Kandavas novada svētku noslēgums. Trešā diena /FOTO/

Pēc divu dienu lustēm, šodien,  tieši Vasarsvētkos, noslēdzās Kandavas novada svētki.

Pēc divu dienu lustēm, šodien,  tieši Vasarsvētkos, noslēdzās Kandavas novada svētki.

Zaļumballē no sirds izdancojušies, nenogurdināmākie šorīt bija gatavi ieņemt vietas savos peldošajos objektos, lai pa rāmi plūstošo Abaviņu, no vietas, kur tai piebiedrojas Līgupīte, dotos jautrā, vairāku stundu ilgā ceļojumā līdz tiltam. Šis brauciens jau gadu gadiem kļuvis par Kandavas novada svētku neatņemamu un iecienītu tradīciju. Kā allaž, dalībnieku izdoma peldrīku noformēšanai un izdaiļošanai bija vienkārši izcila!
Kā pirmie tiltu sasniedza runātīgā čigāniete ar savu kompāniju, kuras mērķis bija nepārprotams – pietauvoties malā tieši šeit un tagad, lai izmazgātu savas drēbes. Darbi gāja no rokas, ūdens lija un drīz vien kopdarba rezultātā veļa jau turpat žāvējās uz striķa. Drīz vien Abavas pēdējā ielokā pirms tilta, parādījās peldošie objekti, – mazi, vidēji, lieli un pavisam grandiozi kuģi, ar visdažādāko kravnesību (pasažieru skaitu) un litrāžu (neba jau motora), kuri krastu sasniedza ar dziesmām, salūtu, atsvaidzinošu ūdens šalti sagaidītājiem, skaļiem lozungiem un netradicionāliem laivu ekipējumiem – nu gluži kā kino!
Pavisam krastā piestāja septiņu kapteiņu peldoši rīki – sākot no pavisam nelielas laivas, kurā lepni sēdēja viens pats kapteinis, līdz grandiozam kuģim ar nosaukumu «Aurora», no kura klāja māja daiļa kapteine, bet uz klāja atradās 42 pasažieri un suns. Iespaidīgs bija arī peldrīks «Zaļais ceļš» ar vējā plandošu zaļu karogu. «Auroras» apkalpe un pasažieri pilsētas un novada ceļu uzturētājfirmas «Kandavas ceļi» radošais kolektīvs, bet «Zaļajā ceļā» bija apvienojušies kokapstrādes uzņēmuma «Priedaine N» kolektīvs. Kuģa «Audi» ekipāžas dalībnieces no karstās saules sargāja košs saulessargs, bet par drošīgu gādāja braši džentlmeņi, autoservisa darbinieki. Komandā «Nav dūmu bez uguns» bija apvienojušās vairākas stūrmaņu ekipāžas, kuru vidū bija mūsu pašu glābēji, bet Vecajam Taizelim, uz ādām klātā plosta, kompāniju šogad sastādīja arī mazais Džonijs.
Visi kapteiņi saņēma suminājumu no svētku galvenās režisores Z. Začestes un siera rituli no jestrās čigānietes Gerdas rokām.
Pateicību par dalību svētkos visiem novada ļaudīm izteica Leonarija Gudakovska – domes priekšsēdētāja vietniece, un nolasīja vēstījumu par šiem svētkiem, ko ielika pudelē un palaida Abavā – lai Kandavas novada vārds tālu un droši skan paaudžu paaudzēs!

Komentāri

  1. Paldies par svētkiem! Paldies par plašo foto reportāžu.

    Kandavai, novadam- zelt un plaukt!!!

    Mazāk intrigu, vairāk darba un darba vietu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *