Kandavas novada svētki. Otrā diena /FOTO/

Šodien, 26. maijā Kandavas novada svētki rit pilnā sparā. Jau rīta agrumā skvērā un promenādē rosījās tirgotāji, Promenādē bija iekārtots «Emīla tirgus», kur savus darinājumus piedāvāja vietējie amatnieki.

Šodien, 26. maijā Kandavas novada svētki rit pilnā sparā. Jau rīta agrumā skvērā un promenādē rosījās tirgotāji, Promenādē bija iekārtots «Emīla tirgus», kur savus darinājumus piedāvāja vietējie amatnieki.

Piedāvājumā – rokdarbi, skaistumlietiņas un no koka gatavotas praktiskas lietiņas. Divas simpātiskas tautu meitenes tirgus apmeklētājiem dāvāja debeszilu neaizmirstulīšu pušķi. Svētku noskaņai, reizē ar tirgus atvēršanu, promenādi pieskandināja tautas mūzikas ansambļi, kuriem laiku pa laikam pievienojās dejotāju pāri.
Svētku moto skan – Tā nav dzīve, tas ir kino! Tāpēc, savulaik pazīstamā gastronomijas veikala pagalmā, bija ieradušies paši Vella kalpi (Strazdes amatierteātra izpildījumā) un pie bagātīgi klātā galda jau ēšanā sacentās … Ērmanis un Barons, ko ar alus kausu rokā veikli aptekalēja krogus meita. Kad abiem ēsts bija gana, pie galda mieloties un sacensties skābputras dzeršanā, pupu ēšanā un citās gastronomiskās izdarībās aicināti tika arī skatītāji.
Pašā dienvidū kņada uz brīdi pierima un vārds tika dots pašvaldības pārstāvjiem – novada svētku svinīgai atklāšanai, kas šogad, domes priekšsēdētāja Rolanda Bāreņa slimības dēļ bija uzticēts domes izpilddirektoram Guntim Gelperam.
Tai pat laikā promenādē gāja vaļā «Vasarsvētku jampadracis», ar visu novada pagastu māksliniecisko kolektīvu piedalīšanos. Jampadrača galvenās kūrētājas bija atraktīvās un mūžam jestrās Paulīne un Lizbete, ko pazīstam kā galvenos personāžus filmā «Dullās Paulīnes dēļ».
Arī tautas mūzikas koncertu, kas Kandavā pulcējis tautas mūzikas kolektīvus ne tikai no Latvijas novadiem, bet arī viesus no Lietuvas un Šveices, meistarīgi caurvija atsevišķi kino motīvi. Pēc koncerta visi gatavojās svētku gājienam, kas vīsies no Katoļu baznīcas līdz Ozolājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *