Inese Valtenberga

Pie bruņinieku pilskalna Kandavā – mežakuilis

Aizvadītajās brīvdienās Kandavā, Bruņinieku pilskalna pakājē, iepretim bankas ēkai vietu ieņēmis Kandavas novada ģerboņa simbols – akmenī kalts mežakuilis.

Aizvadītajās brīvdienās Kandavā, Bruņinieku pilskalna pakājē, iepretim bankas ēkai vietu ieņēmis Kandavas novada ģerboņa simbols – akmenī kalts mežakuilis.

Par to, kas ir šīs skulptūras autors un pēc kādiem kritērijiem tai izraudzīta vieta, izvaicājām Kandavas novada Būvvaldes vadītāju, arhitekti Baibu Beķeri. Viņa stāstīja, ka akmens skulptūras autors ir akmeņkalis Aivars Kerliņš un akmens skulptūra uz Kandavu atceļojusi no Rīgas: “Skulptūras atrašanās vietu izraudzījāmies, skatoties pēc konteksta – lai tas labi iederētos pilsētas kopējā ainavā. Izvērtējot apstākļus, šī vieta tika atzīta par piemērotu. Te, līdzās pilsētas centrālajai ielai, skulptūra būs pamanāma gan autobraucējiem, gan gājējiem. Kā zināms, pie šādiem objektiem tūristi iecienījuši fotografēties, tāpēc, lai skulptūrai ērtāk piekļūtu, ar nolūku tā nav novietota uz postamenta, bet zālītē blakus gājēju celiņam, kas tālāk pa skvēru aizved līdz strūklakai.”

Uzrunātie garāmgājēji, kuru vidū bija dažāda vecuma cilvēki, skulptūru raksturoja kā visnotaļ interesantu objektu, kuram garām vienaldzīgi nevarot paiet. Tas ir pamanāms, pie tā var viegli piekļūt, lai tuvāk aplūkotu un aptaustītu. Varbūt pēc izskata gan esot tāds padrūms, tāpēc tā tuvumā labi iederētos košas puķes. “Varbūt tās varētu būt čužas, tieši kā ģerbonī attēlots? – minēja kandavnieki.

Jautāta, vai mežakuiļa tuvumā domāts stādīt arī čužas, kuras arī ģerbonī attēlotas, B. Beķere teica, ka par skulptūras apkārtnes labiekārtošanu tiekot domāts. To, kas krāšņos skulptūras apkārtni – čužas vai citi dekoratīvi stādījumi – kandavnieki drīzumā redzēšot. Kā skaidroja arhitekte, drīzumā uz citu vietu tikšot pārvietota arī sētniekiem paredzēto darbarīku novietne.

Vairāk lasiet laikraksta 9. maija numurā.

Komentāri

  1. ….Vai tad Kandavā kāds musulmanis uzradies, ka cūkas nevar ciest. ..vai tad labāk būtu tā salmu lelle jeb citādas drazas. Šoreiz mežakuilis vietā un laikā! Beidziet vāvuļot un ejiet strādāt, ja neko labāku nevarat izdomāt…

 1. suepr 😉 labaak lai Kandavu izrotaa skaistas skulptuuurinas nekaa kads to naudu sev kabataa iebaaž… kada starpiiba par kaadu naudu un t.t ir iepirkts shis miliigais kuiliitis, galvenais ka arii tuuristi atcereesies Kandavu- un kas zin varbuut pēc šīs skulptuuras 🙂

  I LIKE!!!

  LAI JAUKA VISIEM KANDAVNIEKIEM DIENA!!! SVEICIENI NO ĀRZEMĒM:)

 2. Burvigi!Man patik ka pilseta ir tik interesantas skulpturas-ir ko redzet,ko atcereties, nav tikai pilsetas ielas.Ta jaturpina-pilseta jaizdailo.

 3. ko nozīmē šis piemineklis? Kandavā visi cūkas;mazdārziņus mežakuiļi izrok vai ko citu?

  1. Bet pie mums Tukumā var reālas cūkas uz ielas satikt, un ne vienu vien.

 4. Man patiesi liels prieks par so jauno skulpturu. ikreiz, kad esju vai braucu garam, mani parnem tads ka prieks, kas liek uzreiz pasmaidit. patiesi jauks vins izdevies. vai ne ta?

 5. tāds ļoti iederētos pie fermas,kur suķi aug.Vēsturisks pilskalns un cūka-kāds sakars abiem?

  1. cūkmen…kā tev ar prātu? Kāds sakars cūku fermai ar mežakuili? Beidz gānīties…

  2. Šādā veidā tiek demonstrēta latviskā attieksme pret tiem, kas savulaik to bruņinieku pili cēla

 6. he he,baigais.cerams,ka aptaustiitaaji ilknjus neaplauziis.
  protams,ka akmens muuzhiigs,bet koka buutu daudzmaz dabiigaaks.

 7. Ak Dievs, cik viņa skaista! Laimīgie kandavnieki – katru dienu šo skaistumu var baudīt.

 8. Patiesi pretīgs. Ja tādam katru dienu garām jāstaigā, nudien var depresija piemesties. Atliek ceļš gar Pulvertorni.

 9. mājlopi iekaro Kurzemi:)- Kandava, Ventspils
  …, bet izpildījums man patīk….

 10. te vienā vietā zīļuki, te otrā vietā, te Vilkauš ar savām instalācijām no salmiem, žagariem un visu ko var atrast, un kas pa rokai, te tagad akmens cūka ar metāla rotājumiem nu Kandava kā tāda čigānmāte, viss kas velkams uzvilkts. Nav gaumes atbildīgajiem šai sfērā.

 11. šim piemineklim jābūt pie Domes,kur dzima ideja un kur apstiprināja melno,atbaidošo kuili par simbolu

 12. Pārsteigums aiz pārsteiguma. Vienīgais , ko varam pieregulēt ir savas emocijas. Bet kāpēc mēs drīkstam pateikt jā vai nē tikai tad, kad viss jau ir noticis? Kāpēc ar mums nerunā, kāpēc nepavaicā, ko mēs par to domājam. Vai tā nav mūsu visu pilsēta? Vai mums katru dienu ejot tai cūkai garām jāmāna sevi,un jāiegalvo, ka ir jau labi, ir skaisti un būs vēl skaistāk. Jā mums ir katram sava gaume un priekšstati par skaistumu, bet tāpēc katrs savā pagalmā un privātajā telpa varam darīt kā patīk, bet kopējā telpā mums jārespektē viena otra jūtas, mentalitāte un vērtības. Ne jau katrs ir sirdī mednieks un ne katra ilgojas pēc melna mežakuiļa. Es pasludinu to cūku par nelikumīgu!

  1. Dārgā Solvita! Nu tad arī pieregulējiest savas personiskās emocijas un var būt paklusējiet! Ejot gar to mežakuli skatieties pretējā virzienā, aizvērtās bankas skatlogos!

   Visā pasaulē, dažādās pilsētās tiek uzstādītas dažādas skulptūras. Briselē puisītis čurā! Madridē milzīgas, resnas kailas sievietes skulptūra guļ Kolumba laukumā un tūristi stāv rindā lai nofotogrāfētos ar to!

   Un tici man, Madridieši par to nemaz neutrucās! Neesmu to jūsu nelikumīgo sivēnu daba redzējis, bet spriežot pēc bildēm tas izskatās ļoti orģināli un garantēju, ka tūristiem tas noteikti patiks!

   1. Madridē un Briselē ir daudz citu vietu, kur staigāt, ja nepatīk čurājoši puisēni, bet Kandavā šādas iespējas nav. Katrs kandavnieks spiests vismaz pāris reizes dienā staigāt garām “skaistajam” kuilim. Šoreiz jāpierīt Solvitai.

   2. Londonas Pēterim. Jūs sakāt,ka Jums patīk, un pārējie , lai klusē un neskatās. Bet es saku , ka vajag ieklausīties , aprunāties un tad vienoties par risinājumu.Cilvēkiem piederās sarunāties. Dzīvnieku pasaulē valda spēka likums, kurš stiprāks, tam taisnība.

   3. Londonas Pēterim: sen mūsu pusē neesi redzēts, tātad arī šejienes procesi tev būs sveši. Droši vien nevietā cepies. Tas labi ka svešas zemes izbraukā, daudz redzi un iegūsti, bet atceries, šai pusē tev ir daudz nenokārtotu parādu. Kārtīgs cilvēks vispirms naudas pārādus nokārto un tad naudu tērē savām izpriecām.

  2. Solvita laikam ir musulmaniete! Viņas mentalitāte un vērtība izpaužās ar riebumu pret cūkām. Viņa noteikti kopš šī cūka šeit stāv, vairs neēdīs cūkgaļu. Vispār tu zini? Tas kuilis ir Bāreņa gars, kurš tagad regulāri novēros tevi, kad tu iesi iepirkties uz Maximu vai Elvi. Es tev iesaku tagad mainīt maršrutu un uz šiem veikaliem doties pa Vējspārnu!

   Ko tik politiskas intrigas neizdara ar cilvēkiem!

   1. Cūkģaļa! Es runāju un izsaku savu viedokli par procesiem un konkrētu skulptūru pilsētā, bet Jūs nezin kāpēc metaties apspriest manu personību. Es jau Jums neko nost neņemu.

  3. vai varat man minet kaut vienu novadu vai domo, kur ikkatsr jautajums tiek apspriests ar iedzivotajiem. (vai jus gribat, so, vai to). jo vairak galvu, jo grutak bus nonakt pie kopsauceja un bus lielaks tirgus. reals piemers jau ir pasu dome, kur esosie deputati retas reizes spej vienbalsigi par ko vienoties. un jusu ir tikai 15 (laikam?). Varbut jus varetu veikt kadu ststistiku un tad seit pateikt, cik aktivi ir iedzivotaji sabiedriskajas apspriesanas? un vai sie dazi cilveki nav vieni un tie pasi…. un tad ari varesim spriest, vai maz lietderigi ir ko tadu rikot. bez tam, pasi esam ievelejusi jus un jums uzticamies-tatad-jus rikojaties musu intereses.

   1. Ja Jūs uzskatāt, ka tas ir normāli, ka vienā rītā pamostoties pilsētu izdaiļo cūka, kas pirkta par mūsu kopējo naudu un dzīvos mūsu pilsētā līdzās mums , bez mūsu kopējā akcepta, tad jau nav nemaz nepieciešams rīkot vēlēšanas. Kāda jēga turēt 15 atmaksājamas galvas. Ja kaut viena galva no 15 atver muti un mēģina raisīt diskusiju, tad tā tiek nolamāta par opozīciju, kas bāž sprunguļus un traucē attīstību. Manuprāt, cūka ir galējā robeža, kas liek aizdomāties par attiecībām, bet pat šai situācijā Jūs laikam iesakat man paklusēt. Kāpēc vajag vienmēr meklēt etalonus un paraugus , kam līdzināties. Kandava ir unikāla un neatkārtojama. Ja es kādu mīlu, vai tas būtu cilvēks, vai pilsēta vai iela, es taču nedāvinu cūku, lai savu mīlestību apliecinātu. Domāsim dziļāk, domāsim kopsakarībās, neraksim tik sekli caur patīk, nepatīk…Tas , ka cilvēku viedokļi netiek noskaidroti, nenozimē, ka viņi neeksistē. Visbiežāk cilvēki dzīvo ar domu, ka Dievs augstu un ķeizars tālu.

    1. es centos pateikt to, ka nav nekadas jegas rikot sabiedriskas apspriesanas, jo nav jau to cilveku kam tas interesetu, lidz bridim, kamer jaut neskar pasu, vai pasa manut, vai kada blakus esosu teritoriju. un redzesim ka pec velesanam rikosies jauna komanda….. ja jau ieveles tos pasus, tad sanak ka jusu “blausitsanas” ir kakim zem astes un cilvekiem sis galvas patik un tie ir apmieirnati. vai varbut jus par “seklu blaujat”, varbut vajag ar realiem pieradijumiem. jus tak ari esat parija kada, tad ludziet savai partijai palidzibu un izgaismojiet musu nezunataju galvas, jo mes jau nezinam kas tur pie jums notiek.

  4. Solvita! Tev takš nekas nepatīk, kas notiek Kandavā! Vai ir kas labs izdarīts pēc Tava prāta?

 13. Jūs stulbie Kandavas komentētāji! Jūs taču esat idioti! Jums kadreiz kaut kas arī patīk? Cūka nav laba, zīles draņķigas, Vilkauša makslas darbi pie kurim fotogrāfējas Kandavas iedzīvotāji un garām braucēji ir nekam nederīgi un muļķīgi!

  Varbūt apskatieties paši uz savi! Varbūt jūs pašos iekšā kaut kas smird! Beidziet te lieki di-st un ejiet beidzot strādāt un ko labu radiet pašu rokām!

  1. Mēs kandavnieki neesam stulbi (kā tev patīk mūs saukt), visi stulbie (arī tavs apzīmējums) ir aizbraukuši, palikuši ir labākie un izturīgākie. Mēs vēl noturam šo valsti un šo pilsētu, mēs esam iemācījušies iztikt ar mazumiņu un vēl ietaupīt, arī mēs apceļojam pasauli un esam redzējuši pasaules mākslas darbus, pie kuriem noteikti nepieskaitās tas Briseles čūrājošais puisītis. Pasaule ir dažāda, dzīvo arī tādi kam labāk patīk čurājoši puisēni, arī to mēs saprotam. Mēs noturam mūsu un tavu Dzimteni, ja nu jums vajadzēs atgriesties, jo visi nevar meklēt vieglāko ceļu. Mēs strādājam daudz un saņemam nelielu atalgojumu, bet mēs cenšamies darīt cilvēka cienīgus darbus, mēs nepārdodam kontrobandas cigaretes un šņabi pa kluso, mēs neindējam viens otru. Lūgums tev, lai esi kur būdams, nesaki nevienam ka esi latvietis un vismazāk bijis kandavnieks, jo tava latviskā valoda ir rupja, pie mums sen tā nerunā (kopš tu esi aizbraucis). Vietā ir teiciens:”dažs visādas valodas sagrābstās, bet dzimto kā nevar tā nevar iemācīties”. Dzīvo laimīgs un izlasi kādu izglītojošu grāmatu!

   1. Starp citu, šis Peteris neteica, ka Kandavnieki ir stulbi, viņš to teica par komentētājiem un es nemaz neuzskatu, ka esmu stulbs tapēc, ka biju aizbrauzis uz svešu zemi un to drīz darīšu atkal. Šo komentu protams ir rakstījusi pārgudrā Solvita, kura citātus mēģina iebāzt iekavās.
    Un šī pārgudrā mani un man līdzīgus uzskata par idiotiem? Manā skatījumā idioti ir tie, kas slapstās pa kandavu ar lielajām alus pudelēm un nespēja atrast darbu ne te, ne svešzemēs.

    1. un siem slapstitajiem un ampulniekeim vel esot japalielina socialais budzets, lai sos var uzturet. siem ja peidava darbu vai halturu, tad atsaka, jo labak jau pie maximas kadam kadu kapeku palugt un dienas devai savac atri. vai labakaja gadijuma lidz pirmajai algai pastrada un tad atkal nodzeras. es ari ka nodoklu maksatajs neesmu miera ar to, ka sadiem laudim palidz. labak tad kadai gimenei, kam pasvakak ar lidzekliem. tad labak tadiem iedot, bet vismaz cilveki strada, censas. vai var pat kadu agregatu iepirkt, lai apstrada zemi, ja tada ir. bet ampulniekiem gan ne. un AIZBRAUCEJIEM gribu piebilst, ka nevajag kert krenki uz seit palikusajiem brecejiem, kuri jus sauc par nezin kaadiem pilsetas un dzimtenes nodevejiem. vajag apzinaties, ka stradajat sev un saviem tuvajiem. un domaju ka piekritat, ka ja nebutu jus, kuri aizbrauc un strada citas zemes un finansiali palidz saviem vecakiem, radiem, draugiem utt, tad pudelnieku rinads un palidzibas ludzeju butu daudz vairak. VISU CIENU UN GODU JUMS un nevienam nenovelu saniegt bridi, kad jaizlemj, vai doties pelna uz arzemem, vai izstieptu roku lugt palidzibu, jo to spej saprast tikai tie, kuri to ir piedzivojusi

    2. Nabaga Solvitam viņai jau būs jāizpērk visu grēki.:) Cita vārda jau Kandavā nav.

  1. Es ziņas no Kandavas lasu regulāri, bet nekad neesmu piedalījies komentēšanā. Vienkārši šovakar pirmo reizi tos palasīju un tie mani nedaudz sakaitināja!

 14. Kāpēc nepavaicāja novada iedzīvotājiem,kāpēc netika izsludināts konkurss par novada ģērboni?Bet kuili izdomāja kāds un daži nolēma to pieņemt!

 15. Tas jautājums jau vairāk ir par to cik viens vai otrs “Šedevrs” maksā..un veidojumi no salmiem nemaz nebija slikti, bija mobīli un varēja biežāk ekspozīciju mainīt

 16. Uz atvadām ietekums pilsētas mēram atliet sevi bronzā un novietot kuilim blakus.
  p.s. ja nozags būs vismaz materiāla vērtība;)

 17. Apskatot “mākslas darbu” tuvumā secināju, ka mākslinieks, iespējams, kaut ko no cūkas ir redzējis tikai savā šķīvī. Ausis kā “mikimausam”(multeņu varonis), deguns(purns) – nīlzirgam, ķermenis – zilonim. Smieklīgi, ja patiesībā nebūtu skumji:(

  1. siven-makasla ir jamak novertet un ja tev nav tadu dotumu, tad, ludzu, neizsakies tik dumji, ka cuka redzeta tikai sava skivi. ja butu reaas cukas portrets, tad diez vai ta butu tik jauka un simpatiska padevusies

    1. kamdel tad cite citu sacito? pats nevari izteikties? patik parfrazet citu teikto? un kur tad tik lielus negativos procentus pagrabi….?

 18. A kur Cūcim acis neredzēs ,kas notiek pilsētā
  meistars būs ko nojaucis.Vispār jau patrekns tas Cūcis nedaudz atsit barniju

 19. Cūkai nav izvēlēta pareizā vieta(pilskalna malā,bez bruģēta pamata) un izskatās,ka pieminekli veidojis neprofesionālis

  1. Vietai nav ne vainas, bet par bruģi tev taisnība. Vajadzētu nelielu laukumiņi ap to nobruģēt, jo daudzi mēģinās tur bildeties un zāli izbradās. Šeit kaut kur pavīdēja laba ideja, ka ap to satādīt čužas un dažādas puķes. Skulptūru tieši ir veidojis profesionāls mākslinieks ar interesantu, avangardisku pieeju!

  2. Ne par to jūs ļaudis cepaties! Skumjais stāsts ir tur, ka domei nav naudas, lai atbalstītu pašdarbniekus un ģimenes, un bērnus utt, bet atrodas 2500 Ls akmens cūcim un 26 000 Ls ļauna izskata Zīļu vīram, un domes vadība katru mēnesi var nobraukt 1000 l degvielas, utt utt- lūk par ko ir stāsts. Manis pēc tur var stāvēt kuilis, sivēnmāte vai vidējais pirksts – māksla paliek māksla. Bet es saku, ka mākslai var šķērdēt naudu, ja ir apmierinātas svarīgākas vajadzīgas.

 20. Izskatās, ka viss domes PR speciālistu korpuss mobilizēts sēdēšanai pie datora un kuiļa slavināšanai. Nav kaut kā gadījies nevienu cilvēku satikt, kam tas tizlais veidojums patiktu.

  1. Nē Kate! Te tieši ir citadi! Pāris cilvēki, kuriem tā cūka nepatīk un paris domes opozīcijas deputates ar mūžīgi neapmierinato Solvitu priekšgalā, zem dažādiem nikneimiem mēģina uzspiest savu viedokli parējiem un radīt ilūziju, ka visiai Kandavai tā cūka nepatīk. Esmu reāliste un teikšu tā. No kadiem 10 cilvekiem ar ko esmu runājusi, diviem tā cūka nepatika, trijiem bija vienalga, bet pieci teica ka viņiem nekas nav pret šo cūku. Un trīs no šiem pedējim pieciem teica, ka tas ruksis ir orģināls un Kandavai šādi tā saucamie “prikoliņi” nenāktu par ļaunu, tieši otrādi, tie piesaistīs tūristu uzmanību.

   1. Trakā Gunta. Neapvaino mani visos pasaules grēkos. Nesauc mani par mūžam neapmierināto,jo tā nav patiesība. Es rakstu zem sava vārda,un zem citiem neslēpjos.Pati pasakat , ka no 10 tikai 3 cilvēkiem patīk un tikai 5 neiebilst. Tā ir Jūsu aptauja un Jūsu aptaujas rezultāti. Trīs ir mazāk par pusi. Demokrātiski būt, ja vairākumam patīk , tad mazākums piekāpjas, bet arī tikai gadījumos, kas nav pretrunā ar vispārcilvēciskajām normām.

 21. Nestrīdies ar cūku. Jūs nosmērēsieties ar “dubļiem”, bet cūkai tas patīk!

 22. Lasot šos komentārus, paliek vienkārši šķērmi ap dūšu!!! Vai jūs vietējie iedzīvotāji ņemat līdzdalību Kandavas attīstībā? Vai jūs ejat balsot, kad klāt ir atkal kārtējās vēlēšanas vai tikai no malas visu noskatāties un sākat burkšķēt par visu, kas Kandavā notiek vai nenotiek? Vai jūsuprāt, Kandava šo gadu laikā nav uzlabojusies? Jūs visi tikai mākat pukstēt. Man pret kuili nav pilnīgi nekādu pretenziju, jo vairāk šādu skulptūru (ne tikai kuiļa), jo vairāk tūristu brauc apskatīt mazo Kandavu, kas ir skaista. Godīgi sakot, tikai Bāreņa kunga laikā Kandava ir attīstījusies un izskaistināta kā vēl nekad. Žēl, ka šajās pašvaldību vēlēšanās nebūs par ko balsot, bet balsošu tik un tā, lai daži pukstētāji netiktu pie varas. Tā lūk!!!!

 23. Tā cūka jau ir skaista tikai ražota par uzņēmēju naudiņu kuriem nav samaksāts par padarītajiem darbiņiem protams ir tādi Kuri skalo atpakaļ tiem samaksāts tiek ātrāk, lai var saņemt lielo vajadzīgo Piķi
  Kā Sestdien Tv raidījumā Ārija izteicās ka Problēmas sākās kad Rolands Pārgājis uz ZZS…. Ļaunuma saknis Rolands Ārija jau neko tikai algu pelnījusi neko nedarot,lai iziet Kandavā uz ielas un nopelna privāta biznesā nevis sēž Kandavniekiem uz kakla….Labdare un Nevainīgā ar visiem saviem Goda Pilsoņiem kas māju Būvēja….

 24. Zuzītei muzītei.
  Vajag Bārniju uz Saeimu aizsūtīt tad visa Latvija attīstīsies par cita naudu
  Dainis Jau saeimā ir Bijis tā te komentos varēja izlasīt

 25. Priekš iebraucējiem, pie cūkas vajag uzrakstu ar paskaidrojumu-ko tā simbolizē.Svešie nesaprot

 26. Izskatās, ka tas nedabīgais mežakuilis ir pārsalis, dabūjis drudzi un uzklāts deķītis pāri mugurai kā slimam zirgam pēc vīvelēm.Ausis gan ir aizņēmies no Ļutauša.

 27. baa ko juus te pa Rozenfeld pļū. Sis jau to vien māk kā pa veckandav staigaat un kunga prātā sexiņ meklēt… un veel nekauniiibas pietiek pajautaat vai vispaar maz zin kas vins ir… ! vareetu padomaat ka pats dievs man piedāvājas… tpu.

 28. Kas jums tai Kandavā notiek? Viss, ko dara slikti. Olgalvju pilsēta…. Daži tur cūku no kuiļa nevar atšķirt. Bet skulptūra ļoti jauka, ir vietā, fifīgi.

 29. šodien sabijos no tā kuiļ,nevarēju saprast,nekādu paskaidrojumu,nekādu uzrakstu,kāpēc tas puķu dobē stāv?

  1. Man bija tāds pats jautājums. Un bildē tas izskatās vismaz divreiz lielāks.Patiesība tāds mazs strupulītis vien ir.

 30. Tāds vientuļš cūks stāv pilskalna malā. Parasti jau tie barā čupojas. Varēja jau visu baru te sarūmēt, bet pa to pašu naudu.

 31. Mums jau nevajag salabotus ceļus! Galvenais ka Kandavā tagad ir metāla mežakuilis!

  Smuks jau ir, prieks iet garām, bet varēja izvērtēt prioritātes. Mežakulis vai salabots ceļš?

  Promenādes skulptūra ar zīli un cilvēciņu izmāksāja 26000 Ls. Vai pa to naudu nevarēja salabot ceļa gabaliņu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *