Krusta gājiens Kandavas ielās /FOTO/

Lieldienu gaidās, pieminot Kristus ciešanu ceļu, šodien, Lielajā Piektdienā tieši dienas vidū, pie Kandavas Romas katoļu baznīcas sākās un cauri Kandavai vijās Krusta gājiens, kurā apvienojās evaņģēliski luteriskās un katoļu draudžu pārstāvji un abu konfesiju mācītāji.

Lieldienu gaidās, pieminot Kristus ciešanu ceļu, šodien, Lielajā Piektdienā tieši dienas vidū, pie Kandavas Romas katoļu baznīcas sākās un cauri Kandavai vijās Krusta gājiens, kurā apvienojās evaņģēliski luteriskās un katoļu draudžu pārstāvji un abu konfesiju mācītāji.

Laiku pa laikam apstājoties, gājiena dalībniekus uzrunāja un īsu svētbrīdi noturēja evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāji Raimonds Mežiņš un Atis Freipičs, kuri pirms Krusta ceļa noturēja Lielās Piektdienas dievkalpojumu Kandavas luterāņu dievnamā un Kandavas Romas katoļu draudzes mācītājs Marcins Vozņaks. Gājiens ilga aptuveni stundu un noslēdzās ar Krusta gājiena dalībnieku vienotu svētbrīdi Kandavas luterāņu baznīcā.
Krusta ceļa tradīcijas aizsākumi meklējami senajā Jeruzalemē un atspoguļo ciešanu ceļu ar 15 apstāšanās vietām, ko Kristus ar krustu plecos savulaik nogāja līdz soda vietai Jeruzalemē.

Komentāri

 1. Kā tiem katoļu garīdzniekiem nav kauna pārstāvēt šo grēku, izvirtības un mantkārības pilno mašinēriju ko sauc par katoļticību. Kas tie par tumsoņām, kas seko šim balāganam? Kad aizliekgs šo farsu un tautas čakarēšanu? Tas pats attiecas uz citām ticībām. Kristietību ieviesa ar varu, ar izvarošanu, cilvēku kaušanu, tagad izvaro un iekasē 10% no ienākumiem, kas tie par lopiem. Iesaku ateikties no tādām ticībām! ja tici Dievam, to vari darīt vienatnē, šie visi ir nekā tirgotāji. Vatikāns ir lilākā naudas mašīna pasaulē ar visperversākajiem pārstāvjiem. Mežā arī vari lūgt Visaugstāko, tam nav vajadzāiga šo šarlatānu banda! Šie "ticīgie’ pat nedomā par Dievu, tik par 10% un izvirtībām!

 2. Aizmirsu piebilst, ka esmu ticīgs, ticu Visaugstākajam, lūdzu viņu un viņš atbild, bet šīs VISAS konfesijas, biedrības ir tikai naudas izkrāpšanas un cilvēku pakļaušanas iestādes. Liels biznesa projekts!

 3. Ā, un vēl, ja nepieciešami apstiprnājumi manis teiktajam, tad ierakstiet epasta adresi, izklāsīšu pieredzi. Ir par luteriem, pareizajiem, atradīšu par katoļiem.

 4. Iepriekšējo 3 komentāru autoram – Ja reiz tas ir liels bizness, tad lūdzu argumentus sabrukušajām baznīcām, ko draudzēs finansu trūkuma dēļ nav iespējas atjaunot ? Argumentus nevis subjektīvu viedokli par zemajām mācītāju algām,kas nesasniedz pat iztikas minimumu mazajās lauku draudzēs.
  Ja Tev kāds konkrēts cilvēks ir iekakājis dvēselē, nevajag bļaut, ka visi slikti.

 5. Pirmo komentāru autors un viņa naidpilnā attieksme un tendence noslaucīt no zemes virsas visus, kas nedomā, nedara pēc viņa prāta ir labi pazīstams. Taču tā ir viņa problēma.
  Nepaspēji padomijas laikā aizliegt un noārdīt baznīcas, neizdarīsi to tagad!
  Nevienā draudzē neko ar varu neiekasē! Tā ir tavas mantrausības, baumošanas filozofija!.
  Draudzes savu iespēju robežās cenšas uzturēt gan dievnamus, gan mācītājus, kuriem tiešām algas ir mazas. Ja varētu – maksātu daudz vairāk.
  Pietam -vai vēl kāds tik daudz palīdz trūkumā, izmisumā nonākušajiem kā draudzes, viņu diakonijjas? Mums pietiek laika, līdzekļu gan uzklausīt, gan aizlūgt, gan materiāli palīdzēt.

  Lai Dieva svētība bagātīgi izlīst pār mūsu pilsētu!

 6. Esmu katoliete. Godīgi – gribi maksā, gribi – nemaksā, tas nav obligāti, tā ir katra paša cilvēka izvēle, tas arī viss.
  Baznīca man, tā ir kā vieta kur domā, vieta, kur beidzot rast kādu aizmirstības ceļu no ikdienas dzīves.

 7. Sātans jau atradīs katr šķirb, lai uzbruktu kristiešiem. Tie viņam kā dadzis acīs. Apmelos un gānīs.Sātans arī pazīst Dievu un nebeidz cīnīties par varu un dvēselēm.

  Par katru reizi, kad varam būt visas draudzes kopā un aizlūgt par savu pilsētu, esmu pateicīga Dievam.
  Kāda daļa gar manu maku citiem? Man nekad nevienā draudzē nav pieprasīts dod vai maksāt obligāti. Cik varu, tik ziedoju un Dievs mani bagātīgi svētī.
  .Valstij nodokļi gan jāmaksā obligāti, to baznīcā mūs mudina godprātīgi darīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *