturas nams arī kautkādi 300000, un tagad vēl brīvdabas estrāde 340000. Es domāju ka estrādi varēja salabot arī par daudz mazākiem līdzekļiem. Tur tikai vajadzēja segumu nomainīt un sēdvietas salabot un vis ok. Nenotiek jau tik daudz tie pasākumi tur lai vajadzētu tādas investīcijas.

  1. Tā viss nerunājiet, jo šādi projekti silda ekonomiku (ari novada, ja darbus veic pašu novada uzņēmumi), kas Kandavas gadījumā gan ir neīstenojams sapnis, jo kā gan no vietējā un visu mūžu pazīstamā uzņēmēja nokamsi pamatīgu kušķi. Cita lieta svešs bāleliņš – no tāda var nomaukt kaut deviņas ādas.

  2. Tu tikai visu laiku domā. Kapēc neiesniedzi savu izcili zemo izmaksu tāmi iepirkumā? Bija taču konkurss uz būvdarbiem. Un tās cenas ir tādas, kādas piedāvā būvnieki un līgumu slēdz par zemāko cenu jebkurā gadījumā. Tad padomā – pārējiem bija vēl lielākas cenas.
   Un pašvaldībai – celiet tik un būvējiet, tad es zinu kur naudiņu iegulda, jo dzīvoju un baudu es tagad!!! Un Ozolāju estrāde ir viens no Kandavas simboliem un lepnums!

   1. Tu laikam nekad nevienā iepirkumā neesi startējis. Būvnieki un pasūtītaji iepriekš vienojas kurš projekts kuram un attiecīgi iesniedz pieteikumus. Kuram atļauts vinnēt tas raksta mazāku cenu, pārējie nedaudz lielāku skata pēc, jo naudas tavai pašvaldībai ir tik cik ir. Ir pat ka iesniedz vairākus variantus, kuru vajag to izvelk un akceptē. Bet tu dzīvo savā sapņu pasaulīte un citus gudri pamāci.

    1. Šis komentētājs ir izpratis lietu būtību un izdarījis precīzus secinājumus.

   1. Cik tad esat to sketeru un ixeru? kapec JUS jauniesi nesanakat kopa un neiesaistaties pasi kada projektu rakstisana vai realizacija? ieprieks kandava bija jauniesu barins kuri speja paradit ka var un dabuja skeitparku. Ka tik tas skeitparks nav vairak vajadzigs kur patuset, iedzert un uzpipet. savakties barinam un lauties eifotijai…

    1. Piekrītu, viens skeitparsk jau bīja varēja turpināt viņu attīstīt, kas tad traucēja. Bīja gan rampas vajadzēja tikai taisīt jaunas un vis būtu noticis, pat laukumu izasvaltēja, kas nemaksā pārus latus. Ejat jaunieši un darbojaties, ejiet pie Kandavas uzņēmējiem paprasat materiālus un uz priekšu es domāju ka Kandavā ar to nebūtu problēma. Problēma ir tā ka mūsdienu jaunatne tagad ir pieradusi ka viņiem visu pasnidz gatavu uz paplātes, bet kad pašiem kautkas jauztaisa ta čiks vien ir.

 2. Vai kāds gudrs cilvēks nevar paskaidrot palīgskolas absolventam kāpēc ap šādu celtniecības objektu, kas atrodas pilsētas centrā, tiek realizēts par visas novada iedzīvotāju līdzekļiem (aizdevumu tāpat nāksies atdot no Kandavas nabagu nodokļu naudas)nav uzstādīts normāls būvlaukumu ierobežojošs žogs. Vai tad sīvā un negantā konkurencē konkursu uzvarējušam pretendentam tāda žoga uzstādīšana nebija jāparedz darbu izmaksu tāmē! Tad taču nebūtu tagad jāvaimanā, ka garnadži nakts aizsegā šamos ir aptīrījuši. Tagad nu iznāk tā kā vēl miera laikos ir teicis kāds dižs dzejnieks:
  Ak maita tāds, kaut velns to rautu,
  Pa nakti apzog darba tautu!

 3. Cik tad daudz to pasākumu notiek tais Ozolajos? Kandavas svētki un principā viss! Kāda tur ekanomika! Pa to naudu būtu labāk stadionam skreiceļu uzlikuši, un hokeja laukumam bortus un apgaismojumu uztaisījuši! Man liekas ka tie Domē sēdētāji ar atru galu domā! Kaut vai paskatoties uz Talsu saulskalnes estrādi! Stāvoklis nau no labākajiem, bet mēnesī vismaz viens pasākums! Ko jus te gribat celt??? Tādu pašu naudas izmestu Gaismas pili???

  1. Laikam sen nēesi bījis Talsu saules kalna estrādē, jo tagad tur ir vis pārtisīts un arī starp citu ar eiropas projekta palīdzību. Un kas atiecas uz stadionu tad nevajag jaukt, to pie domes jo stadions pieder VKLT un VKLT nav nekādu sakaru ar Kandavas domi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *