Kandavas novada skolu direktoriem vairs nebūs sava “maciņa”

Pamatojoties uz revidentu ieteikumiem, iecerēts Kandavas novada izglītības iestādēs no 2013. gada 1. janvāra ieviest centralizēto grāmatvedības uzskaiti, kā rezultātā skolu direktori vairs nebūs savas skolas maciņu turētāji.

Pamatojoties uz revidentu ieteikumiem, iecerēts Kandavas novada izglītības iestādēs no 2013. gada 1. janvāra ieviest centralizēto grāmatvedības uzskaiti, kā rezultātā skolu direktori vairs nebūs savas skolas maciņu turētāji. Tāpat paredzēts, ka galvenais kredītrīkotājs un atbildīgais par finanšu plūsmu un izlietojumu būs Izglītības pārvaldes vadītāja Silvijas Tiltiņa.

Minētās reorganizācijas rezultātā, visas izglītības iestādes nāksies izslēgt no nodokļu maksātāju reģistra kā patstāvīgus nodokļu maksātājus. Šīs un vēl citas formālās darbības uzdots veikt Izglītības pārvaldes vadītājai Silvijai Tiltiņai.

Komentāri

  1. pilnīgs sviests, bet Tiltiņai maka turēšana ļoti patiks, kam būs lunkanāka mēle un mugurkauls tam vairāk tiks.Interesanti, kas īsti ir šīs “ģeniālās idejas autors”

  2. Neprecīzi uzrakstīts, visām skolām tāpat saglabājas savs budžets, tikai grāmatvedības funkcijas tiks veiktas centralizēti, un skolu direktori paši joprojām ir atbildīgi par savas skolas budžeta izlietojumu, tā kā tas jau notiek visās novada pagastu skolās. Tas nav nekas jauns, tā sen jau visur notiek, dirketoriem tik pašiemm cītīgi jāskatās līdzi un jāizmanto savas skolas finanses kā līdz šim. Vienīgi jāstaigā uz grāmatvedību būs patālāk līdz Zīļu ielai, bet pastāv jau arī elektroniskā saziņa.

  3. Nemānīsmim sevi un citus. Līdz šim katrai skolai bija savs konts. Turpmāk skolas būs struktūrvienības , bez sava atsevišķa konta. Par ko atbildēs skolas direktors? Par to vai Izglītības pārvaldes grāmatvedibā viss ir kārtībā? Struktūrvienības atradīsies funkcionālā pakļautībā izglītības pārvaldei. Ko tad padotais diktēs noteikumus vadošajam? Tas jau tad ir izcili, kad vara tev nepieder, bet atbildību no tevis prasīsim.

    1. Lauku skolas sen jau vairs pašas neveic nekādus maksājumus, un nekas nav noticis, Izglītības pārvalde jau tāpat plāno budžetu kopā ar direktoriem un ir galvenā noteicēja. Skolas tāpat būs iestādes, nevajag Solvita dezinformēt…statusu viņām nenoņem, statuss mainās tikai nodokļu maksātāju reģistrā. Direktors tāpat kā līdz šim būs atb8ldīgs par savas skolas finansēm, un pat vēl vairāk, lai nav tik bēdīgi, kā piem. KIVS dirketore paļāvās tikai uz grāmatvedi un nemaz nav lietas kursā par sava budžeta izlietojumu. Spēcīgs direktors neko nezaudēs un varbūt pat iegūs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *