Raiti, bez garām un izvērstām diskusijām

Jūlija pēdējā dienā Kandavas domes deputāti pulcējās uz kārtējo ikmēneša sēdi. Sprieda gan par saimnieciskiem, gan principiāliem jautājumiem un, neskatoties uz izskatāmo punktu ievērojamo skaitu (41 jautājums), sēde norisinājās salīdzinoši raiti, bez garām un izvērstām diskusijām.

Jūlija pēdējā dienā Kandavas domes deputāti pulcējās uz kārtējo ikmēneša sēdi. Sprieda gan par saimnieciskiem, gan principiāliem jautājumiem un, neskatoties uz izskatāmo punktu ievērojamo skaitu (41 jautājums), sēde norisinājās salīdzinoši raiti, bez garām un izvērstām diskusijām.

Kas ir "pansija"?

Iespējams, ka viena no pēdējā laikā visvairāk aprunātajām Kandavas pašvaldības iestādēm, ir sociālā pansija, kurā 19. jūnijā notika ugunsnelaime, bet, paldies dievam, neviens cilvēks smagi necieta. Tomēr pati ēka tik viegli gan cauri netika un tās atjaunošanai, lai iemītnieki varētu droši atgriezties mājās, jo pašlaik viņi ir spiesti uzturēties Kandavas slimnīcā, pašvaldībai jāatvēl 26 000 latu. Kā savā atskaitē pastāstīja domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis, līgums par darbu izpildi ar būvniekiem paredzot atjaunošanas darbus pabeigt līdz 15. augustam, tomēr esot pamats cerēt, ka cilvēki mājās varēs atgriezties jau šonedēļ. Galvenās problēmas, remontējot uguns izpostītās telpas, esot bijušas ar mitrumu – to žāvējuši ar sildītājiem. Apkvēpušās sienas nācies berzt pa trim lāgiem, un galu galā efektīva esot bijusi tikai ķīmiskā tīrīšana, ko veikuši paši celtnieki. Sociālajā pansijā paredzēts ielikt arī trīs jaunus plastmasas logus, jo kā izrādījās, ugunij ēku krietni papostīt palīdzēja arī fakts, ka telpai, kur sākusies degšana, izsprādzis logs, dodot liesmai papildu spēku. Domes sēdē lēma par iespēju piedalīties kārtējā Eiropas Savienības projektā, kas finansiāli atbalstītu arī pārējo logu nomaiņu. Kā atzina domes izpilddirektore Sandra Bērziņa, iespēja, ka šis projekts, kura ietvaros tiks veikta arī ēkas siltināšana, tiks atbalstīts, ir puslīdz droša, jo pašvaldība uzstādītos nosacījumus jau ir izpildījusi – tika veikts energoaudits. Šiem darbiem būs nepieciešami Ls 40 100, un pašvaldība uzņemas līdzfinansēt ceturto daļu no summas.

Diskusijas šoreiz izraisīja nevis jautājumi par praktiski veicamajiem darbiem Kandavas sociālajā pansijā, bet gan teorija. Proti, sēdē bija paredzēts pieņemt jauno sociālās pansijas nolikumu, taču tas netika izdarīts, jo deputāts Ivars Lasis izteica neizpratni, kādēļ šajā dokumentā it kā taču viena iestādei tiek veltīti visdažādākie apzīmējumi? Topošajā nolikumā tā tiek dēvēta gan par "Dzīvojamo ēku", gan "Sociālo māju", "Sociālo pansiju" utt. Ints Leitarts atzina, ka formulējums varbūt neesot veiksmīgs, tomēr piebilda, ka vecais nolikums esot vēl nepilnīgāks. Daļēji šīs nepilnības skaidrojamas ar to, ka Kandavas sociālās pansija atšķiras no citām līdzīgām iestādēm Latvijā, jo paredzēta tieši veciem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Skaidrojot vārda "pansija" nozīmi, tika ņemta talkā pat svešvārdu vārdnīca, tomēr deputāti vēl atturējās pieņemt jauno nolikumu šādā formā un līdz nākamajai balsošanas reizei lika to uzlabot.

Turpmāk vēl.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *