Piedalās projektos un strādā bez algas

Skolas piedalās projektu konkursā

LR Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajā projektu konkursā «Sporta inventāra iegādes palīdzības programma» nolēmušas iesaistīties piecas novada izglītības iestādes – Cēres, Zemītes un Matkules pamatskola, Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola un PII «Zīļuks». Noteikts, ka projekta iesniedzējs tā īstenošanā piedalās ar līdzfinansējumu ne mazāku kā 50% apmērā no kopējā pieprasītā finansējuma apmēra. Domnieki viennozīmīgi nolēma atbalstīt skolu ieceri ar pašvaldības pamatbudžeta līdzfinansējumu līdz Ls 3000.

Par darbu jāsaņem atlīdzība

Tā tiešām vajadzētu būt, bet divu novada pagastu feldšeres – Ilze Renāte Skvarcova Cērē un Diāna Lapiņa Zemītē no 2. janvāra līdz 31. martam pašaizliedzīgi apkalpojušas pagastu iedzīvotājus, bet samaksu par darbu vēl nav saņēmušas. Tāpēc abas vērsušies domē ar lūgumu – rast iespēju kompensēt šo nostrādāto laiku. Domes priekšsēdētājs atzina, ka veselības primārās aprūpes jomā, tā teikt, "ledus ir iekustējies", jo trīspusējais līgums starp Kandavas novada domi, Valsts Obligātās Apdrošināšanas valsts aģentūru (VOAVA) un abu pagastu ārsta palīgiem par darba samaksu ir noslēgts ar 1. aprīli, bet Saeima noteikusi Veselības ministrijai un VOAVA līdz 1. maijam iesniegt sagatavotos priekšlikumus par kompensācijas izmaksu. Ņemot vērā, ka feldšeres trīs mēnešus strādājušas bez jebkādas atlīdzības, deputāti nolēma nevis jautājumu atlikt izskatīšanai nākošā mēneša domes sēdē, kā paredzēja lēmuma projekts, bet atbalstīt deputāta Normunda Štoferta ieteikumu – izmaksāt kompensāciju 50% apmērā no kopējās summas. Kad jautājums par kompensāciju izmaksu būs atrisināts valdības līmenī, ārsta palīgi finansējumu atgriezīs pašvaldībai.

Frakcijas pieprasījumi tiek noraidīti

Deputātu frakcija «Mēs savam novada» domē vērsusies ar pieprasījumiem: par atļauju publicēt atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem pašvaldības izdevumā «Kandavas Vēstnesis»; par pašvaldības finanšu līdzekļu apzinātu izšķērdēšanu, veicot remontdarbus; par domes autotransporta izmantošanu deputātu pienākumu pildīšanai. Deputātu frakcijas dalībnieku klātbūtnē pieprasījumi tika izskatīti arī pagastu konsultatīvajās sēdēs. Pēc spraigām un saspringtām debatēm, diviem deputātiem balsojot pret un vienam atturoties, ar balsu vairākumu deputātu frakcijas pieprasījumi tika noraidīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *