Naudas… nav

Gatavojot jautājumus nākamajai Kandavas novada domes sēdei, 21. augustā deputāti sprieda par jautājumiem, kas tiks iesniegti balsošanai. Lai arī finanšu komitejas sēdē tradicionāli tiek runāts par pašvaldības ieņēmumiem un izdevumiem, šoreiz, izmantojot šīs komitejas plašāku apmeklētību, tika pārrunāti arī ar izglītību saistītie jautājumi.

Gatavojot jautājumus nākamajai Kandavas novada domes sēdei, 21. augustā deputāti sprieda par jautājumiem, kas tiks iesniegti balsošanai. Lai arī finanšu komitejas sēdē tradicionāli tiek runāts par pašvaldības ieņēmumiem un izdevumiem, šoreiz, izmantojot šīs komitejas plašāku apmeklētību, tika pārrunāti arī ar izglītību saistītie jautājumi.

Meklē pircējus

To, ka nekustamo īpašumu tirgus valstī ir apstājies, spēcīgi izjūt arī pašvaldības. Lai arī Kandavas novada dome ir uzsākusi vairāku īpašumu atsavināšanu, paliek atklāts jautājums "Kā tos pārdot?", jo īpašumu uzturēšanai lieku līdzekļu neesot. Piemēram, deputāti lēma jau ceturto reizi rīkot nekustamā īpašuma «Krauči» izsoli. Šis īpašums ir izcirsts mežs Zemītē un, tā kā pašvaldība šo platību apmežot negatavojas, katru gadu tai jāmaksā soda nauda. Tomēr par pārāk zemu cenu, neskatoties uz mainīgo pircēju interesi, šo mežu atdot pašvaldība arī nevēlas, jo, kā sprieda deputāti, īpašuma vērtība ar gadiem tikai pieaugšot. Ne par Ls 70 000, ne Ls 60 000 mežu pārdot iepriekš neizdevās, bet par Ls 38 300 (cenu noteikusi nekustamo īpašumu darījumu firma) – negribas, tādēļ deputāti nolēma vēlreizi pamēģināt notirgot īpašumu izsolē, nosakot par Ls 10 000 zemāku cenu. Identiska situācija ir arī ar Oksles muižu Cērē, par kuru pašvaldība ar tās īpašnieku tiesājās vairākus gadus, bet nu ir problēmas ar šī īpašuma pārdošanu. Kā skaidroja domes speciālisti, iespējams, problēma esot faktā, ka pārdodamajai ēkai un zemei ap to pavisam tuvu ir kaimiņi, kas gan pie izdevības arī būtu ar mieru pārdot savu īpašumu, tomēr pircējam tie ir vēl papildu izdevumi. Arī šajā gadījumā deputāti lēma par izsoles sākumcenas samazināšanu, proti, Oksles muiža tiks tirgota par Ls 60 000, savukārt firmas piedāvājums īpašumu tirgot vien par Ls 44 000 – netika atzīts par labu esam. Par šiem jautājumiem deputāti balos un cenas precizēs – nākamajā domes sēdē jeb 28. augustā.

Lielāku algu vai jaunu darbinieku?

Finanšu komiteju sēdē tika skatīts arī jautājums par Kandavas pašvaldības policistu algām. Kā skaidroja pats iestādes vadītājs – Valdis Leitis, abi novada policisti būtu gandarīti, ja pašvaldība rastu līdzekļus un, īpaši šajos inflācijas apstākļos, viņu algas tiktu palielinātas, kaut vienas minimālās mēnešalgas apmērā. Pašlaik pašvaldības policijas priekšnieka algas apmērs pirms nodokļu nomaksas ir Ls 420, bet inspektora alga – Ls 380. V. Leitis atzina, ka līdzīgas algas esot arī apkārtnes pašvaldībās, piemēram, Sabilē, tomēr ne visiem jākontrolē tik plašas teritorijas, kā Kandavas novadā. "Ar Tukuma un Talsu algām mēs, saprotams, nevaram konkurēt, tomēr mūsu darba laiks arī nav īsti noteikts. Mēs nestrādājam vien astoņas stundas dienā, jo nevar jau paredzēt, kad tieši būs vajadzīga pašvaldības policijas palīdzība – tā var būt gan nakts, gan diena," deputātiem situāciju skaidroja V. Leitis. Ivars Lasis gan piedāvāja izskatīt iespēju izveidot pašvaldības policijā jaunu štata vietu, ja jau "tik daudz stundu jāstrādā" esošajiem darbiniekiem, bet Dainis Rozenfelds piedāvāja algu palielināt kaut par Ls 100. Tomēr deputāti lēma, neko īsti neapsolot, šo jautājumu izskatīt vēl arī domes sēdē. Kā atzina domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis, pašlaik naudas algu palielināšanai neesot: "Kāds nu algu fonds ir, tāds ir. Gandrīz visi domes speciālisti arī saņem algu Ls 420 apmērā." Un tā kā vienīgie iecerētie papildu ieņēmumi pašvaldībai būs no īpašumu pārdošanas, kuru notirgošana, kā jau minējām, sagādā problēmas, pat, ja tiktu lemts par algu palielināšanu, visticamāk, nebūtu no kā tās samaksāt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *