Kāpēc darbs atkal apstājies?

Neizpratnē jautā daudzdzīvokļu mājas Kandavā, Lielajā ielā 7 iemītnieki, kuriem šīs vasaras mainīgie laika apstākļi ar biežajām un stiprajām lietavām sagādājuši ne mazums raižu.

Neizpratnē jautā daudzdzīvokļu mājas Kandavā, Lielajā ielā 7 iemītnieki, kuriem šīs vasaras mainīgie laika apstākļi ar biežajām un stiprajām lietavām sagādājuši ne mazums raižu. Viņu māja atrodas iepretim tirgum, ielejā, tāpēc stipra lietus reizēs ūdens lielā vairumā no kalna plūst lejā, ceļā sastop šķēršļus, meklē ērtāko plūdumu un rezultātā pārpludina pagalmu, koridorus un pat dzīvokli.

Vasaras sākumā, vēl pirms Jāņiem, mājas ļaudis pēc palīdzības vērsās pašvaldībā, kas savukārt uzdeva SIA «Kandavas ceļi» izpētīt, izvērtēt situāciju un izstrādāt veicamo darbu tāmi. Lai ūdens plūdumam rastu ceļu, vispirms tika iztīrīta caurule, pa kuru ūdens līdz šim plūdis, bet  acīmredzot ne tādos apjomos, kā šovasar. Tas situāciju daudz neuzlaboja un nākošās lietus gāzes laikā pagalms atkal pārplūda. Tad savu laiku nokalpojušās caurules demontēja,  radot ūdens plūsmai brīvāku ceļu.

”Laiks rit, bet darbi stāv uz vietas. Vaicājām domē, kad plānots ko uzsākt, atbildēja: ”Nedēļas laikā.” Nu jau vēl viena nedēļa papildus pagājusi, bet nekas nav mainījies. Varbūt ar jūsu līdzdalību šo darbu varētu pasteidzināt?!” ar šādu lūgumu redakcijā vērsās šīs mājas iedzīvotāja Zinta.

Domes izpilddirektors Guntis Gelpers mierināja: ”Aizmirsuši vai kā citādi novārtā šo māju un tās iedzīvotājus atstājuši neesam. Darbu tāme ir izstrādāta un pašlaik meklējam iespējas, kur rast finansējumu. Visticamāk, ar uzņēmēju vienosimies darbus uzsākt nākošnedēļ.”

SIA «Kandavas ceļi» vadītājs Ivars Marašinskis saka: ”Darbam esam gatavi, tiklīdz tiks dota starta komanda – sāksim. Šobrīd bažas rada neziņu, kas notiek zem šīs jaunbūves, no kurienes ūdens parādās virszemē. (Ūdens strauts tek zem  jaunbūves pamatiem. – Red.) Pagalmā, kur ūdens plūst, tiks guldīta slēgta, atbilstoša diametra un biezuma plastikāta caurule, tika attīrīta caurteka, notekgrāvis, ja būs vajadzīgs, raksim papildgrāvi, lai ūdens plūsmu ērtāk novirzītu līdz Abavai.”

Kā noskaidrojām, problēmas novēršanai būšot nepieciešams ap Ls 7000, bet iecerētos darbus I. Marašinskis plāno paveikt aptuveni nedēļas laikā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *